Anasayfa / GENEL / Kayyumlar göreve başladı FETÖ lağımının kapağı açıldı!
kayyum3

Kayyumlar göreve başladı FETÖ lağımının kapağı açıldı!

Koza İpek Holding’de göreve başlayan kayyumlar holding bünyesinde illegal faaliyetler yürüten bir kaç şirketin arkada delil bırakmamak için alelacele kapatıldığını, yine holdingin hesaplarından FETÖ’nün Ankara imamına 3 yıl içinde 678 bin lira para gönderildiğini tespit etti.


İpek Holdingin kayyumlarından çarpıcı rapor Koza İpek Holding’de göreve başlayan kayyumlar, ilk operasyonun yapıldığı 1 Eylül tarihinden sonra 3 şirketin kapatıldığını tespit etti.

Alınan bilgiye göre, Koza İpek Holding bünyesindeki şirketlerde çalışmaya başlayan kayyumlar, operasyonun yapıldığı 1 Eylül’den itibaren holding bünyesindeki şirketlerde yapılan faaliyetleri incelemeye aldı. Kayyumlar, söz konusu süre içerisinde Doğu Anadolu Maden Arama ve Sondaj A.Ş, AZ İpek Danışmanlık Proje Reklam ve Organizasyon Hizmetleri Tic. A.Ş. ile BB İpek Danışmanlık Proje Reklam ve Organizasyon Hizmetleri Tic. A.Ş’nin kapatıldığını, holdinge bağlı Atlantik Eğitim Kurumlarına ait hisselerin ise Turgut Özal Üniversitesi’ne devredildiğini belirledi.

ŞİRKETLER ALELACELE KAPATILDI
Söz konusu şirketlerin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının soruşturmasına konu olan illegal faaliyetlerin yoğun olarak gerçekleştiği şirketler olduğu, soruşturmanın karartılması amacıyla kapatıldıkları iddia edildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, soruşturma kapsamında aldığı bilirkişi raporunda, Koza İpek Holding’in bünyesindeki şirketlerde çalışanlara danışmanlık hizmeti adı altında toplamda 650 bin lira ödendiğine dair makbuzların da olduğu öğrenildi.

ANKARA İMAMINA 3 YILDA 678 BİN LİRA
Söz konusu raporda ayrıca, “Fetullahçı Terör Örgütü”nün Ankara imamlarından olduğu belirtilen Cemil Koca’ya Holding hesaplarından son 3 yıl içinde 678 bin lira para gönderildiğinin de tespit edildiği belirtildi.

MAAŞLAR ERKEN ÖDENMEDİ
Öte yandan Koza-İpek grubunda çalışanların maaşlarının 4 gün önce ödendiğine ilişkin haberlerin de asılsız olduğu, maaşlarının 30 Ekim Cuma günü ödeneceği öğrenildi.

Dün bazı basın yayın organlarında, kayyum atanmasının ardından sistemin tıkanacağından endişelenerek personelin mağdur olmaması için Akın İpek’in talimatıyla maaşların 4 gün önceden yatırıldığı iddia edilmişti.

MEDYAGUNDEM

ipek-fe

Başhırsız Feto altın madenlerimizi boşaltmış!

Koza-İpek iddianamesiden: Gümüşhane’deki Mastra Altın Madeni’nde dökümü yapılan her 5 altın külçesinden biri kayıtlarda gösterilmeyerek …

kozaipek1

FETÖ’nün Koza’sını soruşturan 5 kripto deşifre

TMSF’ye devredilen Koza-İpek Holding soruşturmasında görev alan 3 polis ile 2 MASAK görevlisi ByLock kullanıcısı …

boydak6

FETÖ’cü Boydak’a kayyum

FETÖ soruşturması kapsamında Kayseri’de kurulu İstikbal, Bellona ve Mondi gibi ünlü markaların içinde bulunduğu BOYDAK …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir