Anasayfa / GENEL / Kaçamadan yakalandı!
altan4

Kaçamadan yakalandı!

İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliği’nce hakkında yakalama kararı çıkarılan Ahmet Altan polisten kaçtığı sırada Şişli’de takip altında olan eşi ile buluştuğu sırada yakalandı.


İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliği tarafından hakkında FETÖ üyeliği ve darbe suçlaması ile yakalama kararı çıkarılan Ahmet Altan’ın Kadıköy Göztepe’deki evi ve Beyoğlu’ndaki iş yeri adresine giden polis, Altan’ı bu adreslerde bulamadı.
EVİNDE BULUNAMADI

Mahkemenin yakalama kararı ile her iki adrese giden İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri elleri boş döndü. Polisin yakalama çalışması sürdüğü sırada hakimlik kararı medyaya yansıdı ve tüm kanallar ile internet siteleri Ahmet Altan hakkında yakalama kararı çıkarıldığı bilgisini son dakika olarak paylaştı.

ŞİŞLİ’DE YAKALANDI

Hakkında yakalama kararı çıkarıldığını duyan Ahmet Altan en yakın polis noktasına teslim olmak yerine Taksim, Şişli ve Alibeyköy bölgesinde sürekli hareket halinde oldu. Altan’ın peşine düşen İstanbul polisi, bölgede güvenlik önlemlerini arttırdı. Hareketli dakikaların yaşandığı sırada Ahmet Altan’ın eşi Kadıköy’deki evlerinden çıkarak Şişli istikametine yöneldi. Polisin takibi altında olan eşi ile buluşan Ahmet Altan, kıskıvrak yakalandı. Gözaltına alınan Altan’ın, sabah saatlerinde İstanbul Adliyesi’n çıkarılması bekleniyor.

ADLİ KONTROL KARARI KALDIRILDI

Ahmet Altan hakkında İstanbul 10. Sulh Ceza Hakimliği’nce adli kontrol ve yurtdışı yasağı kararı verilmişti. Adli kontrolle dün serbest bırakılan Altan’ın her pazartesi adresine en yakın karakola gidip imza atması gerekecekti. Fakat İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimi Bekir Altun bu kararı kaldırdı ve Ahmet Altan hakkında yakalama kararı verdi.

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir