Anasayfa / GENEL / İşte “Oy ve Ötesi”nin sandıkta provokasyon planı
oyveotesi1

İşte “Oy ve Ötesi”nin sandıkta provokasyon planı

Akit, ‘Oy ve Ötesi’ grubunun ahlaksız provokasyonunu deşifre ediyor. Oy ve Ötesi, illerde yaptığı toplantılarla seçime katılacak küçük partilerin sandık müşahit kartlarını kullanarak seçimlere müdahale etmeyi planlıyor.


1 Kasım seçimlerinde “sandık müşahiti” kartlarıyla gayri resmi sandık bekçiliğine soyunan “Oy ve Ötesi” grubunun eylem planını Akit deşifre ediyor. Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) tüm unsurlarıyla desteklediği ve yönlendirdiği Oy ve Ötesi, illerde yaptığı toplantılarla seçime katılacak küçük partilerin sandık müşahit kartlarını kullanarak seçimlere müdahale etmeyi planlıyor. Seçime katılma hakkı elde eden FETÖ destekli bazı siyasi partiler de oy ve ötesi oluşumu kapsamında partilerine üye olmayan kişilere müşahit kartı vererek yasaları ihlal ediyor.

AMAÇLARI SEÇİMLERE ŞAİBE BULAŞTIRMAK

Ak Parti’yi iktidardan düşürmek için Gezici gruplardan oluşturulan Oy ve Ötesi adlı oluşum, önceki gün akşam ODTÜ Mezunlar Derneği Vişnelik Tesisleri’nde toplantı yaptı. Toplantıya katılan bir vatandaştan alınan bilgiler, Aydın Doğan medyası ve FETÖ medyası tarafından sözde sivil ve tarafsız olarak yansıtılan Oy ve Ötesi’nin sandıklarda şaibe oluşturmayı amaçladığını ortaya koydu. Toplantıda müşahit olmak isteyen şahıslara Demokrat Parti (DP), Liberal Demokrat Parti (LDP), Vatan Partisi gibi küçük partiler adına bastırılan müşahit kartları dağıtıldığı görülürken, toplantıyı organize eden kişilerce, “HDP ve CHP müşahit kartları da var ama dikkat çekmemek için küçük partilerin kartlarını vereceğiz” denildiği öğrenildi.

MÜŞAHİTLER, ÖZELLİKLE AVUKAT

Akit’in elde ettiği görüntü ve ses kayıtlarına göre; Gezi destekçisi birçok avukata 1 Kasım seçimlerinde sandık başlarında küçük partilere ait müşahit kartlarıyla görev verilecek. Seminerde konuşan bayan avukat katılımcılara, “Sandık başında ve okul içinde avukat kimliğinizi çok zor durumda kalmadığınız sürece kesinlikle kullanmayın. Siz çünkü orada parti müşahiti olarak görev alıyorsunuz” sözleri dikkat çekti.

HER BİR KİŞİYE 2 PARTİ MÜŞAHİT KARTI VERİLDİ

“Oy ve Ötesi” üyesi yaklaşık 200 avukatın her birisine seminer sonrasında Demokrat Parti ve Liberal Demokrat Parti kartları dağıtıldı. Her iki partinin de FETÖ lideri Fetullah Gülen’e yakınlığının bulunması dikkat çekiyor.

FETÖ medyası ve terör medyasının parlattığı “Oy ve Ötesi” adlı provokasyon grubunun internet platformlarında kamuoyuyla paylaştığı görsel materyallerin profesyonelliği ve Türkiye genelinde lüks otel ve konferans salonlarında toplantılar düzenlenmesi, “değirmenin suyu nereden?” sorusunu gündeme getiriyor.

MALKOÇ: SUÇ ÖRGÜTÜ OLARAK YARGILANIRLAR

“Oy ve Ötesi” adlı sözde sivil toplum kuruluşunun seçimlere yönelik faaliyetlerinin Siyasi Partiler Kanunu ve 298 Sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri’ne aykırı olduğunu belirten AK Parti’nin Yüksek Seçim Kurulu (YSK) temsilcisi Şeref Malkoç, “Bunların farklı siyasi partilerden kimlik alıp müşahit olarak orada bulunmaları o siyasi partilerin sorumluluğundadır. Bu grubun insanların oy kullanması için tavsiyelerde bulunmaya yönelik faaliyetlerin dışında bir çalışma içinde olması, toplantılar yaparak siyasi partilerin müşahit kartlarının dağıtılması hatalıdır, yanlıştır ve kanunlara aykırıdır. Oy ve Ötesi grubunun sandık başlarında yanlış bir şey yaptıklarında suç örgütü olarak yargılanırlar” şeklinde konuştu.

(Yeniakit)

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir