Anasayfa / GENEL / İşte AYM Başkanı Zühtü Arslan’ın FETÖ bağlantısı
zuhtu2

İşte AYM Başkanı Zühtü Arslan’ın FETÖ bağlantısı

Can Dündar’la ilgili skandal bir karar veren AYM’nin başkanı Zühtü Arslan’la ilgili çarpıcı bilgilere ulaşıldı. Arslan’ın Polis Akademisi Başkanlığı döneminde Paralel Yapı’yı gizleyerek FETÖ’ye hizmet ettiği ortaya çıktı.


Bayırbucak’taki Türkmenlere yardım götüren MİT tırlarının durdurulmasıyla ilgili ihanetin medya ayağını yürüten Can Dündar ve Erdem Gül’le ilgili skandal bir karar veren Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) başkanı Zühtü Arslan’la ilgili çarpıcı bilgilere ulaşıldı.

Dündar ve Gül’ün casusluk suçunu görmezden gelerek olayı sıradan gazetecilik faaliyeti olarak değerlendiren AYM’nin başkanlığını yapan Arslan’ın,  emniyetteki FETÖ yapılanmasına ilişkin 2010’da başlatılan soruşturma kapsamında müfettişlere örgütü aklayan bir ifade verdiği ortaya çıktı.

DEŞİFRE ETTİ

Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı’nın “Haliç’te Yaşayan Simonlar” kitabında Fetullah Gülen yandaşlarının Emniyet’te örgütlendiğini ve yasa dışı faaliyetlerde bulunduğunu yazmasının ardından Emniyet Genel Müdürlüğü müfettiş görevlendirdi. Dönemin Polis Akademisi Başkanı Zühtü Arslan’ın da “Bilgisine başvurulan kişi” sıfatıyla ifadesine başvuruldu.

PARALEL’E KALKAN

Uzun yıllar öğretim üyesi olarak görev yaptığı Polis Akademisi’nde 3 yıl da başkanlık yapan Arslan, Emniyet’teki Paralel Yapı’yı gizledi. Arslan, müfettişlerin polis alımlarında Gülen gurubuna mensup adaylara kolaylık sağlanıp sağlanmadığı yönündeki soruya, “Sınav komisyonunu oluşturan kişilerin herhangi bir kadrolaşma içerisinde olduklarını ve öğrenci seçerken buna göre hareket ettiklerini görmedim” yanıtını verdi. Arslan, “Seçilen öğrencilerin dünya görüşlerini belirlemeye yönelik bir çalışmamız olmadı” iddiasında da bulundu. Arslan bu ifadesiyle Emniyet’teki FETÖ’cülere o dönem kalkan oldu.

Arslan’ın ifadesini alan Mülkiye Başmüfettişi ise Ferda İleri’ydi. İleri, İzmir’de yürütülen FETÖ soruşturması çerçevesinde şüpheli oldu. Casusluk kumpasına adı karıştığı gerekçesiyle tutuklanarak cezaevine konan İleri’nin İzmir’deki Askeri Casusluk iddiası çerçevesinde “düzenlediği raporlarla diğer örgüt mensupları ile birlikte bürokratların ve TSK mensuplarının tasfiye edilmesini sağladığı” iddia edildi.  Arslan’ın FETÖ’cülere şahit olmadığını iddia ettiği Polis Akademisi 17-25 Aralık sonrasında örgüte eleman kazandığı iddiasıyla kapatılmıştı. Devrimci Karargah Soruşturması kapsamında 28 Eylül 2010’da gözaltına alınan  Hanefi Avcı, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

zarslan1 zarslan2

(STAR)

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir