Anasayfa / GENEL / İşte “arka kapı”cı Ekrem’in sır fotoğrafları!
ekrem-kapi

İşte “arka kapı”cı Ekrem’in sır fotoğrafları!

Zaman gazetesinin Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı, 13 Nisan’da Diyarbakır’a gitti. Gizlice HDP’li Belediye Başkanı Gültan Kışanak’ı ziyaret etti. Dumanlı ve yanındakiler, Kışanak’la 40 dakika görüştü. Garaj kapısından binaya giren Dumanlı, sır ziyaret ortaya çıkınca yalanlama yolunu seçti. Bir haber kupürü gösterip “Ziyaret gizli değildi” dedi. Ama haberin sadece bölge baskısına girdiği belirlendi.


Paralel yapının yayın organlarından Zaman Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı’nın HDP’li Diyarbakır Belediye Başkanı Gülten Kışanak’la gizli bir görüşme yaptığı ortaya çıktı. 11 Nisan’da gerçekleşen görüşme 40 dakika sürdü. Sır görüşmede Dumanlı’ya Meydan Gazetesi Hafta Sonu Ekleri Editörü Levent Kenez, Zaman Gazetesi Diyarbakır Bölge Temsilcisi Aziz Mahmut İstegün ile gazetenin Diyarbakır Muhabiri İsmail Avcı’nın eşlik ettiği tespit edildi. Kışanak’ı ziyaret eden Paralel yapı kalemşorlarının ziyaretçi kapısı yerine makama garaj kapısından girmeleri dikkat çekti.

GARAJDAN GİRDİLER

HDP’nin kalesi olarak tanımladığı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ndeki görüşme 11 Nisan’da saat 14.20 sıralarında gerçekleşti. Ekrem Dumanlı ve beraberindekiler özel otomobille Kışanak’la görüşmek için belediyeye geldiler. Randevulu olduğu belirlenen görüşme için Kışanak konuklarını karşılamak üzere belediye önüne indi. Ancak Dumanlı ve beraberindekiler garaj kapısına yöneldi. Gizlice garaj kapısından içeri giren Dumanlı, Kenez, İstegün ve Avcı yukarı çıktı.

ekrem-garaj2

GÖRÜŞME 40 DAKİKA

Dumanlı ve beraberindekiler makam odasına geçip Kışanak’la 40 dakika boyunca baş başa görüştü. Sır gibi tutulan görüşmenin seçimlerden hemen önce gerçekleşmesi ve içeriğiyle ilgili herhangi bir açıklama yapılmaması akıllarda soru işareti bıraktı. Seçim endeksli yayın hayatına başlayan Meydan gazetesinin temsilcilerinden Kenez ve Dumanlı’nın HDP’li belediyenin Eş Başkanı Kışanak’la ne konuştukları merak konusu oldu. Görüşme sonrası heyet belediyenin ana giriş kapısından çıkarken, Kışanak’ın uğurlamak için dışarı çıkmaması dikkatlerden kaçmadı.

ekrem3

‘GARAJ EKREM’

Bu olay Ekrem Dumanlı’nın ilk “arka kapı” operasyonu değil. Emniyet binasından ayrılırken normal çıkış kapısı yerine garajdan çıkması sonrası adı sosyal medyada “Garaj Ekrem” olarak kalmıştı.

ekrem1

“ARKA KAPIDAN GİRİYORSAN…”

Resmi ziyaretler kapsamında gittiği Kuveyt dönüşü uçakta gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dumanlı ile Kışanak’ın faş olan sır görüşmesi için “Arka kapıdan giriyorsan meşru bir iş yapmıyorsun demektir” dedi.

 

MEDYAGUNDEM

ekremd2

Ekrem itini göz göre göre kaçırtmışlar!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın firari Ekrem Dumanlı’nın da arasında bulunduğu 13 şüpheliyi takip etmesi için İstanbul …

kemal

KK FETÖ’nün kuryesi mi?

Siyasiler bayramı memleketlerinde geçiriyor. O siyasilerden biri de eski TBMM Meclisi Başkanı ve AK Parti …

ekrem2

O masada CHP ile FETÖ arasında bir kurye var!

Siyasiler bayramı memleketlerinde geçiriyor. O siyasilerden biri de eski TBMM Meclisi Başkanı ve AK Parti …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir