Anasayfa / GENEL / İşte ‘köstebek er’e dair tüm detaylar!
redhack3

İşte ‘köstebek er’e dair tüm detaylar!

Reyhanlı’da saldırısıyla ilgili Redhack grubunun yayınladığı Jandarma İstihbaratı belgelerini sızdırdığı iddiasıyla gözaltına alınan er M.U.K. tutuklandı.

Kızıl Hackerlar olarak bilinen bilgisayar korsanları grubu Redhack’ın, iki gün önce Jandarma İstihbarat Daire Başkanlığı’na ait Reyhanlı saldırısıyla ilgili belgeleri Twitter üzerinden yayınlanması üzerine soruşturma başlatıldı. Redhack grubunun Jandarma Komutanlığı’nın sitesini hacklediği iddiaları yalanlanırken, belgelerin Amasya Jandarma Komutanlığı’nda vatani görevini yapan er tarafından cep telefonuyla görüntülenerek sızdırıldığı ileri sürüldü. Bunun üzerine Amasya Jandarma Komutanlığı’nda başlatılan soruşturmada yazıcı olarak görev yapan 2 er gözaltına alınarak Sivas’daki Askeri Savcılığa sevk edildi.

Sorgularından sonra erlerden birinin olayla ilgili olmadığı belirlenirken, er M.U.K. ise tutuklanma istemiyle Sivas’taki 5’inci Er Eğitim Tugayı Komutanlığı Askeri Mahkemesi’ne çıkarıldı. Sorgusunda susma hakkını kullandığı belirtilen ve Redhack grubu üyesi olduğu ileri sürülen M.U.K. tutuklanarak Askeri Cezaevi’ne konuldu.

ELEKTRONİK HABERLEŞME OKUMUŞ

Redhack grubuna Reyhanlı belgesini sızdırdığı iddiasıyla tutuklanan askerin, Amasya İl Jandarma Komutanlığı’nda ulaştırma çavuş olarak görev yapan Utku K. olduğu belirtildi. Aslen Zonguldaklı olan ve ailesiyle İstanbul’da oturan Utku K., 7 Kasım’da asker oldu. Balıkesir Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Elektronik Haberleşme Teknolojisi Bölümü’nü bitiren Utku K. sosyal paylaşım sitesindeki bilgilere göre bir GSM şirketi ve vakıfta görev yaptı. Utku K. sosyal paylaşım sitesine en son 21 Mayıs 2013’te attığı mesajda ‘Seni umursadığı kadar onu umursa. Ne bi eksik, ne bi fazla’ yazdığı görüldü.

AİLESİ SİVAS’A GELDİ

Utku K.’nın tutuklanması üzerine yakınları da Sivas’a geldi. DHA’nın telefonla ulaştığı Utku K.’nın ablası olay hakkında aile olarak şu anda her hangi bir açıklama yapmamayı kararlaştırdıklarını dile getirdi. Avukat olan abla sosyal paylaşım sitesinde şunları yazdı:

“Sevgili Arkadaşlarım, dostlarım ve yakınlarım; her birinizin mesajlarını aldım, alıyorum. Hepsi için çok teşekkür ederim, U…’da iletebildiklerim kadarıyla teşekkür ediyor. Bugünden itibaren hukuki süreci ve aile açısından bizi olumsuz etkilememesi için bir süreliğine sadece gerekli hallerde merakınızı gidereceğiz. Hassasiyet ve desteğiniz için teşekkür eder, olumlu haberlerle görüşmek üzere.” (DHA)

redhack1

MEDYAGUNDEM

reyhanli1

Reyhanlı’daki terörden de FETÖ çıktı

MİT tırlarını durduran ve FETÖ’nün şifreli haberleşme ağı “ByLock”u kullandığı tespit edilen eski Cumhuriyet Savcısı …

redhack

Redhack’ten yine FETÖ çıktı

Redhack operasyonunda gözaltına alınan Birgün gazetesi yöneticisi Mahir Kanaat’ın bilgisayarından 17 Aralık Fezlekesi çıktı. Dosyanın, …

redhack

İşte kanıt; “RedHack” bir FETÖ operasyonudur

Ankara’da düzenlenen operasyonda, “RedHack” üyesi olduğu iddia edilen Tünay Ş,’nin abisi FETÖ’cü çıktı. Ankara’da Terörle …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir