Anasayfa / GENEL / Katiller manşetlerde!
katil-manset

Katiller manşetlerde!

MEDYAGÜNDEM- Reyhanlı katliamının failleri bugün gazete manşetleriyle deşifre edildi. Katil Esed’in El Muhaberat gizli servisi planladı, Acilciler örgütü taşeronluk yaptı.

Hürriyet, Sabah, Vatan, Milliyet ve Star’ın manşetlerine bu çarpıcı haber damga vurdu.

Sabah’ta Abdurrahman Şimşek imzalı haberse önemli detaylar içeriyordu.

İşte o haber:

(…)

Reyhanlı’da Esad parmağı… Esad, istihbarat birimi El Muhaberat’a “Türkiye’yi cehenneme çevirin” dedi. Saldırıdaki araçları ise Acilciler Grubu kurucusu, Esad’ın adamı Mihraç Ural ayarladı.

Hatay Reyhanlı’da önceki gün meydana gelen ve 46 kişinin ölümü, 50’den fazla kişinin yaralandığı terör saldırısının emrini, halkına zulmeden Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad tarafından verildiği öne sürüldü. İddiaya göre Esad, Şam’da istihbarat birimi El Muhaberat yöneticilerine, “Öyle bir saldırı planlayın ki Türkiye cehenneme dönsün” dedi. Bunun üzerine El Muhaberat’a bağlı hücre yapılanmaları da harekete geçerek Reyhanlı’da 46 cana mal olan çifte saldırıyı düzenledi.

CİLVEGÖZÜ’YLE AYNI TİP BOMBA

Bu arada Türk istihbarat birimleri, saldırıdan sonra kriz masası oluşturdu ve bölgeden hem insana dayalı hem de elektronik istihbarat toplamaya başladı. Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Emniyet birimleri ile birlikte de bölgedeki bütün kamera kayıtlarını inceliyor. İstihbarat birimlerine göre saldırıyı Cilvegözü saldırısını da planlayan güç organize etti. Reyhanlı saldırısında kullanılan bombalarla Cilvegözü’nde kullanılan bombaların türünün aynı olduğunu hatırlatan istihbarat yetkilileri, bombalı araçların Ankara’ya gelme planlarının olduğu yönündeki iddiaları yalanladılar. Yetkililer, “Saldırıya karışan El Muhaberat bağlantılı kişilerin Türkiye tarafındaki ve sınırın öte yanındaki bağlantılarını tespit etmeye çalışıyoruz. Beşar Esad rejimiyle birlikte çalışan ve katliamlarda adı geçen Acilciler’in kurucularından Mihraç Ural bağlantısı da araştırılıyor” bilgisini verdi. İstihbarat birimlerinin edindikleri bilgileri, an be an Başbakanlık’la paylaştığı öğrenildi. Saldırıdan sonra sınırdan giriş-çıkışların sıkı denetim altına alınacağı da edinilen bilgiler arasında.

MİT: PLAKALARI VERMİŞTİK

Bu arada MİT’in, kanlı saldırıdan sadece 24 saat önce, güvenlik birimlerine saldırıda kullanılacak araçların plakalarını verdiği öğrenildi.

(…)

MEDYAGUNDEM

can1

Teröristten talimat almışlar

MİT TIR’ları kumpası firarisi Can Dündar ile Ahmet Şık’ın Suriye’nin kuzeyinde Türkiye’ye yönelik eylemler yapan …

reyhanli1

Reyhanlı’daki terörden de FETÖ çıktı

MİT tırlarını durduran ve FETÖ’nün şifreli haberleşme ağı “ByLock”u kullandığı tespit edilen eski Cumhuriyet Savcısı …

saldiri5

Başörtülüye saldıran psikopat CHP üyesi çıktı

Psikopatın teki şortlu bir genç kıza saldırınca bütün dindarları zan altına sokan CHP buna ne …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir