Anasayfa / GENEL / İşte Uslu’nun çalıştığı vakfın CIA ve MOSSAD bağlantısı
cem-uslu

İşte Uslu’nun çalıştığı vakfın CIA ve MOSSAD bağlantısı

MEDYAGÜNDEM- Taraf’ın polis kökenli yazarı Emre Uslu’nun CIA ve Neo-con çetesiyle Jamestown Vakfı’nda nasıl iş tuttuğu deşifre olunca, Uslu da kendisini “O vakıfta çalışmaktan gurur duyarım. CIA ve MOSSAD ile irtibatı yok” diye savunmuştu.

Yeni Şafak yazarı Cem Küçük bugün o vakfın nasıl CIA ve MOSSAD’la irtibatlı olduğunu deşifre etti. “Ergenekon masaldır” diye rapor hazırlayan Emre Uslu’nun kankası Gareth Jenkins de meğer MOSSAD ajanıymış. Meğer kendisini “büyük Ergenekon mücahidi” diye pazarlayan Uslu, İsrail, MOSSAD, neo-con’lar, içerideki Ergenekoncular, darbe peşinde koşanlar, ajan provokatörlerle ortak iş tutuyormuş.

Küçük, “Bir İsrail & Neo-Con Yapımı: Jamestown Vakfı” dediği yazısından şimdi bazı bölümler aktaralım. Aktaralım ki, Uslu’nun maskesinin nasıl indiğini görelim:

“Türkiye’ye bu tür karanlık senaryolar yazan sadece Hudson Enstitüsü değil. Bir de Jamestown var. Jamestown Vakfı 1984 yılında Arkady Nikolaevich Shevchenko isimli üst düzey bir Sovyet subayı tarafından kurulmuş. Kim bu Shevchenko diye araştırınca enteresan bilgilere ortaya çıktı.”

“Shevchenko 1975-78 arası CIA’ye çalışmış ve bayağı hizmetlerde bulunmuş. Sovyetlerin Orta Amerika, Afrika ve silahlanma konusunda bütün planlarını anlatmış. Sovyetler bunu öğrenince onunla ilişiğini kesmişler.

Bu kadar faydalı bir adam olunca CIA ve Pentagon Shevchenko’ya Jamestown Vakfı’nı kurdurtmuş. Vakfın başlarda amacı Avrasya, Rusya, Türkiye konusunda Amerikan yönetimine bilgi vermekmiş. Daha sonra başka bir el devreye girmiş ve vakıf MOSSAD’ın, dolayısıyla İsrail’in denetimine girmiş.”

“Vakıfta çalışan, yazı yazan, düşünce üreten herkes aslında İsrail-ABD ilişkilerine hizmet ediyor. İsrail karşıtı fikirleri savunan ya da az da olsa İsrail’i eleştiren herkesin vakıfla ilişiği kesiliyor.”

“İsrail’e yan gözle bakanların bu vakıfta barınma şansı hiç yok. Bir zamanlar bu vakıfta İsrail’i eleştiren birkaç yazı yazan Micheal Scheuer’in ilişiği anında kesildi. Micheal Hubris, Imperial Hubris gibi görece çarpıcı kitaplar yazmış ve Obama’nın 2008 seçim kampanyasında İsrail’e fazla bel bağlamanın olumsuz olacağını söylemişti.”

“Bu vakıfta bizim yakından tanıdığımız bir isim daha var: Gareth Jenkins. Ergenekon ve Balyoz davalarını küçümsemek için o kadar yol katedip Türkiye’ye gelen Jenkins de bu vakfın müdavimlerinden. Kendisi aynı zamanda sıkı bir neo-con hayranı. Hadi daha da ileri götürelim, bir MOSSAD çalışanı.

Malum Ergenekon’un en sevdiği kesim İsrail sağı ve ABD’deki neo-con’lar. Hep beraber darbe planları yapan, ekonomik krizler çıkartmak için uğraşan, Beyoğlu’nda insanları bombayla öldürmeyi düşünecek kadar gözü dönmüş insanlardı bunlar. Çıkarları uğruna dünyayı kana bulamaktan asla çekinmezlerdi.”

“İsrail, MOSSAD, neo-con’lar, içerideki Ergenekoncular, darbe peşinde koşanlar, ajan provokatörlerin ortak noktası işte bu Jamestown Vakfı. Bu kadar lafı niye yazdık peki? Niye olacak? Emre Uslu bu vakfın CIA ya da MOSSAD’la bağı yoktur diyor ya, üzgünüm ama kendisine yalan söylemişler. Yazılar yazdığı bu vakfın tek amacı İsrail’e hizmet etmek ve ne olursa olsun Tayyip Erdoğan’ı devirmek. Böcek konusu, Erdoğan’a yönelik suikast girişimlerinin arkasını da biraz bunlarla ilintilemek gerekiyor. Onu da kısmetse ileride yazarız.”

Küçük’ün yazısı için TIKLAYIN

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

teror

CHP bu alçak teröristlerle yürüyor!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözde adalet yürüyüşü adı altında planladıkları kirli tezgah gün geçtikçe …

uslu1

FETÖ’cü firari teröristten Başbakan’a ölüm tehdidi

FETÖ’nün tetikçisi, firari Emre Uslu sosyal medyadan Başbakan Binali Yıldırım’a tehditler savurdu. Uslu, trafik kazasında …

uslu1

FETÖ’nün kuduz köpeği dolandırıcı çıktı!

Emrullah Uslu’nun, master ve doktora eğitimi bahanesiyle yurt dışında geçirdiği süre boyunca devlete yüklü borç …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir