Anasayfa / GENEL / İşte FETÖ’cü gibi böyle numara yapan katil!
derik-hain2

İşte FETÖ’cü gibi böyle numara yapan katil!

Mardin’in Derik İlçe Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk’e yönelik düzenlenen hain saldırıda 71 kişi gözaltına alındı.

Mardin Valisi Mustafa Yaman, “Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk’ün şehit edilmesiyle ilgili şu ana kadar 20’si kamu görevlisi 71 kişi gözaltına alındı. Bomba belediye personelince patlatıldı. Bomba kaymakamlığa kargo ile getirildi” dedi.

İşte soruşturmanın detayları;

Mardin’de Derik Kaymakamı Safitürk’ün şehit olduğu 10 Kasım’daki hain saldırıda kullanılan bombanın, kaymakamlıkta yazı işleri müdürü olarak çalışan T.E. tarafından İstanbul’dan getirtildiği ve yeğeni de olan Yazı İşleri Şefi Ş.M. tarafından odaya yerleştirildiği tespit edildi.

derik-hain

İSTANBUL’DA YAKALANDI
Safitürk için düzenlenen cenaze törenine katılan ve polis kamerasına ‘gözyaşı dökerken’ yakalanan yazı işleri müdürü T.E. İstanbul’da gözaltına alındı.

ODAYA BOMBAYI Ş.M YERLEŞTİRDİ

Hain saldırıdan iki gün önce yani 8 Kasım’da Ş.M, kimliğini verdiği personel aracılığıyla Yazı işleri Müdürü T.E.’nin İstanbul’dan getirttiği kargoyu kaymakamlığa getirtti. Paketten bombayı çıkaran Ş.M., odaya birilerinin gelmesini önlemek için tuvaletin yanında beklettiği görevliye, “içeriye kimseyi aldırmaması” talimatını verdikten sonra Kaymakam Safitürk’ün odasına girip bombayı yerleştirdi. Ş.M., daha sonra ise hain planı kurduğu görevlilerle bir araya gelip patlamanın ardından evlerine gitmeleri talimatını verdi.

KUMANDAYI ZABITA AMİRİNE VERDİ
Şüpheliler sorgularında, olay günü Yazı İşleri Müdürü T.E’nin Derik Belediyesi Zabıta Amiri V.E’ye bir kağıt içerisinde kumandaya benzer bir şey verdiğini gördüklerini, ardından patlamanın meydana geldiğini söyledi.

KARDEŞİ ORTAYA ÇIKMASIN DİYE SOYADINI DEĞİŞTİRMİŞ

Bombayı odaya yerleştiren Yazı İşleri Şefi Ş.M’nin Diyarbakır’da 3 ton patlayıcının bulunduğu araçta yakalanan PKK’lı terörist Ozan Çelik’in kardeşi olduğu, bu nedenle soyadını değiştirdiği bildirildi.

 

MEDYAGUNDEM

safiturk

Evladımın katili FETÖ denilen yaratık

Mardin’in Derik ilçesinde PKK’lı hinlerin şehit ettiği Kaymakam Safitürk’ün babası Asım Safitürk, “Evladımı FETÖ denen …

abdest4

İşte Erdoğan bu yüzden çok seviliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şehit Kaymakam Safitürk’ün evinde abdest aldı. Abdest sonrası çekilen fotoğrafı sosyal …

Erdoğan’dan şehidin kabri başında Kur’an

Erdoğan şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün cenazesi mezarlığa getirildiği sırada Yasin suresini okudu. Şehidin cenazesinin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir