Anasayfa / ANALİZ / İstediğin kadar günah çıkar Aydın Doğan verdiğin mesajın farkındayız!
dogan-savci

İstediğin kadar günah çıkar Aydın Doğan verdiğin mesajın farkındayız!

Aydın Doğan terör örgütü propagandasıyla toplumdan gördüğü büyük tepki üzerine sözde günah çıkarmaya başladı.


MEDYAGUNDEM.COM- Şehit savcı Mehmet Selim Kiraz’ın başına terörist tarafından dayanmış fotoğrafı manşetine çeken Hürriyet gazetesi, büyük infial sonrası günah çıkarma işine soyundu.

Doğan Yayın İlkeleri Kurulu, bugün olağanüstü bir toplantı yaparak Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edildiği dünkü terör saldırısıyla ilgili olarak yapılan yayınları değerlendirdi.

Kurul’un Başkan Yardımcısı Volkan Vural imzasıyla yapılan açıklamada, “dostlar alışverişte görsün” hesabı bazı kararlar alındı.

HÜRRİYET’İN VERDİĞİ MESAJ

Oysa Aydın Doğan yapacağını yapmış, savcıya terör saldırısının arkasında karanlık odakların Türkiye’ye kanlı mesajını vermişti. Mesaj açıktı… Aydın Doğan başına DHKP-C teröristi tarafından silah dayanmış savcı fotoğrafını manşet yaparak özellikle yargıya bir tehditte bulundu.  DHKP-C’ye Sabancı’yı öldürtenler Hürriyet üzerinden yargıya, Erdoğan’a ve Ak Parti iktidarına güvenmeyin mesajı verdiler. Bu mesajın da özellikle paralel terör örgütünün ne kadar işine yarayacağını söylememize gerek yok!

hurriyet1

Doğan Yayın İlkeleri Kurulu’nun şu açıklamasının hükmü yok ya işte merak edenler için o açıklama:

Doğan Grubu medyasının yayın ilkeleri belli ve açıktır. Doğan Yayın İlkeleri Kurulu bağımsız bir kurul olarak bu ilkelerin uygulanmasını izlemekte ve gözetmektedir.

Kurulun gelecek toplantısı beklenmeden, aciliyeti dolayısıyla yapılan değerlendirmede şu sonuçlara varılmıştır :

1. CNN TÜRK programcısı Mirgün Cabas’ın şehit Savcımız Mehmet Selim Kiraz’ın teröristler tarafından rehin alınması olayı ile ilgili olarak atmış olduğu tweet, Yayın ilkelerine aykırı görülmüştür.(madde 24). Aynı ilkeler çerçevesinde hatasını derhal düzeltmesi gerekmektedir.(Madde 30).

2. Hürriyet Gazetesinin manşetten verdiği terörü lanetleyen haberi, bu haberi verirken terör örgütünün propagandasına yer vermeyecek şekilde kullandığı fotoğraf Yayın İlkelerine uygun bir davranış olarak değerlendirilirken, gazetenin iç sayfasında terör örgütünün sembollerini gösteren bir fotoğrafın yayımlanması, benimsediğimiz ilkeler bakımından hatalı görülmüştür.

3. Posta gazetesinin, 1. Sayfadan Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit oluşunu haber olarak verirken, terör örgütünün sembollerini gösterir bir fotoğraf kullanması, Yayın İlkeleri açısından yanlış olmuştur.

4. İlgili televizyon ve gazete yönetimlerine bu ikaz ve uyarılarımız yapılmakta olup, Kurulun yapılacak ilk toplantısında bu konular derinliğine ele alınacaktır.

5. Daha bu haberler çıkmadan, Doğan Grubu medyasını suçlamak ve olayın sorumluluğunu Doğan medyasına yüklemek gibi bir tutum içine giren bazı medya çevrelerine tek tavsiyemiz, özeleştirilerini yaparak kendi yayınlarını gözden geçirmeleri ve bunların basın mesleğinin asgari kuralları ile etik değerlerine uygunluğunu gözetmeleridir.

6. Doğan Yayın İlkeleri Kurulu olarak, her türlü terörü kınar ve lanetlerken, Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz’a Allah’tan rahmet, yakınlarına, adalet camiamıza ve milletimize başsağlığı dileriz.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

MEDYAGUNDEM

Cinayet azmettiricisi Hürriyet!

Hürriyet gazetesi ve Doğan Haber Ajansı’nın günlerdir Suriyeli mültecileri hedef gösteren yayınları, barbarca bir cinayetle …

hur2

Hürriyet’in Suriyeliler provokasyonu vahşeti getirdi

Türkiye bugün Sakarya’da yaşanan bir vahşete uyandı. Suriyeli hamile kadın, tecavüze uğradıktan sonra 10 aylık …

dogan

Vahşetin ortağı Doğan medyası

Sakarya’da 20 yaşındaki 9 aylık hamile Emani Al Rahmun’u kaçırıp tecavüz ettikten sonra vahşice katleden …

1 Yorum yapıldı

  1. Bu İlkesiz adam, böyledir önce yapacağını yapar sonra da çark ediyormuş gibi yapar Tarzı, taktiği budur. Düşmanımızı iyi tanıyalım, aman yanılmayalım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir