Anasayfa / ANALİZ / İşte paralel elebaşının yalanları!
gulen

İşte paralel elebaşının yalanları!

MEDYAGUNDEM.COM- 2011 yılında yayınlanan “Ümit Burcu” isimli kitabının 297. sayfasında Fetullah Gülen’in yaptığı bedduayı ve kendi kaleminden bunun beddua olduğunun itirafını dün yayınlamıştık, bugün bu beddua seansındaki yalanını ortaya koyuyoruz.

gulen2

“Lisanımı BEDDUA’YA alıştırmadığım için ifade etmekte zorlanacağım ama meselâ ben ‘Eğer teşvikçisi olduğum şu hizmetlerde dünyevî bir hedefim varsa; Allah beni yerin dibine geçirsin’ diyeyim ve 70 milyon Türk insanı da buna ‘âmin’ desin. Yok onlar iddialarında yanılıyorlar ve o isnatları kasıtlı olarak dile getiriyorlarsa -şimdi kimseye beddua etmek istemiyorum ama eğer çocukluk hâlim olsaydı belki şöyle diyebilirdim- ‘Allah onların yuvalarını başlarına yıksın, evlerine ateş salsın, düzenlerini başlarına geçirsin, yer parça parça olsun da yerin dibine batsınlar’ diyeyim. Ben demesem de, bu BEDDUALARI üslûbuma ve kulluk anlayışıma ters bulsam da, Anadolu’da bunu diyen bir sürü masum ve muztar insan vardır şu anda.”

“Eğer teşvikçisi olduğum şu hizmetlerde dünyevî bir hedefim varsa; Allah beni yerin dibine geçirsin” diyerek, ‘dünyevî bir hedefinin’ olmadığını, olduğu takdirde ‘Allah beni yerin dibine geçirsin’ diye kendine beddua eden Fethullah Gülen; “Adliye’de, Mülkiye’de veya bir başka hayati müessesede bizim arkadaşlarımızın mevcudiyeti, öyle ferdi mevcudiyetler şeklinde ele alınıp değerlendirilmemelidir. Yani bunlar gelecek adına bizim o ünitelerde garantimizdir. Bir ölçüde onlar bizim varlığımızın teminatıdır” diyen sen değil misin?

Hani ‘dünyevî bir hedefin’ yoktu?

“Belki bizim aczimiz ve eksimiz burada; icabında Mahkemenin altını üstüne getireceksin, avucuna alacaksın!.. Arkadaşlara diyorum ki, gerekirse bin döktüreceksin belki geriye biri dönecek. Bir milyar lira vereceksiniz, 10 milyon tazminat davaları alacaksınız. Önemli olan mahkûm ettirmektir. Yani, avukat da kiralayacaksınız, Hâkim de kiralayacaksınız…” diyen sen değil misin?

Hani ‘dünyevî bir hedefin’ yoktu?

Teknik Nakavt ile Hükümet Nasıl İndirilir?

“Kuvvet dengesi olmadığı yerde teknik esastır. Sen karşı tarafı teknik nakavt edeceksin. Hep sen haklı görüneceksin, alem sana haklı diyecek, hukuki müesseseler sana haklı diyecek, efkar-ı amme sana hak verecek. Nesi vardı bu insanların diyecek. Sizi böyle salya atıp gezen kuduz köpek gibi gösteriyor adamı. Adam 10 defa deniyor sizi, nabzınızı tutuyor, kalbinize bakıyor… Allah Allah diyor bir de bu adam için şöyle derler nesi var bu adamın? Ben umum cemaat için işte bu sözün söylenmesini bekliyorum. Nesi var bu insanların? O müteahhir yüzde seksen hayretle çamuru balçığı misk-i amber gibi yüzüne gözüne süren insanlara bunu dedirteceğimiz anı bekliyoruz.” diyen sen değil misin?

Hani ‘dünyevî bir hedefin’ yoktu?

Anayasal düzeni yıkıp ülkenin iktidarını ele geçirmek için buna benzer sayısız itirafları bulunmasına rağmen, hala “Eğer teşvikçisi olduğum şu hizmetlerde dünyevî bir hedefim varsa; Allah beni yerin dibine geçirsin” diyerek toplum yalan söyleyenlerin beddualarına Amin demek artık farz olmuştur.

Tabanını yıllarca bu yalan beddua seanslarıyla kandırıp şekillendirenlerin maskelerini düşürmeye devam edeceğiz.

MEDYAGUNDEM

feto2

Teröristbaşının şifresi çözüldü

Teröristbaşı Gülen’in 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde Amerikan gazetesine verdiği röportajında kullanılan fotoğrafın şifreleri çözüldü. …

darbe

Allah’a değil Feto’ya tapan sapıklar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı otele, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi saldırı düzenleyen 1’i …

feto

Teröristbaşının son oyunu!

Teröristbaşı Fetullah Gülen, dün bir Mısır gazetesine “darbeyi Atatürkçü ve laik subaylar yaptı, bizim ilgimiz yok” …

1 Yorum yapıldı

  1. Eski Kitapları Delil Niteliğindedir

    ‘dünyevî bir hedefim varsa; Allah beni yerin dibine geçirsin’ diye tabanını kandırdığı gibi, toplumun tüm kesimi de yalanlar kandırma girişimlerinden elle tutulur, gözle görülür, delilli belgeli yalanlardan bir tanesi daha patladı, hem de ne patlama! Düz mantık, ters mantık zigzglı, kavisli mantıklarla toplumu ikna etme çapası içinde olan zer zevat hadi bu da yalan deyin sene, hadi bunu da inkar edinsene, hadi ne duruyorsunuz, buna da bir kuyruklu yalan yapıştırın sana! Artık mızrağın çuvala sığmadığı gibi, yalanında çuvala sığmadığı, sığdıramadıkları bir döneme girmiş bulunuyoruz.
    Son duyumlar göre Fethullah Gülen’in “Ümit Burcu” kitabı çaktırılmadan toplatılmaya başlanmış, öncelikli olarak, abi-abla evlerindekinden başlanılmış, yeni çıkarılacak baskısında bu kısımlar çıkarılacakmış, hatta buna benzer ifadelerin olduğu eski kitaplarında toplatılma kararı alınmış olup, abi-abla evlerinde bu bölümleri çıkarılmış yeni baskılar okutulacakmış!
    Bunun eski kitaplarını iyi muhafaza edin diye buradan bir çağrı yapayım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir