Anasayfa / GENEL / İtirafçı ol kurtul Aydın Doğan!
dogan-itiraf4

İtirafçı ol kurtul Aydın Doğan!

Bütün medya organlarıyla FETÖ’ye destek vermekten çekinmeyen Doğan Holding’den telekulak ile ilgili, “Konu hakkında tarafımızdan yasal şikayetler yapılmış olup devletimizin gereğini yapacağına inanıyoruz” açıklaması yapıldı. 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde FETÖ ile birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ak Parti’yi devirmek için savaşan Aydın Doğan’ın itirafçı olmasına az kaldı…


itiraf3

dogan-itiraf2

Doğan Holding Kurumsal İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ahter Kutadgu, 2008 ve 2009 yıllarında “terör örgütü üyeliği”, “organize suç örgütü üyeliği” gibi suçlamalar ve uydurma isimlerle yapılan dinlemeler nedeniyle kendilerinin de şikayetçi olduğunu ve gereğinin yapılacağına inandıklarını bildirdi.

Kutadgu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başmüfettişi Yunus Nadi Kolukısa’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında ortaya çıkan usulsüz dinlemelere tepki gösterdi.

Anayasa’nın güvencesi altındaki hak ve özgürlükleri hiçe sayan ve bireylerin özel hayatına tecavüz niteliğindeki hukuk dışı telefon dinlemelerini “alçaklık” olarak nitelendiren Kutadgu, “Bunlarla ilgili tarafımızdan yasal şikayetler yapılmış olup, bu kişiler hakkında devletimizin gereğini yapacağına inanıyor ve bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Paralel Devlet Yapılanması’nın iş dünyasını ve gazetecileri dinlediği, HSYK Başmüfettişi Yunus Nadi Kolukısa tarafından yürütülen soruşturma sırasında ortaya çıkmıştı.

Türkiye’de dinleme kararı alma yetkisi bulunan 11 mahkemeden geriye dönük olarak alınan tüm dinleme kararları toplanmış, gerçek isimlerin yazılmadığı usulsüz dinleme kararlarında yer alan telefon numaralarının kimlere ait olduğu, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı kayıtlarından karşılaştırılmıştı.

Dinlenen ünlü isimler arasında Doğan Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Hürriyet Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, Doğan Holding Finans ve Fon Yönetimi Başkan Yardımcısı Mehmet Yörük, Doğan Holding Yönetim Kurulu Üyesi İhsan Karacan, Doğan Holding Mali İşler Başkan Yardımcısı Yener Şenok, Doğan Holding Avrupa Temsilcisi Hakan Genç, Doğan Dış Ticaret Yöneticisi Süleyman Kocakaya ile eski Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı ve eski milletvekili Orhan Birgit’in yanı sıra çok sayıda kişi bulunuyor.

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir