Anasayfa / GENEL / Katliamdaki gizemli ABD’li!
abdli4

Katliamdaki gizemli ABD’li!

Reina canisi kaçtı. O gece kulüpten yaralı çıkarılan ABD’li Jake Raak’la ilgili iddialar gündemi sarstı. Buna göre gizemli turist, mekana Yakup Raak adıyla rezervasyon yaptırdı. Arap milyarderlerin arasına karıştı! Başındaki şapkada ise ABD ordusuna istihbarat üreten birimin adı yazılıydı…

Türkiye, yeni yılı acıyla karşıladı. Bir cani İstanbul’daki Reina adlı gece kulübünü bastı. Kaleşnikof ile yüzlerce kişiyi taradı. 39 kişi hayatını kaybederken cani kaçtı. “Abu Horasani” adlı katilin DEAŞ’lı olduğu açıklandı. Türkiye ise o gecenin acısını yüreğine, soruları ise aklına yazdı. Merak edilen en ilginç kişi ise William Jacob Raak’tı. Raak, ABD vatandaşıydı… Onun katliamı bizzat yönettiği iddiası ortaya atıldı. Bu iddialar ise yeni bilgilerle artarak çoğaldı. Buna göre kendini ABD’li turist olarak tanıtan Raak, yeni yıl kutlaması için mekana Yakup Raak ismiyle rezervasyon yaptırdı. İsim ve sakal kombinasyonuyla mekandaki Arap milyarderlerin arasına karıştı. O gece kulübü basan saldırgan ise özellikle Araplar’ın bulunduğu masayı taradı. Raak ise sadece bacağından yaralandı. Ambulansa alınırken oldukça rahattı. Kimine göre ambulans da bu oyunun parçasıydı.

SİLAHIN KALEŞNİKOF OLDUĞUNU NASIL ANLADI!
İnsanlar kabus içinde sağa sola kaçışırken, Raak ambulansta televizyoncularla röportaj yapmaktaydı. Raak, “I dont know i saw one person, they are shooting and hiding man … got ak-47 yani bilmiyorum tek kişi gördüm, ateş edip saklanıyorlardı, AK-47’ı vardı adam vurulup yere yattı” diyerek olayı anlattı. Peki o kargaşada Raak, katilin kullandığı silahın AK-47 yani Kaleşnikof olduğunu nereden anlamıştı! Sorunun yanıtı kolaydı. Bunun için sadece asker olması şarttı! Gizemli ABD’liyle ilgili bir detay da kıyafetlerinde saklıydı. Raak, havalimanından ülkesine giderken taktığı şapkada “Quiet Storm” yazılıydı. Bu Amerikan Kara Kuvvetleri’ne istihbarat üreten National Ground Intelligence Center (NGIC) adlı gizli istihbarat biriminin adıydı. İşte bu iddialar ve bilgiler akıllarda soru işareti bıraktı.

abdli2

TEK BİR CAM BİLE KIRILMADI
Caninin saldırı gecesi, Reina’da etrafı taradığı söylenmişti. Ancak buna rağmen tek bir cam kırılmamıştı. Bu da katilin hedef gözeterek ve hatta müşterilerin kafasına sıkarak katliamı yaptığını gözler önüne serdi.

KOD ADI SAFE HOUSE!
Türkiye katili bulmak için düğmeye bastı. Ancak Abu Horasani kod adlı zanlıyla ilgili ortaya atılan bir iddia ise şüphe uyandırdı. Caninin ABD istihbaratında Safe House yani “Güvenli Ev” olarak bilenen evlerde kaldığı vurgulandı. Söz konusu evler, ABD Gizli Servisi CIA tarafından kullanılmaktaydı!

abdli3

Deniz Piyadesi olan Raak’ın ABD’de küçük bir silah dükkanı vardı! Hayatı sıradandı! Ancak kimine göre bu kamuflajdı.

abdli4
* Jake Raak, saldırıdan bir gün sonra Atatürk Havalimanı’ndan ülkesine gönderildi. Bu sırada rahat tavırlar sergiledi. Hatta “Türkiye’ye yine geleceğim” dedi. Kimine göre bu söz de bir şifreydi.

-TAKVİM-

MEDYAGUNDEM

yunan

Krizin altından ABD çıktı

3 Temmuz 2017’de, Türk bandıralı ticaret gemisine Yunan Sahil Güvenlik botundan ateş açılmış, Yunan tarafı …

ypg

ABD’den teröristlere yeni isim

Terör örgütü YPG’ye ‘isim değiştirme’ tavsiyesinde bulunduklarını belirten ABD Özel Kuvvetler Komutanı Orgeneral Thomas, YPG’nin …

feto-abd

ABD kararını verdi; game over Feto!

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ABD Dışişleri Bakanlığının yayınladığı Terörizm 2016 Ülkeler Raporu’nun Türkiye bölümünde ilk …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir