Anasayfa / ANALİZ / İşte FETÖ’nün 17-25 Aralık benzeri son kumpası
kumpas1

İşte FETÖ’nün 17-25 Aralık benzeri son kumpası

FETÖ’nün 17-25 Aralık benzeri son kumpası belli oldu. Bu kez işaret fişeği Ak Parti içindeki “uyuyan hücreler” eliyle verildi.


MEDYAGUNDEM.COM- Fetocu terör örgütü yine 17-25 Aralık benzeri bir kumpası devreye soktu. Bu kez de FETÖ’nün tezgahını ateşleyen isim Bülent Arınç oldu.

Arınç CNN Türk’te Taha Akyol’a çıkıp, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çözüm sürecindeki barış masasını deviren adam gibi bir algı operasyonu için “O süreçte metinler gidip geldi. Yalçın Bey ve Başbakan’ın gördüğünü biliyorum. Bana söylendiği kadarıyla sayın Cumhurbaşkanı’mızın haberinin olduğunu biliyorum. Yalçın Akdoğan ve Mahir Ünal’ın verdiği bilgiler doğrultusunda kendisine bilgi verildiğini onlara atfen söylüyorum. Herhalde yalan söyleyecek değiller.” açıklamasını yaparak, FETÖ medyasını harekete geçirdi.

Arınç’tan işareti alan FETÖ medyası dün itibariyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı idamla tehdit etmeye başladı.  Dünkü yazısında “Dolmabahçe’de noktalanan Çözüm Süreci’nin sahiplerinin ipe dizilmesi lâzım” diyen FETÖ yazarı Mümtaz’er Türköne, bugün de Zaman’daki köşesinde tehditlerine devam etti.

Türköne “şimdi bu hataların hesabı sorulacak, ve işler yeniden yoluna sokulacak. Ergenekon veya Balyoz gibi geniş sanık kadrosu olan uzun soluklu bir dava, muhtemelen ‘Dolmabahçe davası’ adıyla gündemdeki yerini alacak.” diye yazdı.

Mümtaz’er Türköne dün de şunları yazmıştı:

““(…) Devlet Güneydoğu’da köşeye sıkışmış vaziyette. Sorumlusu “Dolmabahçe Mutabakatı”nda kendini ele veren Saray iktidarı. Türkiye’nin bu badireden en az zararla çıkabilmesi için, idam cezasının geri gelmesi, Dolmabahçe’de noktalanan Çözüm Süreci’nin sahiplerinin ipe dizilmesi lâzım. Sakın yanlış anlamayın, bir öneride bulunmuyorum, devlet aklının bu tür badirelerden çıkış yöntemini hatırlatıyorum. (…)”

FETÖ’NÜN SON KUMPASI

Fetocu terör örgütünün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan son tezgahının konusu Dolmabahçe. Çözüm süreci başladığında, süreci sabote etmek için yoğun uğraş veren Fetocular, çözüm süreci bittikten sonra PKK’lı oldular. Bu kez de çözüm süreci yanlısı gibi görünüp, Erdoğan’ı barış masasını devirmekle ve akan kanların sorumlusu göstermeye dayalı bir algı operasyonuna giriştiler.

Bir yandan HDP ve PKK’ya işbirliği yapıp Abant Platformu’ndan “Kürt sorununa demokratik çözüm” masalları anlatan Fetocular, diğer yandan da Mümtazer Türköne gibi tetikçileri üzerinden “çözüm sürecine idam” tehditleri savuruyor.

Yani demokrasi de, çözüm süreci de FETÖ için bahane. Tek dertleri yarım kalan darbelerini gerçekleştirmek. Bunun için her kahpe taktiği uyguluyorlar.

Bir yandan “silahlar yığılırken neredeydiniz” diye iktidara vurup, diğer yandan çözüm sürecine idam tehditleri savuran FETÖ tam bir terör ve ihanet şebekesi olduğunu gösteriyor.

FETÖ’nün tüm tetikçileri sosyal medyada da “Dolmabahçe davası” tehditleriyle 17-25 Aralık benzeri bir kumpasın algı operasyonlarını yürütüyorlar.

Ne ilginçtir ki FETÖ’nün son kumpasının işaret fişeği de Bülent Arınç tarafından atıldı. Arınç’ın Ak Parti içindeki  “uyuyan hücreler” olarak uyandırılmasının da sebebi belli ki bu son kumpas hazırlığı…

 

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir