Anasayfa / ANALİZ / Kadir Topbaş için karar zamanı; damadı mı davası mı?
topbas

Kadir Topbaş için karar zamanı; damadı mı davası mı?

MEDYAGUNDEM.COM- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın kızının paralel yapının en kritik isimlerinden Ömer Faruk Kavurmacı ile evli olması gözleri Başkan Topbaş’ın üzerine çevirdi.

Paralel yapının darbe girişimine maruz kalarak kendisine yönelik büyük bir kumpasın hedefi olan  Başbakan Erdoğan’ın bu yapıyla kararlı mücadelesine rağmen, Ak Partili İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş’ın damadından dolayı yarattığı “zaafiyet” tartışılıyor.

Topbaş’ın damadı Kavurmacı ailesinden. Aydınlı grubunun sahibi. Pierre Cardin, Cacharel, U.S. POLO ASSN, KoruFlorya, Solarkent, Aymerkez gibi marka ve projeler bu aileye ait.

HAKAN ŞÜKÜR’ÜN İSTİFA SÜRECİNDE ADINI BİR KEZ DAHA DUYDUK

Kavurmacı ailesinin Pensilvanya’nın en güvendiği isimlerin başında yer aldığı biliniyor. Hatta Pensilvanya’nın Türkiye’de kritik isimlere ve hedeflere aktaracağı mesajların Kavurmacı ailesi üzerinden verildiği de iddia ediliyor. Kavurmacı ailesinin adı özellikle Hakan Şükür’ün Ak Parti’den istifa sürecinde gündeme gelmişti. Şükür’ün, Pensilvanya’dan gelen mesajı değerlendirmek üzere gittiği İstinyepark’taki bir buluşmasında cemaatin sponsorlarından Ahmet Said Kavurmacı da vardı. Kavurmacı’nın Gülen’e Ankara’da saray yaptıran işadamı Akın İpek’e 1 Ocak tarihinde attığı “AdamsınAkınİpek abimiz, sadece gerçekleri yazdığın BUGÜN’ü herkese tavsiye etme ZAMANıdır” mesajı da gündeme gelmişti. Kavurmacı 29 Ocak’ta ise Twitter’da Gülenle ilgili açılan “GülenTürkiyeninİtibarıdır” başlığının altına şu mesajları yazmıştı:

“ Allah’a şükrediyoruz, dünyanın saygı duyduğu bir Âlim’e sahip olduğumuz için. Muhterem #GülenTürkiyeninİtibarıdır. “Öğrenip öğretmeyi ihmal edenler, hayatta olsalar dahi ölü sayılırlar” diyen Muhterem Fethullah #GülenTürkiyeninİtibarıdır.”

DAMADIN PARALEL YAPIYA HİZMETİNİN ŞOK GÖRÜNTÜLERİ 

İşte böylesine Gülen örgütüyle derin bir bağı olan Kavurmacı ailesinden damat sahibi olan Kadir Topbaş’ın paralel yapıyla mücadelede durduğu yer ve ilişkileri de artık rahatsızlık oluşturmaya başladı. Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı’nın sahibi olduğu ve daire fiyatlarının 4 milyon liraya kadar çıktığı bilinen Koru Florya’dan elde edilen şu görüntüler damatla Gülen örgütünün derin bağını gözler önüne serdi:

Her köşede paralel yapını gazeteleri Zaman ile Bugün’ü yerleştiren Kavurmacı’nın yine bu gazetelerin iyi bir reklam vereni olduğu da biliniyor.

TOPBAŞ’IN KARAR VAKTİ

Yine bu ilişkiler doğrultusunda Gülen örgütünün İstanbul’da Sarıgül’ü desteklediği düşünülürse Topbaş’ın damadının da kayınpederinden yana mı oy kullandığı yoksa Pensilvanya’nın talimatıyla Sarıgül’e mi destek verdiği ayrı bir tartışma konusu.

Başbakan Erdoğan’ın artık bir devlet meselesi haline gelen paralel örgütle ilgili kararlı mücadelesinde Topbaş’ın liderini yalnız bıraktığı şüphesi ağır basmaya başladı. Ayrıca Topbaş’ın hangi tarafta durduğu, damadının paralel ilişkileri konusunda nasıl bir tutum takınacağı da merak ediliyor.

Topbaş’ın böylesine paralel yapıyla iç içe geçmiş ilişkilere sahip damadıyla siyasi davası arasında yol ayrımında kalıp kalmayacağı da merak konusu.

Bu arada Topbaş’ın paralel aile ilişkilerinden dolayı mı bu meseleyle ilgili sessiz kaldığı, bu konuda hiçbir zaman rengini belli etmemesi de dikkatlerden kaçmıyor.

Topbaş’ın damadıyla ilgili ticari ilişkileri de basında zaman zaman tartışma konusu oldu. Özellikle kayınpederinin belediye başkanlığı döneminde inanılmaz bir yükseliş gösteren Kavurmacı’nın bu durumu yine Başkan Topbaş’ın paralel örgüte karşı zayıflık göstermesinin nedenlerinden mi bilinmiyor.

MEDYAGUNDEM

kavurmaci3

FETÖ’cü damat aynen hak ettiği deliğe sokuldu!

FETÖ’nün iş dünyası yapılanmasına yönelik dava kapsamında, hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılması üzerine gözaltına …

damat

Bunlar hep FETÖ’cülük; KK’dan damat çarkı

Ömer Faruk Kavurmacı’nın tutuklanmasına tepki gösteren Kemal Kılıçdaroğlu, tahliye edildiğinde de, “Damat serbest, gariban içeride” …

kavurmaci

FETÖ’cü damat gözaltında!

Hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılan Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı, gözaltına alındı. TUSKON’daki …

10 Yorumlar

 1. Maalesef Basbakan Erdogan in yaninda birkac kisi disinda esasli adam yok . Uc tarafi denizlerle her tarafi hainlerle kapli olan Turkiye nin yirtici adamlara ihtiyaci var, aksi halde bu azginlarin kotuluklerinden ulkemizi koruyamayiz.

 2. Kadir Mısıroğlu Başbakan’ı seneler önce uyarmış.bunların namaz kıldığına inanma hepsinin itikadı bozuk,Allahü Teala müsliman olan kişinin itikadına bakar.Ehli sünnete düşman olanlar her türlü kötülüğü yaparlar.İtikadı sağlam olan insandan korkma demiş.Başbakan’ın bu Haşhaşilerden kurtulması çok zor.Çankaya’ya çıkıp bunları devletin bünyesinden temizlemez ise vebalini ağır öder.Düşman pusuda bekliyor olan gariban müslümanlara olur.Paralel yapıyla iç içe olmuş bir Ak Parti sonunu iyi görmüyorum.

  • Yorumunuza aynen katılıyorum. Başbakanın yanında kendi gibi dik duracak insanlar lazım. Bu yaşanan süreçte böyle çok az omurgalı insan olduğu görüldü.Alnı secde görmüş diyerek bu safiyane duygularla önemli kadrolar bunlara teslim edildi. Kurumlarda mücadele edenler dik duranlara dışlandı. Gerçekten bu süreçte gariban Müslümanlar zarar görüyor. Liyakatli olmayan Ak parti ile uzaktan yakından ilgisi olmayan insanlar kaostan yararlanarak makamlara tırmanıyor.

 3. Muhterem miş????? O kavram maskesi aşağıya düşmeden evvel kullanılırdı. Yaşarken ölü olanlar, onun ve (haşa) onun kulu olanların İslam ve vatan haini olduğunu hala anlayamayanlardır

 4. H.Hüseyin Akın

  Bu haberi sürekli gündemde tutarsanız iyi olur.Paralel Topbaş, Haşhaşi akrabası Kavurmacı’lara her an kıyak yapabilir.

 5. Beyaz Turkler, Beyaz Turkleri kollar. Beyaz Turk Topbas’in damadi beyaz Turk Kavurmacilardan. Partiler kapanir liderler gider bu beyaz Turkler yerinde kalir ayni masonik yapilanmalar gibi. Tabii ki dava degil damat olur tercih edilen. Basbakan gibi kavruk karizmatik Anadolu cocuklarinin arkasina siginip carklarini dondururler. Istanbul’a keske baska bir aday bulsalardi.

 6. KORU FLORYA SSK NIN MALIYDI YILLARCA MAFYA TARAFINDAN OTO PAZARI OLARAK KULLANILDI.ASLINDA ORAYA SSK HASTANESİ YAPILACAKTI.ALLEM KULLEM,AL TAKKE VER KÜLAH LA KORU FLORYA OLDU.BUNUN HESABI NE ZAMAN SORULACAK ORANIN YIKILARAK ESAS SAHİBİ OLAN SSAK YA YANİ FAKİR FUKARAYA GARİP GÜRABAYA VERİLMELİ.VEYA YIKILIP YEŞİL ALAN VEYA DEMOKRASİ MEYDANI YAPILMALI.HAK YERİNİ BULMASI İÇİN BUNU YAPIN YETKİLİLER,

 7. İBB’DEN ÇIKAN ÖZEL İMARLA KÜÇÜKÇEKMECE GÖLÜNÜN YANINA YAPILAN BİNALAR NE OLACAK ACABA?

 8. Hey İstanbul! Uyan Türkiye uyan!Bu beyaz Türk olarak tanımlayacağımız Kadir Topbaş ve damadı Ömer Faruk Kavurmacı davanın peşinde değil ,doların peşindedir.İstanbulda onlarca plan tadilatı yapıp,imar yükseltip doları götürmüşlerdir.Aksaray luna park arsası,Korufloryada 2-3 defa plan tadilatı,Korufloryada TOKİ’yi (Devletin haklarını) siyasi ilişkilerle gasp etme,ortaklıkların haklarını gasp etme.FETÖ örgütünü kullanarak yargıtay ve danıştayda davalara müdahale etmek ve lehe çevirmek.Korufloryada daire sahiplerinin haklarını gasp etme.17-25 aralıktan sonra Asyabank’ın desteklenmesi.Küçükçekmece göl kenarı Bluelake projesinin arsasını yeşil alandan imara açma.Çobançeşme Nef projesinin arsasını satın alıp imara açmak ve imarlı bir vaziyette satmak.Mimar Hakan Kıran ile işbirliği yapıp onlarca arsayı imara açma,imar yükseltme ve bunlardan sağlanan rantları FETÖ örgütünün eğitim kurumlarına ciddi miktarda bağış yapma.İşte bu beyaz Türkler ortalarda görünmeyip onlara göre nefer olan Akparti sayesinde dava değil dolar peşinde saman altından su yürüten üst kimlikli masonlardır.

 9. Nef yapi kavurmaciya hangi sartlarda arsa devri yapti. Sonra nasil birden bire yukseldi.?
  Kavurmacilar, tobas ile istanbulu da yakti kavurdu…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir