Anasayfa / ANALİZ / Karanlık odakların tetikçisi dergi yine sahnede!
economist-erdogan1

Karanlık odakların tetikçisi dergi yine sahnede!

MEDYAGÜNDEM- Son seçim öncesi açıkça “CHP’ye oy verin” diye yazan, tescilli Başbakan Erdoğan ve Ak Parti düşmanı, uluslararası karanlık odakların tetikçisi dergi The Economist, yine sahneye çıktı, yine o derginin “şakçakçıları” Türk medyasında görev aldı.

İngiltere’nin haftalık haber dergisi Economist, Eylül’ün ilk sayısında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında ağır bir yazıya yer verdi.

Dergide, “Erdoğan halkın nabzını tutmada usta olsa da, popülerliği düşüşe geçti.” iddiasına yer verildi.

Taraf’ta sık sık Ahmet Altan’dan okumaya alışık olduğumuz üslup ve malzemeyle saldırıya geçen The Economist,  “Ak Parti’nin Haziran 2011’de üçüncü kez seçilmesi sürpriz olmadı. Ama Erdoğan daha önce hiç olmadığı kadar sınandığı bir sene geçirdi. Kanserle mücadele ettiği iddiaları, güçlü bir Müslüman cemaati olan Gülencilerle kavga, artan Kürt şiddeti ve Suriye’deki savaş… Erdoğan bu süreçte git gide otoriterleşti, 2014’te Abdullah Gül’ün yerine cumhurbaşkanı olma hırsı, muhakeme yeteneğini bulanıklaştırdı.” dedi.

Had bilmez İngiliz dergi bir de akıl vermeye kalkıştı:

“Erdoğan halkın nabzını tutmada usta olsa da, popülerliği düşüşe geçti. Önceliği, cumhurbaşkanlığı arzusu değil, ülkede işleri yoluna koymak olmalı.”

Türkiye Temsilcisi Habertürk yazarı Amberin Zaman olan dergideki o yazıda, Zaman’ın nasıl bir katkısı var bilinmiyor ama Habertürk yazarının Economist’teki o saldırıda payının olabileceği ihtimali güçlü duruyor. CHP’ye yakın durup, Ak Parti iktidarına karşı ciddi düşmanlık besleyen Amberin Zaman’ın, Oda TV ile paralel çizgisi de bir başka ayrıntı.

Sözkonusu yazıyı Amberin Zaman’ın yazabileceğine dair önemli bir ipucu da yazıda görüşlerine yer verilen bir isimle ilgili… Bir medya sitesinde yazan Gültekin’le Amberin Zaman’ın “yakınlığı” sosyal paylaşım ortamı Twitter’da da iz bıraktı. Sık sık Gültekin’in yazdığı siteye referans veren, Twitter’da o siteden paylaşımlarda bulunan Zaman’ın, hiç de popüler olmayan bir sitenin yazarını uluslararası bir haber dergisine taşıması da işte o ilişkiye dair ilginç bir detay…

Son dönemde gerek yerli şebekeler gerekse de onların akıl verenleri uluslararası karanlık odakların hedefi olan Başbakan Erdoğan’a, İngiliz derginin son saldırısı aslında sürdürülen “kirli plan”ın bir yansıması…

FAİZ LOBİSİ AYRINTISI

Türkiye’ye yönelik “tezgahta” uluslararası faiz lobisinin de payı olduğu biliniyor. Yahudi bankacı Rothschild ailesinin sahibi olduğu The Economist dergisinin bu yazıyı yayınlamasıi, ilginçtir Merkez Bankası bono faizlerinin son 2 ayda neredeyse 2 puan düşmüş olmasıyla ilgisi de kurulabilir. The Economist dergisinde “Merkez Bankası faiz koridorunu kaldırsın” diye bir yazı yayınlayarak, Türkiye’ye yönelik “faiz lobisi”nin bildik faiz baskısının sesi olmuştu.

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

amberin

Gazeteci değil terörist!

Mesleki olarak gazetecilik yapıyor ancak yaptığının Türkiye düşmanlığından başka izah edilecek bir yanı yok Amberin …

putin-erd

İngiliz çıldırıyor!

Erdoğan ile Putin’in görüşmesinden sonra S-400 füzelerinde imza aşamasına gelen iki ülkenin ilişkileri, yakından takip …

amberin

Terörist söylüyor gazeteci kılıklı tetikçi yazıyor

Türkiye’nin Sincar’da PKK hedeflerini vurmasıyla ilgili bir yazı kaleme alan Amberin Zaman, bölgede karışıklığın arttığını …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir