Anasayfa / GENEL / İzmir’de CHP’den eski Türkiye kuyrukları
izmir-kuyruk

İzmir’de CHP’den eski Türkiye kuyrukları

İzmir’de, toplu ulaşımda 1 Haziran’da yenilenen elektronik ücret toplama sistemindeki değişikliğin getirdiği sorunlar, hala devam ediyor.


İzmir’de, toplu ulaşımda 1 Haziran’da yenilenen elektronik ücret toplama sistemindeki değişikliğin getirdiği sorunlar nedeniyle yaşanan sıkıntılar devam ediyor. Bilet gişelerinde uzun kuyruklar oluştuğu göze çarpıyor.

ULAŞIMDA SORUNLAR AŞILAMADI

Kent içi toplu taşımada, otobüs, metro, hafif raylı sistem ve deniz ulaşımında entegre olarak kullanılan elektronik ücret toplama sisteminde, 13 Ocak’ta açılan ihale sonucuna göre işletme hakkının 1 Haziran itibarıyla başka bir firmaya geçmesinin ardından yaşanmaya başlayan sorunlar aşılamadı.

izmr1

izmr2

ÜCRETSİZ GEÇİŞ UYGULAMASINA SON VERİLDİ

Sistem değişikliğinin yapılamaması nedeniyle 1-10 Haziran’da toplu taşıma araçlarının zorunlu olarak “ücretsiz” hizmet verdiği İzmir’de, 11 Haziran’dan bu yana ise sınırlı sayıda kart dolum gişesinin hizmet vermesine karşın “ücretsiz geçiş” uygulamasına son verildi. Yeni sistemde halen otomatik kart dolum cihazlarının ve bayilerin aktif hale getirilememesi nedeniyle, özellikle işe geliş ve gidiş saatlerinde İzmirliler uzun süre gişe kuyruğunda beklemek zorunda kaldı.

izmr3

izmr4

KAĞIT BİLET DE ÇÖZÜM OLMADI

Bu arada, kartını yeni sisteme henüz uyarlatamayanlar ve kartında yeterli bakiyesi olmayanlar için yıllar sonra yeniden hayata geçirilen “kağıt bilet” uygulaması da yaşanan yoğunluğa çözüm olmadı.

Otobüsler dışında metro ve deniz ulaşımı kullanımı için biletlerin kart dolumu yapılan gişelerde satışa sunulması nedeniyle bu uygulama da işlevsiz kaldı. Gişelerde uzun kuyruklar oluştu.

izmr5

izmr6

 

MEDYAGUNDEM

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

chp9

Bu bir dramdır; CHP’nin milyon yalanı elinde patladı

CHP mitingine 61 ilden 38 bin kişinin taşındığını belgeleyen liste ortaya çıktı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerçekleştirdiği …

chp8

Bir CHP rezilliği

CHP’li vekiller sözde adalet yürüyüşü sonrası CHP’nin Maltepe’de yaptığı mitingin fotoğrafları yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kazlıçeşme …

1 Yorum yapıldı

  1. sözcü gazetesinde amerikanın en çok istediği koalisyon Ak Parti chp koalisyonu ve ekonominin başına kemal dervişin hetirilmesi olduğuna dair manipülasyonlar yapıyorlar. Karaktersizliğin bu kadarı ya! Amerikanın ne istediğinden bize ne şerefsizler bu ülkeyi Amerika mı yönetiyor. Yeni Türkiyeyi kurduğumuzda sizin gibi sömürgeci işbirlikçilerinin hepsini s.tir edeceğiz bu ülkeden defolup gideceksiniz burdan.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir