Anasayfa / GENEL / İşte o tutanak!
kelepce

İşte o tutanak!

22 Temmuz’da Emniyet’te yapılan paralel yapı operasyonunda elleri arkadan kelepçelenen Yurt Atayün’ün, ellerini kendisinin kelepçelettirdiği ortaya çıktı.

Emniyet’te 22 Temmuz’da gerçekleşen paralel yapı operasyonunda avukatlarıyla İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne giderek teslim olan eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün, sağlık kontrolü için hastaneye sevk edildi. Hastane çıkışında Atayün’ün ellerinin arkadan kelepçeli olduğu görüldü. Habertürk, tartışma yaratan bu görüntüyle ilgili tutanağa ulaştı.

ATAYÜN: ELLERİMİ ARKADAN KELEPÇELEYİN, REZİLLİĞİ HERKES GÖRSÜN

Tutanakta yaşananlar şöyle anlatıldı;

“Yurt Atayün, 22 Temmuz günü saat 06.15 sıralarında İstanbul TEM Şube Müdürlüğü’ne gelerek teslim olmuş, gözaltı işlemleri başlatılmış, adli rapor almak üzere Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüleceği sırada, önden kelepçelenmek istenmiş, ancak itiraz etmiş ve ‘Ellerimi arkadan kelepçeleyin, rezilliğinizi herkes görsün’ diye ısrarla ellerini arkadan kavuşturması sonucu arkadan kelepçelenmek zorunda kalınmıştır.

ELLERİMİ KELEPÇELEDİLER DİYE BAĞIRMIŞ

Hastanede zorluk çıkarmış, kelepçeli ellerini yumruk yaparak ve bileklerini gererek, kelepçenin çıkarılmasını zorlaştırmaya çalışmış, doktor raporu akabinde, ellerini arkadan kavuşturmak suretiyle önden kelepçe takılmasını istemediğini söylemesi üzerine zorluk çıkarmış ve tekrar arkadan kelepçelenmek zorunda kalınmıştır. Hastaneden çıkarıldığında kalabalığa yönelip ‘Bakın ellerimi arkadan kelepçelediler, çekin’ diye bağırmıştır.”

MEDYAGUNDEM

feto-aglama

FETÖ’ye dünyayı dar ettik

Eylül 2016’daki BM Genel Kurulu görüşmeleri öncesi “FETÖ’ye dünyayı dar edeceğiz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve …

akademisyen

FETÖ’cü sözde akademisyen kovuldu

“Polise askere güvenmeyin. Silahlanın” çağrısı yapan Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Mahmut Nihat Kanbur’un …

feto-clinton

Clinton ile FETÖ’nün bağlantısı

ABD’de önümüzdeki Kasım ayında yapılacak başkan seçimlerinde Demokratların başkan adayı Hillary Clinton’un seçim kampanyaları boyunca …

1 Yorum yapıldı

  1. MİT’çiler mi Bu Vatanın Evlatları Yoksa Bu Haşhaşiler mi?

    Köpek, MİT TIR’larına yaptığınız operasyonda suçsuz günahsız insanları yerlerde sürükleyip, darp ederek arkadan kelepçelerken neredeydin? Onlar bu vatanın evlatları değil miydi? O görüntüleri bu milletin hafızasından asla silemeyeceksiniz, öyleyken hukukun tüm kuralları istisnasız uygulanmasına karşılık çıkmış arkadan geçirdiler diye figanı feryat ediyor. Ettiği de oynamak istediği oyundan başka bir şey değil ha, duvarlara kafa atıp kafayı gözü şişirip, kendi kendine sigara basıp, bakın işkence yaptılar diye zırlarlarsa şaşırmamak gerekir. Yapar mı yapar bu haşhaşi alçaklar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir