Anasayfa / GENEL / Kalemini FETÖ’ye satan bir sözde İslamcı aydının intiharı!
alibulac4

Kalemini FETÖ’ye satan bir sözde İslamcı aydının intiharı!

Fetullahçı terör örgütü hükümeti karalamak için ısrarla “Filistinlilere vize” şeklinde yalana dayalı bir algı operasyonu yürütüyor. Bu işte de sözde İslamcı aydın Ali Bulaç tetikçilik yapıyor. haber7.com yazarı Taha Dağlı, Bulaç’ın yalanlarını geçtiğimiz gün deşifre etti, Bulaç Zaman’da yine “Filistin’e vize” yalanında ısrar edince Dağlı bir yazı daha yazdı. Ortaya da Ali Bulaç’ın paralel ihanet çetesine kalemini satarak nasıl intihar ettiğini ortaya koyan bir tablo çıktı. İşte Taha Dağlı’nın yazısı:


alibulac2

Paralel medya ısrarla Filistin’e vize uygulamasını sorguluyor. Türkiye’yi iki yüzlü politikayla suçluyor, “hem Filistin için ağlıyorsunuz hem de Filistinlilerden vize istiyorsunuz” diyor.

Seçim öncesi vize meselesiyle algı operasyonu yapmaya çalışanlar unutmasın ki Türkiye 2009’da gelen Filistinlilerin tamamına bırakın vizeyi oturum hakkı bile verdi.

Aslında Filistin meselesi hakkında konuşacak son kişi onlar zira bugüne kadar Filistin için ne yapmışlar acaba, bunu kendilerine soruyorlar mı?

Neyse o ayrı bir konu. Zaman yazarı Ali Bulaç, 25 Mayıs’ta bir yazı yazmıştı, hükümetin Filistin politikasını eleştiriyordu.

Filistinliler neden vizeden muaf değil diye soruyordu. Ona bir cevap verdik. Şimdi ikinci yazısını yazmış, ısrarla “vize” diyor.

FİLİSTİNLİLERİN ÇOĞU VİZESİZ TÜRKİYE’YE GİREBİLİYOR

Tekrar anlatalım. Filistinliler işgal altındaki 4 ayrı toprak parçasında yaşamaya mecbur bırakılan bir topluluk.

Maalesef ortada bir işgal ve işgal devleti var. Yaklaşık 6 milyon Filistinli, dörde bölünmüş durumda. Bir bölümü 48 sınırlarında yaşıyor, 1 milyon 700 bin nüfusları var ve onların hiç birinin Türkiye’ye girişte vize almaları gibi bir durum asla söz konusu değil.

İkinci grup Batı Şeria’dakiler, sayıları 2 milyon 700 bin civarında. Onların da bir çoğunluğu Ürdün vatandaşı olduğu için ve bu hükümet 2010’da Ürdün’le vizeleri kaldırdığı için, onların çoğunun da Türkiye’ye girişlerinde sorun yok.

Peki Ürdün vatandaşı olmayanlar ne yapıyor? Kudüs Başkonsolosluğu onlara vize için her türlü olanağı sunuyor. Başkonsolosluk yetkilileriyle görüştüm, bu konuda çok net konuştular, vize isteyip de geri çevrilen neredeyse yok.

GAZZE’DE TEK SORUN İSRAİL VE MISIR

Gazze’deki Filistinlilere gelince, Ali Bulaç diyor ki, Gazze’deki Filistinliler vize için aylarca bekliyorlarmış. Başkonsolosluk bunu sert dille yalanladı.

Gazze abluka altında, orada 1 milyon 800 bin Filistinli hapsedilmiş durumda. O insanların Türkiye’ye gelebilmeleri için öncelikle Gazze’den çıkabilmeleri gerekiyor ancak kapıları çoğu zaman kapalı.

Yani İsrail Erez kapısını açsa, Gazze’deki Filistinli oradan çıkıp, Kudüs’e gelebilse, Kudüs Başkonsolosluğunda ona vizesini veriyor. Ama adam Gazze’den çıkamıyor ki, bırakın Türkiye’ye gelebilsin, Kudüs’ü bile göremiyor.

Paralel medya, Gazze’deki Filistinlilerin Türkiye’ye seyahatlerini sorgulayacağına, onları oraya hapseden İsrail’i ve Mısır’daki darbecileri sorgulasın.

Sen, hem İsrail’e gıkını çıkarmayacaksın hem Mısır’daki darbeye ses etmeyeceksin sonra da o iki zalimin hapsettiği Filistinliler, Gazze’den Türkiye’ye gelemiyorlar diye Türk Hükümetini suçlayacaksın.

Yahu buna kim inanır? Filistin diye tutturuyorsunuz ama sizin Filistin’e bakışınızın ne olduğunu en iyi Filistinliler biliyor.

TÜRKİYE’DEKİ FİLİSTİNLİLER “VİZE SORUNU” İDDİASINA KARŞILAR

Günlerdir ne kadar Filistinli dostum varsa hepsiyle konuştum, yüzde 99’u “vize problemi asla yok” diyor.

“Vize muafiyeti olmalı” diyen birkaç kişi de var, onlarla da konuştum ama onlar bu meseleye sizin gibi art niyetli bakmıyorlar.

Sizin bakışınız tamamen art niyetli, öyle olmasa, Filistin’in bugün yüzlerce problemi var, şimdiye kadar hangisine el attınız, art niyetli olmasanız, Filistin için gerçekten bir şeyler yapardınız.

Gazze’de kendilerini savunan Filistinlilere sizin televizyonunuz “terörist” diye alt yazı yazdı, hocanız İsrail’e “otorite” dedi.

TÜRKİYE 2009-2011 ARASINDA TÜM FİLİSTİNLİLERE OTURUM HAKKI VERDİ

Vize konusunda bir de şu durum var. Türkiye, 2009 yılındaki kanlı saldırılardan sonra Türkiye’ye gelen her Filistinliye ikamet verdi. O süreç tam 2 yıl sürdü, 2 yıl boyunca yürürlükte kalan yasayla, Türkiye’ye giriş yapan yüzlerce Filistinli, oturum hakkı aldı.

ALİ BULAÇ DİĞER İKİ İDDİASINDA GERİ ADIM ATMIŞ

Ali Bulaç’ın ilk yazısında vizeyle birlikte iki ayrı iddia daha vardı. Biri “Filistinliler para karşılığı Türkiye için gösteri yapıyor” diğeri ise “Türkiye Gazze’ye yardım sözünü tutmadı” iddialarıydı. Sayın Bulaç, son yazısında bunlardan tek satır bahsetmemiş.

Önce parayla gösteri meselesine bakalım. Kudüs’te Şeyh Cerrah semtindeki “Erdoğan Marketi” örnek göstermiştim. Marketin sahibi Erdoğan ismi yüzünden İsrail tarafından hapse atılmıştı. Filistinlilerin çoğu mevzu bahis Türkiye ise bırakın para almayı, canları pahasına seslerini duyururlar.

Gazze’ye yardım vaadinin yerine getirilmediği ise büyük bir yalan olarak geri döndü. Cumhurbaşkanı da TİKA da gereken cevabı verdi.

Yahu Ortadoğu’da Filistin deyince hele bir de Gazze deyince herkesin aklına Türkiye geliyor.

Türkiye, Filistin konusunda iki yüzlü olsa, İsrail Erdoğan’a bu kadar husumet besler mi? İsrailliler, Filistin’e yardım ediyor, Filistin’e sahip çıkıyor diye Erdoğan’ı düşman bellemişler

MEDYAGUNDEM

dahlan2

Şeytanın askerlerinin yeni hedefi Filistin!

İsrail basını Mısır ve BAE’nin Filistin’de yönetimi değiştirmek için anlaştığını öne sürdü. İsrail basını, Filistin …

bm2

BM kararıyla İsrail resmen işgalci

İsrail’in işgali altındaki Filistin topraklarında yasa dışı tüm yerleşim faaliyetlerini “derhal ve tamamen” durdurmasını talep …

putin6

Putin’den bağımsız Filistin devletine destek

Rusya Devlet Başkanı Putin, Filistinli mevkidaşı Mahmud Abbas’ı Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü dolayısıyla tebrik …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir