Anasayfa / GENEL / Jamestowncular birbirine girdi!
rusen-uslu1

Jamestowncular birbirine girdi!

MEDYAGÜNDEM- İkisinin de yolları CIA ve Neo-con irtibatlı Jamestown Vakfı’nda kesişti. Türkiye onları iki zıt cephenin adamları olarak tanıdı. Biri “PKK düşmanı”, diğeri “PKK sempatizanı” olarak kendisini lanse etti.

Ama ikisinin de “operasyonları” hep aynı amaca hizmet ediyordu.

Bunları uzun süredir deşifre ettik, ediyoruz.

rusen-aslı

rusen-uslu

“Operasyonel işbirlikleri” ile yakalanan Ruşen Çakır ve Emre Uslu şimdi de birbirlerine girmiş tiyatrosunu sahneye koydular. Yani “Jamestown’cular” kavga ettiler.

Ruşen Çakır artık “ayak yolu” yaptığı TVNET’te bir kez daha konuk edildi, Veyis Ateş’in hazırlayıp sunduğu Habere Bakış programında Emre Uslu’yu eleştirdi.

İşte programdan diyaloglar:

V. Ateş:  Üç ihtimalden bahsediliyor. Birincisi muhtemel barış olasılığı artıyor ve bu da üçüncü aktörleri rahatsız ediyor. İki PKK içinde ciddi bir yarılma yaşanıyor ve bu yarılmada infazlara neden oluyor. Eğer infazların barış süreciyle ilgisi yoksa (ki muhtemeldir) örgüte yönelik Avrupa’da yapılan operasyonlar nedeniyle iç çatışmalardan kaynaklanıyor olabilir diyor Emre Uslu, nasıl değerlendiriyorsunuz?

R. Çakır: Hiçbir şey demiyorum. Hiçbir şey. İyi niyetli değil. Zaten başından itibaren bu olayın olmayacağını ilan emiş insanların süreci sabote etmek için yaptıkları analizden hiçbir şey olmaz. Üzerinde konuşmaya bile değmez. Yani önemli olan burada bir irade var. Ve artık bu iş çözülsün diyor muyuz demiyor muyuz? Olay bu kadar net!

V. Ateş: Olay bu kadar basit mi?

“Kimsenin benim hayalime limon sıkmasına müsaade etmem”

R. Çakır: Olay çıktı ortaya herkes heyecanlandı. Herkes umutlandı. Bir hayali paylaşmayan insanların benim hayalimin üzerine limon sıkmasına niye müsaade edeyim ki? Boşuna umutlanmayın diyenlerle konuşacak bir şeyim yok.

V. Ateş: Açıktan gidelim Emre Uslu hayalinize limon sıkan bir insan mı?

Ruşen Çakır: Başkaları da var. Yıllarca devlet onların istediği çözümleri uyguladı. Silahlanma, güvenlik anlamında. Hiçbir şey olmadı. Şunu anlamak ve kabul etmek gerek; bu hareketin çok ciddi bir tabanı var. Alınan oylar ortada. Türkiye toplumsal ve siyasal bir olayla karşı karşıya…

“Süreci Sabote Etmeye Çalışanlar Türkiye’ye Büyük Zarar Veriyor”

Bu olayı bir provokasyon olarak sunanlar Türkiye’ye büyük zarar veriyor. Fethullah Gülen ve Cumhurbaşkanı’nın son açıklamalarına dikkat çekiyorum. Ne diyorlar? Türkiye’yi çok büyük tehlikeler bekleyebilir. Bunlar ki Fethullah Gülen’e bile hakaret ettiler sırf böyle bir açıklama yaptığı için. Burada akıl var mantık var. Devlet yıllarca operasyon yapıyor, hapisler, cezalar ama PKK bitmiyor. Olay artık bölgesel bir olay olmuş. Böyle bir yerde hala kalkıp “bu ne ki zaten” deyip geçiştirip iyi niyetle kendilerini ortaya koyan insanları eleştirmenin ne anlamı var? Zaten başından bu olay olmaz deyip ondan sonra da her olan provokasyonda biz zaten demiştik demenin bence bir anlamı yok.

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

teror

CHP bu alçak teröristlerle yürüyor!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözde adalet yürüyüşü adı altında planladıkları kirli tezgah gün geçtikçe …

uslu1

FETÖ’cü firari teröristten Başbakan’a ölüm tehdidi

FETÖ’nün tetikçisi, firari Emre Uslu sosyal medyadan Başbakan Binali Yıldırım’a tehditler savurdu. Uslu, trafik kazasında …

uslu1

FETÖ’nün kuduz köpeği dolandırıcı çıktı!

Emrullah Uslu’nun, master ve doktora eğitimi bahanesiyle yurt dışında geçirdiği süre boyunca devlete yüklü borç …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir