Anasayfa / GENEL / İşte Selo’nun ihanet belgesi
selo-ihanet

İşte Selo’nun ihanet belgesi

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı Ruslar da yalanladı. Rus basını, Demirtaş’ın Moskova’ya yaptığı ziyarette PKK için silah istediğini yazdı.


BUGÜN’ün manşetten duyurduğu -Rusya’dan PKK için Füze istedi- haberini Rus gazeteleri de teyit etti. Noroye Vremya (Yeni Zaman) gazetesinde Artyam Yerkanyan imzalı manşetten verilen haberde akıl almaz ifadeler yer aldı:

“Demirtaş’ın Moskova’dan sağladığı uzlaşılardan biri de Rusya’dan silah temini konusudur. PKK stratejisi buna büyük umut bağlıyor. Kürtler’in Rusya’dan hangi silah tipini istedikleri bilinmektedir. Bu konuda İstanbul’daki Global Source Partners Bürosu’nun askeri uzmanı Atilla Yeşilada şöyle yazdı: İsteklerinin ilk sırasında tanklara karşı kullanılan roket kompleksi Kornet var.”

fuze1

Yazarın hezeyanları bu kadarla da kalmadı. Demirtaş’ın Moskova ziyaretlerinin daha önce milletvekili seviyesinde kaldığını belirten Yerkanyan, bu sefer Kremlin’in üst seviyede kabul ederek, uzun süreli partneri Demirtaş’la Türkiye’yi içten çürüteceğini yazdı. İşte TBMM’de temsil edilen bir partinin genel başkanı, Türkiye’nin milletvekili Selahattin Demirtaş için bir Rus gazetecinin yazdığı yorumlardan birkaç paragraf:

Demirtaş’la uzun vadeli bir işbirliği yapılacak. Putin, Erdoğan’a karşı Kürt ve Ermeni kozlarını kullanacak. Moskova’nın HDP’nin siyasi bağımsızlık mücadelesini destekleyeceği aşikâr. Tabii bunu Lavrov ve Demirtaş açık beyan etmezler. Bu yardımın nasıl gerçekleşeceği ayrı bir konudur.

HDP siyasi alanda faaliyetini yürütürken, PKK askeri alanda aynı hedefte faaliyetlerini yürütüyor. İkisinin de hedefi aynıdır.

Lavrov ile Demirtaş’ın görüşmesinde siyasi anlamda kararlar alınmış olsa da bunun dışında askeri işbirliği konusunda PKK temsilcileri ile görüşülecektir. Rusya, Kürtler’le yürüttüğü işbirliği konusunda zengin tecrübeye sahiptir. Rusya hiçbir zaman PKK’yı terörist grubu olarak görmemiştir.

Kürtler’in mücadelesini destekliyoruz

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, geçen ay Demirtaş ile yaptığı görüşmede skandal sözler sarf etmişti.

Lavrov görüşmede, “Türkiye’de Kürtler’in her alanda yürüttüğü özgürlük mücadelesini destekliyoruz ve desteklemeye devam edeceğiz. Kapsamlı işbirliği yapabiliriz. Partinizi ve görüşlerinizi desteklemeye devam edeceğiz” demişti.

AT-14 Kornet

İşte Demirtaş’ın istediği füze

fuze2

Füze, 27 kilo ağırlığında. Gündüz menzili 5, gece ise 3.5 kilometreyi buluyor. Tanklara ve helikopterlere karşı kullanılabiliyor. Füzeler, 3,5 metre kalınlığındaki duvarı delebilecek güce sahip.

(ŞENOL KANTÜRK- BUGÜN GAZETESİ)

MEDYAGUNDEM

kk2

KK ile PKK aynı yalanı söylüyor

PKK elebaşısı Mustafa Karasu ile Kılıçdaroğlu aynı ağızdan konuşarak 15 Temmuz’u değil, OHAL’in ilan edildiği …

basbaglar

Başbağlar katliamında FETÖ’nün rolü

Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde 5 Temmuz 1993 akşamı gelen terör örgütü mensupları, kadınları …

merkel

Almanya’dan “PKK bizi nasıl haraca bağladı” raporu

Almanya’da iç istihbarat servisi, PKK’nın Almanya’da topladığı paranın son 10 yılda iki kat arttığını bildirdi. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir