Anasayfa / GENEL / İşte Başbakan’ın “Elimizde” dediği o belge!
basbakan-belge-israil

İşte Başbakan’ın “Elimizde” dediği o belge!

MEDYAGUNDEM.COM- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bugünkü il başkanları toplantısında Mısır’daki darbenin arkasında İsrail’in olduğunu söyleyerek bununla ilgili belgenin ellerinde olduğunu ifade etti.

İşte o “belge” geçtiğimiz günlerde gündeme gelmiş bir video görüntüsü. O görüntüyü ilk kez A Haber yayınladı. 2 Haziran 2011 tarihinde çekilen videoda İsrail Eski Dışişleri Bakanı ve eski Mossad ajanı Tzipi Livni ile Fransız yazar Bernard-Henri Lévy’nin bir paneldeki konuşmaları yer alıyor. Bu konuşmalar 3 Temmuz 2013 tarihinde gerçekleşen Mısır darbesinin şifrelerini açığa çıkartıyor.

Fransa’da yaşayan Levy daha önce de Gazze ve Lübnan’da Hizbullah’a yönelik saldırılarda İsrail’i savunan yazılar yazmış, bir anlamda ülkesinin dünya kamuoyunda aklamaya çalışan bir kalem.

Levy’nin yanında da daha önce İsrail Dışişleri Bakanlığı da yapmış eski MOSSAD ajanı Livni de bulunuyor. Konuşma sırasında Levy’nin sözlerine Livni de başını sallayarak destek verdiğini gösteriyor.

O videoda Müslüman Kardeşler’in iktidarının darbeyle engellenmesi düşüncesi açık ve seçik zikrediliyor.

İşte o görüntü:

MEDYAGUNDEM

karadavi

Kudüs ümmetin davasıdır

İsrail’in Kudüs’te yaptığı, terör olayları sırasında 3 Filistinli şehit oldu, İslam coğrafyası bu zulme son …

israil

İşgalci İsrail’den alçak müdahale

Kudüs’te cuma namazı sonrası yaşanan olaylarda hayatını kaybeden Filistinli sayısı üçe çıktı. İsrail güçlerinin, işgal …

tepki

Türkiye Mescid-i Aksa için ayakta

Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa’nın İsrail tarafından ibadete kapatılmasına yurt genelinde gösteriler ve basın açıklamalarıyla …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir