Anasayfa / GENEL / Karayılan’ın Ahmet Bey’i!
ahc-karayilan

Karayılan’ın Ahmet Bey’i!

MEDYAGÜNDEM- Gazeteci  Avni Özgürel, Kandil Dağı’nda PKK’nın fiili bir numarası ile yaptığı röportaj medya gündeminde ciddi yer buldu.

Röportajın dünkü bölümünde Karayılan’ın Hürriyet yazarı Ahmet Hakan’a yönelik sözleri dikkat çekiciydi. Ahmet Hakan’ın bir yazısından söz eden Karayılan’ın Hürriyet yazarına “iltifat dolu sözleri” ise altı çizilmesi gereken bir detaydı.

İşte terör örgütünün bir numaralı yöneticisi Karayılan’ın “Ahmet Bey” diye söz ettiği Ahmet Hakan’la ilgili o sözleri:

***

Evet… Ahmet Hakan’ın bir yazısını okudum. Dediğiniz puşi meselesinin örneğini anlatmış…. Yedi polis birini yakalamış.. Mahkemede hakim bu muydu diye soruyor.. Bu muydu değil miydi tam olarak hatırlayamıyoruz, diyorlar. Yani sanık sandalyesindeki kişiyi içeri almışlar ama kararlarına sahip çıkmıyor, net bir ifade vermiyorlar. Bir tanık varmış. Ama o da, iyi tanıyamadım, oradaki bu muydu değil miydi, bilemem diyor.. Yani o da sanığın aleyhindeki ifadesinden vazgeçmiş oluyor. Savcı diyor ki, bu durumda sanığın serbest bırakılması lazım.. Ama mahkeme heyeti toplanıyor adama 11 yıl 3 ay ceza veriyor. Sözü edilen bir çocuk.. Galatasaray Üniversitesi’nde falan okuyor sanırım. Puşi taktığı için..  Bir olay olmuş, o da olay yerindeymiş yakalamışlar..Ahmet Bey bunu güzel bir şekilde izah ediyor.

Hazır Ahmet Hakan’dan söz etmişken sorayım, akıl hocanızmış…

Yaaa… Evet.. O iddianamede tıkandım ben. Okunamaz yani. Herhalde siz de okumamışsınızdır. İnsan iddianamenin belki önemli yerlerine bakar. Çok kalın.. Ben de hepsini okumadım. Gerçekten görmemiştim. Kendisi, kendisiyle ilgili bölümü herhalde söylemişlerdir, okumuştur. Belki hepsini okumuştur. İyi bilmiyorum. Diyor ki iddianamede Sonradan duydum. O da öyle söylüyor. Güya benimle ilişkideymiş. Bana telefonda zaman zaman yani danışman gibi fikirler veriyormuş. İşte şöyle yapın böyle yapın, diye. İlginç bir şey yani. Bunu hakim kabul etmiş yani?.. O aslında tek başına bu durum iddianamenin bu gerçeğini açığa vuruyor.

***

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

murat

Aydın Doğan’dan KK’nın FETÖ yürüyüşüne “yazar” hizmeti!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasına PKK, DHKP-C gibi terör örgütlerini alarak FETÖ için yaptığı …

kemal

Ağzındaki baklayı çıkardı; işte kaos itirafı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, toplumu karşı karşıya getirebilecek eylemler yapabileceklerini söyledi. Kandil’in de destek …

aykut2

Yalancı ve müfteri CHP’li!

Ahmet Hakan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iftira atan Aykut Erdoğdu’ya sert tepki göstererek ‘yalancısın ve müfterisin’ dedi. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir