Anasayfa / GENEL / Katil Esad ateşkesi ihlal etti
halep7

Katil Esad ateşkesi ihlal etti

Esed rejimi ordusu ve İran komutasındaki Şii milisler, Halep’in doğusunda sağlanan ateşkesi ihlal ederek saldırıya geçti.

Halen kent merkezinin doğusunda kuşatma altındaki bölgede bulunan AA muhabirinin bildirdiğine göre, rejim güçlerinin bulunduğu cephe hatlarından 10.30 sularında top ve havan atışları başladı.

Muhaliflerin kontrolündeki 6 kilometrekarelik yerleşim alanının farklı noktalarına, son 40 dakika içerisinde onlarca top ve havan mermisi düştü.

Türkiye’nin arabulucuğunda, Rusya öncülüğündeki rejim güçleri ile muhalifler arasında dün 19.00 sularında sağlanan ateşkesten sonra saldırılar durmuştu.

Ateşkes ile kuşatma altındaki sivil ve silahlı muhaliflerin tahliyesini öngören mutabakat, bölgeden ilk etapta yaralıların, ardından sivillerin ve silahlı muhalif grupların güvenli biçimde İdlib iline nakledilmelerini öngörüyordu.

Halep’in güneybatısında yer alan muhaliflerin kontrolündeki İdlib ili, Hatay’ın karşısına denk düşüyor.

MEDYAGUNDEM

esad5

ABD destekli Esad’dan kimyasal katliam; 43 ölü

İdlib’in güneyindeki Han Şeyhun bölgesine klor gazı saldırısında masum çocuklar ve aileleri katledildi. İdlib’deki sivil …

abd2

Müslüman katili ABD’den cami yalanı

ABD Savunma Bakanlığı’nın Halep’te bir camiye düzenlenen hava saldırısı sonrası paylaştığı fotoğraf, akıllarda soru işareti …

halep1

ABD’den Halep’te cami katliamı

Halep’te namaz vakti camiye düzenlenen saldırıda 58 kişi yaşamını yitirdi. Saldırıyı ABD üstlendi. Suriye’nin Halep …

1 Yorum yapıldı

  1. devletimiz bu kez suriyeden ülkemize yönelecek olası bir göç dalgasını pkk fetö destekçisi avrupaya yönlendirmeyi düşünüyordur umarız İnşallah yine avrupanın sınır bekçiliğini yapmayız 100 yıldır ortadoğuyu sömüren, milyonlarca insanı öldüren milyonlarcasını evsiz, barksız vatansız bırakan avrupa şimdi bedelini ödemek zorunda onun sürdüğü sefanın bedelini artık bu ülke ödeyemez eğer suriyelileri göndermeyip avrupanın bekçiliğini yapmaya devam edersek pkkya verdikleri destekle bizim ülkemizi de suriyeye çevirmekten geri durmayacaklar bilelim eğer türkiyeyi de suriyelileştirirlerse kendilerini neyin beklediğini anlamaları için sınır kapılarını artık açmamız lazım böylece ülkelerinde artacak olan iç kargaşa ve huzursuzluk ortamı tam da seçimler arifesinde avrupaya iç savaşın ne olduğu konusunda bilgi verecek bize yaşatmaya çalıştıkları, reva gördükleri sonun kendilerin de sonu olacağını anlayacaklardır..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir