Anasayfa / ANALİZ / İşte terör ittifakı; tabutlarla silah taşıdılar
cizre-teror

İşte terör ittifakı; tabutlarla silah taşıdılar

Demirtaş çıktı, “milletvekillerim Cizre’de ateş altında devlete acil çağrı” dedi, operasyonları durdurmaya çalıştı. Demirtaş’ın sözleri başta FETÖ medyası olmak üzere Aydın Doğan medyası ile Sözcü’de bile devlet sanki suç işliyormuş gibi manşetlere çekildi. Ama gerçek ortaya çıktı, Demirtaş devleti susturup teröristlere yol vermek istedi, tabutlardan silahlar çıktı.


MEDYAGUNDEM.COM- HDP’li Faysal Sarıyıldız, yanında belediye başkanının da olduğu 15 kişiyle bu sabah Cizre’de PKK’lıların halen yoğun şekilde saldırı düzenlediği Cudi Mahallesi’ne girdi. Buradaki PKK’lıları kurtarmak isteyen örgüt yandaşları, kendileri teröristlere siper olurken sosyal medyadan da ‘asker milletvekilini tarıyor’ yalanı uydurdular. Topa HDP Eşgenel Başkanı Demirtaş da girerek, “Milletvekillerim ateş altında, acil çağrı” yapıp, HDP grubunun ateş altında kaldığını iddia etti. Haber bir anda FETÖ medyası başta olma üzere Aydın Doğan’ın Hürriyet’i ve Radikal’i tarafından da manşetlere çekildi. Sözcü bile topa girdi.

Ancak Sarıyıldız ve beraberindekilerin asıl amacı ise daha sonra ortaya çıktı. Mahalleden çıkmak isteyen belediye aracında 9 yaralı terörist yakalandı. ölülerin konduğu tabutta ise silahlar bulundu.

Teröristleri belediyeye ait araçla çatışma bölgesinden kaçırmaya çalıştılar

Teröristleri belediyeye ait araçla çatışma bölgesinden kaçırmaya çalıştılar

Şırnak’ın Cizre ilçesinde bölücü terör örgütüne yönelik düzenlenen “Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Burak Demirci” operasyonu sürüyor.

TSK ve emniyet unsurlarının müşterek harekatında güvenlik güçleri teröristlerle sık sık sıcak temasa giriyor. Bu kapsamda teröristlerin yoğun olarak bulunduğu Cudi Mahallesi’nde bir grup teröristle güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Çatışmada üç terörist etkisiz hale getirildi, 9 terörist yaralandı. Yaralılar arasında bir televizyon kanalında kameraman olduğu ileri sürülen bir kişinin de yer aldığı belirtildi.

Çatışma alanındaki yaralı teröristler, Cizre Belediyesine ait cenaze araçları ve ambulansla çatışma bölgesinden kaçırılmaya çalışıldı. Yaralılar ve terörist cenazeleri güvenlik güçlerinin kontrolünde Cizre Devlet Hastanesine getirildi.

Terörist cenazelerinin bulunduğu tabuta, bölücü terör örgütü üyelerince silah saklandığı tespit edildi.

DEMİRTAŞ RESMEN TERÖR ÖRGÜTÜNE SÖZCÜ DE DEMİRTAŞ’A KALKAN OLDU

Selahattin Demirtaş, içlerinde milletvekili ve belediye başkanlarının da olduğu 15 kişilik bir HDP grubunun Cizre’de ateş altında kaldığını açıkladı. Bu haberi de Sözcü gazetesinin internet sitesi yayınladı. Tıpkı Fetocu terörist sitesi Haberdar ve Aydın Doğan’ın Hürriyet’i ve Radikal’i ile cnnturk.com’u gibi.

cizre11

cizre2

cizre3

cizre10

Hürriyet’ten kovulan ancak Sözcü’nün transfer ettiği Zeynep Gürcanlı’nın haberinde bakın Demirtaş’a nasıl tetikçilik yapıldı:

cizre1

cizre5

(***)

HDP, Cizre’de yaralı sivilleri almak için giden, ancak çatışma ortasında kalan, aralarında milletvekili Faysal Sarıyıldız’ın da bulunduğu grup için “acil çağrıda” bulundu. HDP Milletvekilleri de Ankara’da İçişleri Bakanlığı’na giderek, yaralılara acil müdahalede bulunulmasını istediler. HDP Meclis Grup Başkanvekili İdris Baluken ile milletvekilleri Osman Baydemir, Ayşe Acar Başaran, Dengir Mir Mehmet Fırat, Hüda Kaya ve İbrahim Ayhan’dan oluşan heyeti, bugün Cizre’de yaşananları görüşmek üzere İçişleri Bakanlığı’na gittiler. HDP vekil heyeti, İçişleri Bakanı Efkan Ala ile görüştü.

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş ise Meclis’te “acil yardım” çağrısıyla yaptığı açıklamada, Ala ile yapılan görüşmeye rağmen, Cizre’de çatışma ortasında kalan, bir evin bodrumuna sığınan yaralılar arasında “kan kaybedenler olduğunu”, tıbbi müdahalede bulunulmadığını söyledi.

Çatışma ortasında kalan HDP heyetinde vekillerin dışında, belediye başkanları ve vatandaşların olduğunu söyleyen Demirtaş, “Heyet, Kaymakamın bilgisi dahilinde yaralılara müdahale etmeye gidiyordu. Durum çok vahim. Bir bodrumda 10 yaralı var, kan kaybediyorlar. Arkadaşlarımız İçişleri Bakanı ile görüştükten sonra şu an itibariyle ateşin kesildiğini öğrendik. Ama ambulans gidip yaralıları alamıyor” dedi.

(***)

 

MEDYAGUNDEM

kk2

KK ile PKK aynı yalanı söylüyor

PKK elebaşısı Mustafa Karasu ile Kılıçdaroğlu aynı ağızdan konuşarak 15 Temmuz’u değil, OHAL’in ilan edildiği …

basbaglar

Başbağlar katliamında FETÖ’nün rolü

Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde 5 Temmuz 1993 akşamı gelen terör örgütü mensupları, kadınları …

merkel

Almanya’dan “PKK bizi nasıl haraca bağladı” raporu

Almanya’da iç istihbarat servisi, PKK’nın Almanya’da topladığı paranın son 10 yılda iki kat arttığını bildirdi. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir