Anasayfa / GENEL / İşte tahşiye kumpasında FETÖ’nün yasadışı dinlemesinin bilançosu
dinleme2

İşte tahşiye kumpasında FETÖ’nün yasadışı dinlemesinin bilançosu

Tahşiye iddianamesinde yasadışı dinlemenin bilançosu açıklandı. Fetullahçı Terör Örgütü, Tahşiye soruşturması bahanesiyle 140 hakim ve savcı, 471 üst düzey asker, 385 emniyet müdürü olmak üzere bin 706 üst düzey bürokratı dinlemiş.


Paralel Devlet Yapılanması’nın, 2009’da düzenlenen Tahşiye soruşturmasında kumpas kurduğu ve usulsüzlükler yaptığı gerekçesiyle aralarında Fetullah Gülen ile Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve eski emniyet müdürlerinin de bulunduğu 33 şüpheli hakkında hazırlanan iddianamede çarpıcı bilgiler yer alıyor.

Cumhuriyet Savcısı Hasan Yılmaztarafından hazırlanan iddianamede; paralel devlet yapılanmasının sahte isimlerle ya da açık kimlik bilgisi belirtilmeksizin IMEI numaraları üzerinden yasadışı olarak dinlediği ve teknik takip yaptığı kamu kurum ve kuruluşların listesi yayınlandı. 

140 HÂKİM VE SAVCI, 471 ÜST DÜZEY ASKER, 385 EMNİYET MÜDÜRÜ DİNLENMİŞ!

Paralel yapı, aralarından hakim ve savcıların da bulunduğu 140 yargı mensubunu, 471 üst düzey askeri personelini, 385 emniyet müdürünü, MİT Müsteşarı Hakan Fidan da dahil 12 MİT mensubunu, 33 ÖSYM çalışanını, 6 TOKİ yöneticisini, 3 TÜBİTAK proje çalışanını, ASELSAN’dan 25 görevliyi, BDDK, EPKD, üst düzey bürokratları adım adım izlemiş ve takip etmiş.

ERDOĞAN, AÇIK KİMLİKLERİ GİZLENMEK SURETİYLE 26 GÜN TEKNİK TAKİBE ALINDI

İddianamede; kabine üyelerinin sık görüştükleri kişiler olan danışman, koruma, sekreteri üzerinden dinlendiği belirtildi. 

İddianamede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Başbakan olduğu dönemde açık kimlik bilgileri gizlenmek suretiyle dinlendiğine dikkat çekildi. İddianamede; “Örneğin Sayın Cumhurbaşkanımızın 2012 yılında Başbakan olarak Antalya ilimize AK Parti İl Kongresine katılmak amacıyla ziyaret gerçekleştirdiği, AK Parti İl Başkanının ziyaret tarihlerini kapsayacak şekilde açık kimlik bilgileri gizlenmek suretiyle 26 günlüğüne teknik takibe alındığı tespit edilmiştir” denildi.

KASETLERİ ÇIKAN 10 MHP YÖNETİCİLERİNDEN 4’Ü DE DİNLENMİŞ

İddianamede; sosyal medyada özel hayatlarına ilişkin görüntüleri yayınlanan Milliyetçi Hareket Partisi mensubu on kişiden dördünün istifa etmeden önce iletişimlerinin tespit edildiğinin anlaşıldığına dikkat çekildi.

PARALEL YAPI; CASUSLUK FAALİYETLERİNİ DE KAPSAYAN ORGANİZE OLMUŞ ÖRGÜT!

İddianamede; paralel yapının casusluk faaliyetlerini de kapsayan organize olmuş bir örgüt olduğunu ortaya koyan unsurlarının olduğuna dikkat çekildi ve “Yurtdışındaki faaliyetlerine destek sağlamak amacıyla yabancı istihbarat servislerinin ilgisini çekecek bilgilere ulaşmayı amaçladığı değerlendirilmektedir” denildi.

İŞTE PARELEL YAPININ İNSANLARI NASIL DİNLEDİĞİNİN BELGESİ SİYASİ PARTİ YÖNETİCİLERİ

(Milletvekili, İl-İlçe Parti Yöneticileri, 

İl-İlçe Belediye Başkanları)

AK PARTİ177 

CHP53

MHP103

BBP23

TOPLAM356

KRİPTOLU TELEFONLAR

BAŞBAKANLIK (Başbakan Yardımcısı
ve Danışmanı)
7

GENELKURMAY BAŞKANLIĞI2

MGK4

MİT3

ENERJİ BAKANLIĞI1

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI1

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI1

BİLİNMEYEN12

TOPLAM31

YARGI MENSUPLARI

(Hâkim, Savcı, Adli Tıp Uzmanı, 

Zabıt Kâtibi)140

ÜST DÜZEY ASKERİ PERSONEL471

ÜST DÜZEY EMNİYET PERSONELİ 

(Emniyet Müdürü, Emniyet Amiri)385

MİT MENSUBU12

ÖSYM ÇALIŞANI33

TOKİ YÖNETİCİLERİ6

TÜBİTAK PROJE ÇALIŞANI3

SAVUNMA SANAYİ (Aselsan)25

BDDK5

EPDK11

ÜST DÜZEY BÜROKRAT

(Vali, Kaymakam, Genel Müdür, İl Müdürü)370

GAZETECİ112

İŞADAMI73

ÖĞRETİM ÜYESİ60

TOPLAM1.706

(KENAN KIRAN- YENİ AKİT)

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

kemal-feto

KK yine FETÖ’cü yüzünü gösterdi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye – Almanya krizinde tarafını seçti. Partisinin grup toplantısında konuşan CHP …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir