Anasayfa / GENEL / İşte “fuatavni”yi besleyen FETÖ’cü polisler
fuat

İşte “fuatavni”yi besleyen FETÖ’cü polisler

FETÖ’nün sosyal medyadaki propaganda hesabı ‘fuatavni’ye ele geçirdikleri gizli bilgileri ulaştıran hain polislerin kimlikleri ortaya çıktı.

FETÖ’nün operasyon hesabı “fuatavni”ye bilgi sızdıran hain polisler ve ağları deşifre oldu. Polisler gizli bilgileri ve operasyon detaylarını öğrendikten sonra bilişim imamı Sinan kod adlı Salih Cömert’e aktararak fuatavni havuzuna ulaştırdı.

Devletin kılcallarına kadar sızan FETÖ’nün tüm ayakları bir bir deşifre ediliyor. İtirafçı olan polislerin verdiği bilgiler doğrultusunda “fuatavni, sarayinuşaklari, yildizkulusi” gibi FETÖ’nün karışıklık çıkarmak için kullandığı sitelere bilgi aktaran polisler ve imamlar İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün titiz çalışmasıyla ortaya çıkarıldı.

Saniye saniye bilgi akışı  

FETÖ’cü hainler 17-25 aralıktan sonra yeni göreve gelen emniyet personelinin yaptıklarını saniye saniye FETÖ’nün bilgi havuzuna aktardı. Bilgiler imam düzeyindeki 9 FETÖ’cü de toplandı. Gelen bilgi ve belgeler önce bölge sekreteri ve alt birimlerine aktarılıyordu. Sonrasında ise Bilişim imamı Salih Cömert’e. Cömert’te bu bilgileri fuatavni’nin bilgi havuzuna özel bir sistemle aktardı.

Örgütün istihbarattan veriye ihtiyacı vardı

FETÖ’nün darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında Twitter jurnalcisi Fuatavni’ye bilgi sızdırdığı iddiasıyla gözaltına alınan Başbakanlık Veri Uzmanı Mustafa Koçyiğit tutuklanmıştı. Koçyiğit, 2013’te İstihbarat Daire Başkanlığı’nda yönetimin değişmesinden sonra bizde bir bocalama oldu, örgütün İDB’den veriye ihtiyacı vardı. Selahattin abinin talimatıyla mühendislerden İDB’de işimize yarayacak verileri istedim. Bu bilgileri USP, CD ve hard diskle abilere teslim ettim” demişti.

fuat

9 kritik isim belirlendi

İstanbul polisi 9 kritik ismi yakalayarak cezaevine yolladı. İşte emniyetteki tüm gizli bilgileri fuatvani’ye aktaran 9 hain:

Polis memurları İstanbul İmamı Cengiz İnanlı

Müfettiş ve 1. Sınıf Emniyet Müdürlerinden sorumlu imam Fatih Bünyaminoğlu

Bilişim imamı Salih Cömert

4. Sınıf Emniyet Müdürleri imamı Hasan Deniz

Komiser Sınıfı imamı Halil İbrahim Aydoğdu

Rütbeli polisler imamı Hayri Bakır

Polisler Marmara sorumlusu Mehmet Alıç

2. ve 3. sınıf Emniyet Müdürleri imamı Hasan Çalışkan

Polisler Marmara böle sekreteri Bülent Ecevit Bahadır

(Akşam)

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir