Anasayfa / GENEL / İşte kanıt; PKK sivilleri bilerek öldürüyor ve TAK’a yıkıyor!
tak-te

İşte kanıt; PKK sivilleri bilerek öldürüyor ve TAK’a yıkıyor!

Ankara saldırısını üstlenen ve “derin PKK” olarak tanımlanan TAK, açıklamasında “Türkiye’de yaşayanlar bilmelidir ki; faşist diktatörlük yerle bir edilinceye kadar, hiç kimsenin yaşamı güvence altında değildir” tehdidinde bulundu.


TAK saldırılar öncesinde ise “Kürt gençleri, kalabalık eğlence yerleri, metrolar, vapur, hava yolları uçakları, futbol sahaları, askeri bölge, emniyet ve diğer devlet kurumları kullanılmasın, feci eylemlerimiz bu tarz yerlerde en şiddetli şekilde olacaktır” ifadelerini kullanan bir açıklama yapmıştı. Örgüt bugün yaptığı açıklamada “kirli savaşın sorumlu ve yürütücüleriyle hiçbir bağı bulunmayan sivil kayıplardan dolayı üzüntümüzü belirtiyoruz” ifadelerini kullandı.

Ankara saldırısını üstlenen Kürdistan Özgürlük Şahinleri (TAK) örgütünün açıklaması 9 Şubat tarihinde YPG’ye yakınlığıyla bilinen ANHA’da (Hawar Haber Ajansı) yer aldı. Ancak ANHA bir süre sonra haberi herhangi bir gerekçe göstermeden yayından kaldırdı. Örgütün açıklaması sivillerin bilerek hedef alındığını gösteriyor.

TAK o açıklamada aynen şu ifadeleri kullandı:

“İlkbaharı beklemeyeceğiz. Cizredeki katliamdan sonra olay çığırından çıkmıştır. Ölen 60 sivil için Türkiye’nin 60 yerinde eylem yapacağız. Bizim yaşadığımız acının bin mislini yaşatacağız. Kürt gençleri, kalabalık eğlence yerleri, metrolar, vapur, hava yolları uçakları, futbol sahaları, askeri bölge, emniyet ve diğer devlet kurumları kullanılmasın, feci eylemlerimiz bu tarz yerlerde en şiddetli şekilde olacaktır. Tüm gençlik direnişe geçsin. Önlerindeki engelleri biz kaldıracağız.”

anha1

MEDYAGUNDEM

kk2

KK ile PKK aynı yalanı söylüyor

PKK elebaşısı Mustafa Karasu ile Kılıçdaroğlu aynı ağızdan konuşarak 15 Temmuz’u değil, OHAL’in ilan edildiği …

basbaglar

Başbağlar katliamında FETÖ’nün rolü

Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde 5 Temmuz 1993 akşamı gelen terör örgütü mensupları, kadınları …

merkel

Almanya’dan “PKK bizi nasıl haraca bağladı” raporu

Almanya’da iç istihbarat servisi, PKK’nın Almanya’da topladığı paranın son 10 yılda iki kat arttığını bildirdi. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir