Anasayfa / GENEL / İşte Soma provokatörleri
provokator

İşte Soma provokatörleri

A Haber’de yayınlanan Sevilay Yükselir’in sunduğu %100 Siyaset programında Soma’da yaşanan kışkırtma çabaları deşifre edildi.

Sabah Gazetesi Özel İstihbarat Birimi’nin elde ettiği görüntülerde bazı şahısların, Emniyet Müdürü Erhan Alkaya’nın konuşması esnasında ve daha sonrasında ilçe sakinlerini nasıl kışkırtmaya çalıştıkları görülüyor.

TGB’Lİ VE İŞÇİ PARTİLİLER

Video görüntülerinde yer alan şahıslar hakkında Sabah Gazetesi Özel İstihbarat Müdürü Abdurrahman Şimşek çarpıcı bilgiler verdi. Şimşek, söz konusu şahısların Somalı olmadıkları, Soma madeniyle ilgilerinin bulunmadığı ve bu kişilerin TGB’li olduğunu belirtti.

İşte Abdurrahman Şimşek’in o açıklamaları:

YABANCI BASINA ÖZEL POZ VERİYORLAR

Mesela bu beyaz gözlük çerçeveli şahıs Eyüp Gülmez. Kendisi TGB’li, İşçi Partili. Ege linyit çalışanıymış. Sağ tarafında AFP, uluslararası haber ajansları var. Hep onlara yöneliyor.

Yanındaki ise İsa Yaldıran. O da Ege linyit çalışanı emeklisiymiş. Ne hikmetse Eyüp Gülmez’le her yerde beraberler. İnsanlar sakinleşiyor, bunlar “hükümet istifa, Tayyip istifa” şeklinde bağırıyorlar. En önemlisi, dünya medyasının önünde bu hareketi yapıyorlar.

GERÇEK SOMALILAR SAKİNLEŞTİRMEYE ÇALIŞTI

Gerçek Soma halkı ise bu isimleri sakinleştirmeye çalışıyor. “Sakin olalım, bundan sonrası artık devlete kaldı” diyorlar. Eyüp Gülmez ise “devlete kaldıysa bu millet yandı” diyor.

38 KİŞİDEN SADECE 2’Sİ SOMALI

Polis 38 kişi tespit etti. Bu 38 kişiden sadece 2’si Somalı. Diğerlerinin hepsi Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelmişler. Burada bir provokasyon var.

O görüntülerin içinde TGB Manisa İl Başkanı, Kemal Tonay Uçak, Erdem Özdemir, İşçi Partisi Manisa İl Başkanı. Sonra, Mustafa Soykan, Hüseyin Tavaf… Bu kişilerin, patlayıcı maddeden, gösteri kanununa muhalefetten onlarca suç kaydı var. Hepsi de bu ilçede, bu kalabalığın arasından polisin tespit ettikleri.

Gerçek Somalılar maden ocağının önünde, vefat eden yakınlarının başında bekliyorlar, “acaba canlı çıkacak mı” diye. O şahıslar ise açık şekilde provokasyon yapıyorlar.

İŞTE ABDURRAHMAN ŞİMŞEK’İN CANLI YAYINDA YORUMLADIĞI O VİDEO

Şimşek, bu videonun ardından bazı fotoğrafları ekrana getirerek, bu fotoğraflardaki şahısları tek tek anlattı. Öyle ki, bir ara iki provokatör yan yana gelerek, biri diğerinin kulağına bir şeyler fısıldıyor. Konuşmuyorlarmış, yanından geçiyormuş izlenimi vererek konuştukları ise fotoğrafta açıkça görülüyor.

İŞTE O GÖRÜNTÜLER: 

MEDYAGUNDEM

sokak2

16 sosyal medya provokatörü yakalandı

16 Nisan günü gerçekleştirilen referandumda “Evet” kararı çıkması ardından sosyal medya ve çeşitli iletişim kanalları …

fazil

O provokatörü oraya Odatv mi saldı?

Yine aynı numara… Bir provokatör çıktı, elinde satırla Fazıl Say’ın konser vereceği salonun girişinde ortaya …

provoka

Gaziantep’te PKK’lı provokatörler

Gaziantep’te, bir düğüne yapılan bombalı terör saldırısında hayatını kaybedenler için kılınan cenaze namazında gerginlik yaşandı. …

1 Yorum yapıldı

 1. Terörle Mücadele Kanunun Kanunu

  Terörle Mücadele Kanunun Kanun’un 7’nci maddesinin 3’üncü fıkrasında, bazı fiil ve davranışların da terör örgütünün propagandası kapsamında olduğu belirtilmiştir. Buna göre;
  a) Terör örgütünün propagandasına dönüştürülen toplantı ve gösteri yürüyüş¬lerinde, kimliklerin gizlenmesi amacıyla yüzün tamamen veya kısmen kapatılması,
  b) Terör örgütünün üyesi veya destekçisi olduğunu belli edecek şekilde, ör¬güte ait amblem ve işaretlerin taşınması, slogan atılması veya ses cihazları ile yayın yapılması ya da terör örgütüne ait amblem ve işaretlerin üzerinde bulunduğu üni¬formanın giyilmesi, halinde fail terörün propagandasını yapma suçu hükümlerine göre cezalandırılır.
  Kanunun bu maddesinde de görüleceği gibi yüzünü kapatıp yok gösteriydi, yok toplantıydı gibi mazeretlerin arkasına sığınamıyorsun. Amma gel görelim ki; uygulayan kim?
  Hatırlarsanız, Başarısız Taksim Darbe Girişiminin sanıkları için mahkemeye sunulan maske vesaire gibi delilleri yok denize mi girecek yok bilmem ne gibi mazeretlerle mahkeme uzun süre savcılık iddianamesini kabul etmedi. Bu hukuk skandalına da kimse sesinin çıkartmadı. Çıkartmayınca işte böyle terörü, teröristleri cesaretlendirip sokaklar hareketlendirdiler.
  Geriye dönüp bakıyorum da demek ki bu ülkede ya gerçekten hukuku bilenler yoktur, yada Terörle Mücadele Kanunun Kanununu bu maddesini bilerek görmemezlikten gelip adam bana neci yığınlar var.
  Evet, bir kimse ‘kimliklerin gizlenmesi amacıyla yüzün tamamen veya kısmen kapatıyorsa’ o kişi terör suçlusu olarak yargılanması gerekmektedir. Hükümet yetkililerinin bu konuyu ciddiye alacaklarını umuyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir