Anasayfa / GENEL / İşte kirli ilişkinin ses kaydı
ses

İşte kirli ilişkinin ses kaydı

17-25 Aralık’ta AK Parti hükümetine karşı darbeye kalkışan FETÖ’ye yönelik hazırlanan iddianamede Pensilvanya Çetesi ile Kandil arasındaki kirli ilişkiyi ortaya çıkaran “Gözünü kapat bas HDP’ye” şeklinde bir talimat içeren ses kaydına da yer verildi.


17-25 Aralık’ta hükümete yönelik darbe girişiminden bulunan Paralel Çete’ye ait bir ses kaydı Gülenciler ile HDP arasındaki ilişkiyi gözler önüne serdi. FETÖ’ye yönelik İddianamede paralel polislerin kendi aralarında yaptığı telefon konuşmalarında PKK’ya rağmen ‘HDP’ye o verin’ şeklindeki dinlemeye takılan diyaloglar Kandil’in siyasi uzantısı olan HDP ile Pensilvanya Çetesi’nin kirli çamaşırlarını ortaya döktü. 

7 Haziran Seçimleri öncesinde Gülenci iki polis arasında geçen telefon konuşması Türkiye üzerinden oynanan kirli oyunu gözler önüne seriyor:

► İsmail Yavuz Atmaca: Ya burada kullansam da Bingöl’de yani büyük çoğunluk zaten şeyden AKP’den yana muhtemelen üç sıfır yapacaklar burada. 
► Mehmet Akif Üner: HDP’ye verecez 
► İsmail Yavuz Atmaca: Ya HDP ya onlar. Muhtemelen üç sıfır çıkacak burda. 
► Mehmet Akif Üner: Sen de işte taktik oyu yapacan HDP’ye ver. 
► İsmail Yavuz Atmaca: He he he bakalım. 
► Mehmet Akif Üner : Oy kullanmamak demek zaten AK Parti’ye yarıyo ki.
► İsmail Yavuz Atmaca: Ya orası öylede bi yerde de terörü destekleyene oy vermek var. 
► Mehmet Akif Üner :Selo Başkanın yapıcı konuşmalarına oy verdim diye, teröre değil. Selo Başkanı dinledim ümit vadetti dersin, sonra ib…e çıktı teröre destek verdi dersin. Dostumun düşmanı dostumdur filan öyle işte taktik yap İsmail gözünü kapat bas HDP’ye bi şey olmaz. 
► İsmail Yavuz Atmaca: Tamam abi he he. 
► Mehmet Akif Üner :MHP’ye ver dicem olmaz o pusulada yer yoktur belki onda.

(AKŞAM)

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir