Anasayfa / GENEL / Kariyerine intihar saldırısıyla son verdi; Erdoğan değil Çandar devrildi!
candar-mg

Kariyerine intihar saldırısıyla son verdi; Erdoğan değil Çandar devrildi!

Cengiz Çandar için zamanında MEDYAGÜNDEM’de “kariyerinin intihar saldırısını yapıyor” demiştik. Nitekim haklı çıktık… Cumhurbaşkanı Erdoğan gitsin diye kariyerini tüketti Çandar.  Ve intihar saldırısıyla mesleğe veda etti, Erdoğan’ı deviremedi ama kendisi devrildi.


Radikal gazetesinin basılı yayınına son vermesinin ardından online olarak yayınlanan ‘radikal.com.tr’de 25 Mart günü yayın hayatını sonlandırdı.

İnternet sitesinde 25 Mart gününden sonra siteye yeni ve köşe yazısı girişi yapılmamıştı fakat bugün 6 Nisan’da gazete yazarları veda yazılarını yayınladı.

Gazete yazarlarından Cengiz Çandar ise Radikal’deki son köşe yazısında yalnızca Radikal’e değil mesleğe de veda ettiğini duyurdu.

candar-mg

İşte Çandar’ın yazısındaki o satırlar:

“40 YILLIK GAZETECİLİK HAYATIM NOKTALANDI”
Bu “veda yazısı” ile birlikte, 40 yıllık aktif gazetecilik hayatım da noktalanmış oluyor.

40 yıl sürmüş olan meslek hayatımın sona erdiğini, benim için simgesel anlamı olan bir günde öğrendim. Rahmetli babamın doğum günü, annemin ise ölüm günü olan günde.

Radikal’e yazımı yazmış ve göndermiştim ki, karım, “Radikal kapatılmış” dedi. Başımı kaldırıp baktım; o an “twitter”da okuduğunu söyledi şaşkınlık içinde.

“Olmaz öyle şey” demedim. Bir süredir öyle bir Türkiye’de yaşıyor olmuştuk ki, böyle bir şey de pekalâ mümkündü, benim bunu 40 yıllık meslek kariyerime hiç yakışmayacak bir biçimde öğrenmem de…

MEDYAGUNDEM

candar

Bunu unutma Cengiz Çandar!

Sabah gazetesinde Fahrettin Altun’un “Bunu unutma Cengiz Çandar” başlıklı yazısı şöyle… “Kırmızı Fularlı Kız, Gezi’nin …

candar1

Öldürülen teröristi kutsayan hain!

Cengiz Çandar, terör örgütü PYD saflarında öldürülen Ayşe Deniz Karacagil’i melek ilan etti. Kamuoyunda ‘kırmızı …

cengiz3

Böyle bir terörist yalama efsane olur!

Cengiz Çandar’ın NTV’de program yaptığı dönemde FETÖ’nün eli kanlı lideri Fethullah Gülen’e övgüler dizdiği ortaya …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir