Anasayfa / GENEL / Kavakçı’dan sarsıcı 28 Şubat detayı
merve-suna

Kavakçı’dan sarsıcı 28 Şubat detayı

MEDYAGÜNDEM- 28 Şubat sürecinde özellikle medya üzerinden büyük bir linçe uğrayan Merve Kavakçı, Beyaz TV’de Nagehan Alçı’ya çarpıcı açıklamalar yaptı.

Kavakçı, Fatih Altaylı’nın bir yazısıyla milletvekili maaşının engellendiğini açıkladı, Altaylı’nın 28 Şubat darbesinin en azılı isimlerinden biri olarak nasıl bir zulme imza attığını bir kez daha açıkladı.

Kavakçı, kendisine Harvard Üniversitesi’nde bir konferans sırasında hakaret eden ismi açıkladı. Şu an Altaylı’ya bağlı Habertürk TV’de program yapan Suna Vidinli, Kavakçı’ya Harvard Üniversitesi’ndeki konferansta “Sen soru sormaya bile layık değilsin” diye hakaret etmiş.

Yasemin Çongar’ın Milliyet’in ABD Temsilcisi olarak görev yaptığı dönemde Kavakçı’yı nasıl linç ettiği biliniyor. Bugün Fatih Altaylı’nın adamı olan Suna Vidinli’nin de maharetleri ortaya döküldü.

İlginçtir Kavakçı’yı doğrulayan bir ayrıntı da, Vidinli’nin o çıkışının Milliyet’te haber olması. Hem de Yasemin Çongar imzasıyla. Kavakçı’yı linç eden isimlerin başında gelen Çongar’ın 11 Kasım 2000 tarihli haberinde Vidinli ile ilgili detay şöyle:

“Konuşmadan sonraki soru – cevap bölümünde söz alan Harvard Üniversitesi lisansüstü öğrencilerinden Suna Vidinli, Kavakçı’yı sert sözlerle eleştirdi ve ‘Türkiye’de siyaseti kızıştırmak için, ABD vatandaşlığı ve dinin arkasına saklandığı’ suçlamasını getirdi.”

Vidinli’nin Kavakçı’ya saldırısı Hürriyet’te de haber olmuş. 27 Ocak 2001 tarihli haberde Vidinli’nin Kavakçı’ya yaptığı saldırı şu ifadelerle yer aldı:

“Vidinli, Harvard’da ise FP’nin türbanlı milletvekili Merve Kavakçı’nın ‘Biz Türkiye’deki zencileriz’ sözlerini, ‘Siz peçenizi kullanıp, Türkiye’deki insanları kutuplara ayırmaya çalışıyorsunuz’ diyerek yanıtladı.”

Kavakçı’nın Vidinli hakkındaki sözleri Twitter’da da büyük yankı buldu.

İşte Kavakçı’nın Beyaz TV’de yaptığı çarpıcı açıklama:

medyagundem.com

Taraf yazarı Kavakçı'yı 'linç'in başını çekmiş!

Çongar'ın Kavakçı'yı 'linç'inin şok kanıtları!

 

 

 

MEDYAGUNDEM

ozkok-fatih

“Türkiye’nin yüzde 99’u Müslüman değil” diye göbek atıyorlar!

Fatih Altaylı ve Ertuğrul Özkök 2 gün arayla, Türkiye’de insanların dinden ne kadar uzak yaşadığına …

fatih

Palavracı Altaylı’ya hesap sorun!

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, FETÖ soruşturmalarını yürüten bir savcının ‘Halen görevde olan 12 …

fatih

O iddiası yalansa Altaylı’ya soruşturma açılsın

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Habertürk yazarı Fatih Altaylı’nın bir savcının beyanına dayandığırdığı “12 …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir