Anasayfa / GENEL / İşte teröristbaşıyla tetikçisinin yakalama gerekçesi!
gulen-yakalama3

İşte teröristbaşıyla tetikçisinin yakalama gerekçesi!

Fethullah Gülen’in 1998’den beri, Emre Uslu’nun da uzun süredir yurt dışında bulunduğunu belirten hakim, şüphelilere ulaşılamaması ve savunmalarının alınmasının mümkün olmaması nedeniyle yakalama çıkartılmasına karar verdi.


Selam Tevhid soruşturması kapsamında Cumhurbaşkanı ve Başbakan dahil birçok ismin görüşmelerinin kaydedilmesi ile ilgili soruşturmada Fethullah Gülen ve Emre Uslu hakkında çıkarılan yakalama kararının gerekçesi belli oldu.

İstanbul Başsavcı Vekili İrfan Fidan önceki gün, Fethullah Gülen ve Emre Uslu hakkında yakalama kararı verilmesini talep etti. Fidan talep yazısında Gülen ve Uslu’ya ‘Silahlı terör örgütü kurma ve yönetme, Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme, devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk amacıyla temin etme’ suçlamalarını yöneltti. Talebi İstanbul 3.Sulh Ceza Hakimliği değerlendirdi.

Sulh Ceza Hakimi,  Fethullah Gülen ve Emrullah (Emre) Uslu’nun örgüt kurarak yönettiği yönünde kuvvetli suç şüphesinin bulunduğunu belirtti. Fethullah Gülen’in 1998 yılından beri ABD’de yaşadığını, diğer şüpheli Emre Uslu’nun da uzun süredir yurt dışında bulunduğunu belirtti. İki şüphelinin de ABD’de yaşadıkları ve ülkeye dönmediklerinin tespit edildiğini belirten hakim, şüphelileri ulaşılamaması ve savunmalarının alınmasının mümkün olmaması nedeniyle ‘silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek, TC hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek, siyasal ve askeri casusluk suçlarından yakalama kararı çıkartılmasını karar verdi.

Şüphelilerin bir  üst mahkeme olan İstanbul 4. Sulh Ceza Hakimliği’ne itiraz hakları olduğu da belirtild

(AL JAZEERA)

MEDYAGUNDEM

teror

CHP bu alçak teröristlerle yürüyor!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözde adalet yürüyüşü adı altında planladıkları kirli tezgah gün geçtikçe …

uslu1

FETÖ’cü firari teröristten Başbakan’a ölüm tehdidi

FETÖ’nün tetikçisi, firari Emre Uslu sosyal medyadan Başbakan Binali Yıldırım’a tehditler savurdu. Uslu, trafik kazasında …

uslu1

FETÖ’nün kuduz köpeği dolandırıcı çıktı!

Emrullah Uslu’nun, master ve doktora eğitimi bahanesiyle yurt dışında geçirdiği süre boyunca devlete yüklü borç …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir