Anasayfa / ANALİZ / İyi oku Taraf’ın ‘top sakal’ı!
suriye-ucak-taraf

İyi oku Taraf’ın ‘top sakal’ı!

MEDYAGÜNDEM- Türkiye’de gazetecilik öldü artık “operasyon habercileri” türedi. İşler uluslararası hale geldi.

İşi haber vermek değil, “operasyon çekmek” olan Taraf’ın top sakallı operasyoncularından birinin ortaya attığı “deli saçması” iddianın nasıl bir yalan olduğu bir kez daha gözler önüne serildi.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, önceki geceyarısı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bakanlığın bütçesi için mesaideydi.
Gündeme dair açıklamalar yapan Bakan Yıldız’ın, Suriye tarafından düşürülen uçağımızın şehit olan 2 pilotuyla ilgili iddialara cevap verd.

Taraf Gazetesi’nde Mehmet Baransu’nun ortaya attığı, El Arabiya’nın da geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye karşı çekilen bir “operasyon” kapsamında servise koyduğu o iddialarla ilgili şu çarpıcı açıklamaları yaptı:

“Uçağın radar izinde kaybolduğu an 22 Haziran 11.57’dir. Bizim arama kurtarma birliklerimizin olay mahaline geldiği an 13.10’dur. Zaten pilotlarımız fırlatma düğmesini kullanmadılar. Uçak, 200 milin üstünde süratle denize çakıldı. Bu kadar yüksekten düşen uçakta pilotlarımızın sağ kalması mümkün mü? Bir saat içinde…‘Pilotları oradan alıyor, karaya götürüyor, sorgulamasını yapıyor, öldürüyor ve bin 300 metre derine de koyuyor.’ Böyle bir teknoloji, öyle bir sürat mümkün değil. Ayrıca o yükseklikten düşen pilotların sağ kurtulmaları mümkün mü? Bu konuda Türkiye, meşru hukuk düzeni içinde, uluslar arası hukuka saygılı olarak tüm haklarını saklı tutmaktadır.”

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

tsk2

TSK’ya darp kumpası

Hudut hattında yakalanan kaçaklara kötü muamele yapan askerlerin görüntülerinin yurt dışından servis edildiği belirlendi. Söz …

askeri

Türkiye 5 Temmuz’dan sonra harekete geçiyor

Bir yandın Irak ve Suriye’deki terör olayları diğer yandan Katar üzerinden Ankara’ya yönelik planlar… Türkiye …

idlib1

Türkiye İdlib’de ABD’ye izin yok!

Rusya, Suriye’de oluşturulacak güvenli bölgelerin ABD uçaklarına kapalı olacağını duyurdu. Kazakistan’ın başkenti Astana’da yapılan Suriye …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir