Anasayfa / GENEL / İşte o kadınların sırrı
reina3

İşte o kadınların sırrı

Reina gece klübünde 39 kişiyi canice katleden 39 yaşındaki Abdulkadir Masharipov’un yakalandığı evde yanında bulunan 3 kadının, teröristin ödülü olduğu tespit edildi.

Yılbaşı gecesi ünlü gece kulübünde 39 kişinin katledildiği saldırıyı gerçekleştiren Özbekistanlı Abdulkadir Masharipov ‘un yakalanmasının ardından saldırı ve sonrasında saklandığı eve dair bir çok detay orya çıkmaya başladı.

Reina’yı kana bulayan Abdulkadir Masharipov’un başka bir hücreye teslim ettiği 4 yaşındaki oğlunun 2 kurye tarafından başka bir adrese götürüldüğü anlaşıldı.

Polis, 2 kuryenin izini sürüyor. Zanlının polisteki sorgusunda sık sık oğlunu sorduğu öğrenildi. Masharipov, oğlunu teslim ettiği hücre evinin adresini polise verdi. Ancak yapılan baskında evin boşaltıldığı anlaşıldı. Polis, teröristin oğlunu ve çocuğu teslim alan 2 kuryeyi arıyor.

TEK TEK ANLATTI
Yılbaşı gecesi ünlü gece kulübünde 39 kişinin katledildiği saldırıyı gerçekleştiren Özbekistanlı Abdulkadir Masharipov ve bağlantıları olduğu gerekçesiyle gözaltına alınan 50 kişinin İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ndeki sorgusu sürüyor.

‘KADINLAR ÖDÜLDÜ’
İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin İstanbul Esenyurt’ta saldırganı ele geçirdiği operasyona ilişkin bilgiler netleşiyor. Yapılan operasyonda evde bulunan Iraklı erkek militan ile Senegal uyruklu Dina A. (27), Somali uyruklu Aysha M. (27) ve Mısır uyruklu Tene Trare (26) isimli kadınlar da gözaltına alındı.

Habertürk’te yer alan habere göre, DEAŞ’a katılmak üzere ülkemize gelen ve örgüt hücre evinde tutulan kadınların, yılbaşı gecesi Reina’da 39 kişiyi katleden Abdulkadir Masharipov’a ödül olarak DEAŞ tarafından gönderildiği ortaya çıktı.

Masharipov’un DEAŞ tarafından gönderilen 3 kadın arasından Senegal uyruklu Dina A.’yı seçtiği ve dini nikâh kıyarak evlendiği öğrenildi.

MEDYAGUNDEM

reina6

Terörist Reina’nın kapısında polislere ne gösterdi?

Mahmut Övür Reina saldırı ile ilgili daha önce yazdığı ‘terörist-binbaşı’ görüşmesinin ardından yeni bir ayrıntıya …

reina6

İşte Reina katilinin irtibatlı olduğu FETÖ’cü subay

Posta gazetesi yazarı Nedim Şener, Reina katliamcısının cep telefonu kayıtlarında rastlanan FETÖ’cü subayın ismini açıkladı. …

reina

Reina katilinin FETÖ’cü yarbay bağlantısı

Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür, Reina katilinin FETÖ’cü bir Yarbay’la görüştüğünü açıkladı. Mahmut Övür, bugünkü …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir