Anasayfa / GENEL / İşte FETÖ’nün TRT’deki köstebeği
ozcan

İşte FETÖ’nün TRT’deki köstebeği

17 Aralık öncesi TRT İstanbul Haber Merkezi’nde görevlendirilen FETÖ ajanı Özcan Keser, operasyonlar kapsamında gözaltına alındı.


Hakkında gözaltı kararı bulunan Özcan Keser’i evde bulamayan polisler, kendisine telefon ile ulaşarak Vatan Caddesi Emniyet Müdürlüğü’ne giderek ifade vermesini istedi. Davet üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü’ne giden Keser, ifadesi alınmak üzere burada gözaltına alındı.

TRT’DEKİ BİLGİLERİ CİHAN’A SIZDIRIYORDU

FETÖ aracılığıyla Cihan Haber Ajansı’ndan TRT’ye yerleştirilen Keser, TRT’deki bilgileri direkt olarak Cihan Haber Ajansı’ndaki yöneticilere sızdırmasıyla biliniyordu.

Her ay düzenli olarak CİHAN’da Haberden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hakan İnce ile toplantı yapan Keser, 17 Aralık sonrasında da sık sık Yenibosna’daki Cihan Haber Ajansı binasına giderek paralel toplantılarda yer aldı. TRT İstanbul’da o dönem istihbarat şefi olarak görev alan Keser’in, manipülatif haberlerle FETÖ adına kara propaganda yaptığı iddia ediliyor.

EKREM DUMANLI’YA RAPOR VERDİLER

2010 öncesinde Cihan Haber Ajansı’nda kendisine bağlı editör olarak görev yapan ve yine FETÖ tarafından o yıllarda TRT Ankara Haber Merkezi’nde görevlendirilen Mehmet Çığın ile 17 Aralık sonrası biraraya gelen Keser ve Çığın’ın Ekrem Dumanlı’ya kapsamlı rapor verdiği de ileri sürülüyor. O dönemde çevresine sürekli Fethullah Gülen’in bedduasıyla ilgili ‘mülaane’ açıklamaları yapmasıyla bilinen Keser’in TRT’den el çektirilebileceği yönündeki olasılıklara ise ‘Hicret ederiz’ yanıtı verdiği ifade ediliyor.

KAYYUM’DAN BİR GÜN ÖNCE ZAMAN BİNASINDA

Öte yandan Zaman Gazetesi’ne kayyum atanmadan bir gün önce Özcan Keser’in Yenibosna’daki Merkez binada görüldüğü kaydedilmişti. 15 Temmuz öncesinde FETÖ bağlantısını sık sık inkar eden Keser’in kendini aklamak için referans arayışına girdiği belirtiliyor.

(SABAH)

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir