Anasayfa / ANALİZ / İşte Sarıgül’le Doğan yakınlığının derin mazisi!
ahmet-manas18

İşte Sarıgül’le Doğan yakınlığının derin mazisi!

DOĞAN-SARIGÜL İLİŞKİSİ

AHMET MANAS YAZDI

Dün Sarıgül’ün ağzından Koç’a duyduğu hayranlığı ve en büyük hayallerinden birinin “Koç Bayii” olmak olduğunu kendi satırlarıyla aktarmıştık.

ahmet-manas17

Bugün de Sarıgül’ün Aydın Doğan ile ilişkisini yine kendi satırlarından anlatalım.

Doğan Medya Grubu’nun Mustafa Sarıgül’e yıllardır verdiği destek herkesin malumu… Sarıgül’ün en sıradan etkinliği bile Doğan Grubu gazetelerinde adeta boy boy fotoğraflar eşliğinde yer alıyor. Doğan Grubu’nun Şişli bölgesindeki yatırımları, bu yatırımlara Şişli Belediyesi’nin sağladığı kolaylıklar, vs. herkesin dikkatini çeken konular. Fakat Doğan-Sarıgül ilişkisinin derinliğini ve diğer boyutlarını bugüne kadar kimseden duymadık, okumadık. Ta ki Sarıgül kendi hayat hikayesini anlattığı kitabı yazana kadar. Son birkaç gündür de Hürriyet’te ‘pehlivan tefrikası’ gibi çift sayfa Sarıgül röportajları yayımlanıyor. Hürriyet, Sarıgül’ü anlata anlata bitiremiyor.

Acep sebeb-i hikmeti ne ola?

Buyrun cevabı Sarıgül’ün kaleminden (Sayfa 120) okuyun:

“O zamanlar Aydın Doğan oto alım satımında bir numara… Sirkeci’de galerisi vardı, ona durumumu anlattım. Amcasının oğlu Nail Doğan’a bir telefon açtı. ‘Bak sana yollayacağım bu gencin adı Mustafa Sarıgül, hemşehrimizdir. ona yardımcı ol’ dedi. Doğruca Nail Doğan’a gittim ve çalışmaya başladım. Nail Bey’den bir araba alıyorum, satıyorum o parayla bir yenisini alıyorum, ufak ufak para kazanıyorum. Aydın Bey ana bayi, Nail Bey tali bayi, ben de onun bayisiyim. İkisinin de itimadını boşa çıkarmadım. Hem de satış rekorları kırarak! Bir yılda tam 60 araba sattım ki bu çok bu çok büyük bir rakamdır… O dönem Mecidiyeköy-Topkapı minibüs hattında çalışan araçların çoğunu ben satmışımdır…”

Şimdi anlaşıldı mı Sarıgül-Doğan yakınlığının mazisi?

Meğer Sarıgül, Aydın Doğan’ın bayiiymiş… Ondan aldığı otomobilleri satarak ticaret hayatına girmiş. Yani Doğan Koç’un bayii, Sarıgül de Doğan’ın bayii…

Koç ve Doğan gibi iki sermaye devinin kolları arasında serpilip büyümüş Sarıgül.

Sosyal demokrat, halkçı, solcu, hakçı ve emekçi kesimlere duyurulur!

Diyorum ya bu kitabı herkes iyi okusun, Sarıgül çok şey anlatıyor bu kitapta…

MEDYAGUNDEM

murat

Aydın Doğan’dan KK’nın FETÖ yürüyüşüne “yazar” hizmeti!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasına PKK, DHKP-C gibi terör örgütlerini alarak FETÖ için yaptığı …

arman6

Ayşe Arman’ı da kov Aydın Doğan!

İrfan Değirmenci’yi siyasi pozisyon aldığı için kovan Aydın Doğan aynı kural ihlali yapan Ayşe Arman’ı …

chp1

Aydın Doğan ve tetikçileri bu habere itibar etmedi!

Star gazetesinde Ahmet Kekeç’in “FETÖ’nün CHP imamı Enis olamaz” başlıklı yazısı şöyle… Şimdi neden sustuğunu …

1 Yorum yapıldı

  1. Eksiği tamamlayalım. Doğan’la Sarıgül’ün yakınlığı; 2005 yılında Hilton Oteli’ni 255 milyon dolara satın alan Aydın Doğan, arsasını Şişli Belediyesi’ne yani Sarıgül’e plan değişikliği yaptırarak emsali 0.7’den 3.5 kat arttırarak 2.7’ye yükseltmesiyle, 43 bin metrekarelik inşaat alanının 233 bin metrekareye çıkartılmasıyla arazinin değeri bir anda 3 milyar dolara çıkartması ne derece yakın olduklarını ortaya koymuştur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir