Anasayfa / GENEL / İşte ABD’nin ısrarla görmediği PKK-PYD ortaklığının son kanıtı
kanit3

İşte ABD’nin ısrarla görmediği PKK-PYD ortaklığının son kanıtı

ABD, “PKK ile PYD arasında bir bağ göremiyoruz” dedi. Ancak PYD’nin Ayn El Arap (Kobani) sorumlusu olan ‘Sofi’ kod adlı Selahattin Dilek’in sık sık terör yuvası Kandil’e gittiği belirlendi. Dilek’in teröristbaşı Murat Karayılan ve ekibiyle yaptığı görüşmeler, fotoğraflarla belgelendi


Terör örgütü PKK’nın Suriye’deki kolu olan PYD, Ruslar’la kol kola girdi. Esad muhaliflerine yönelik düzenlenen operasyonlara destek verdi. Ancak başta ABD olmak üzere dünya PYD’nin terör örgütü PKK’nın bir kolu olduğunu kabul etmedi. Hatta ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Mark Toner, “Biz PKK ile PYD arasında bir bağ görmüyoruz” dedi. Ancak ortaya çıkan fotoğraflar PYD ile PKK arasındaki işbirliğini gözler önüne serdi.

GEÇTİĞİMİZ YIL YAKALANMIŞTI

PYD’nin Ayn El Arap (Kobani) sorumlusu ‘Sofi’ kod adlı Selahattin Dilek’in terör yuvası Kandil’den çıkmadığı belirlendi. Buna göre Dilek, Suriye’nin Ayn El Arap (Kobani) kentinde geçen yıl DAEŞ’le girdiği çatışmada yaralandı. Türkiye’ye getirilerek Şanlıurfa’da tedavi altına alındı. Hastaneye Suriye uyruklu sahte isimle girişi yapıldı. Ancak Dilek’in foyası parmak izi ve yüz tarama sistemiyle ortaya çıktı. PYD’nin sözde Ayn El Arap sorumlusu olan Dilek’in terör yuvası Kandil’e gittiği anlaşıldı. Diyarbakır’da ele geçirilen fotoğraflar Sofi kod adlı Dilek’in Kandil’de teröristbaşı Murat Karayılan, Duran Kalkan, Mustafa Karasu, ‘Bahoz Erdal’ kod adlı Fehman Hüseyin, Bozan Tekin ve Remzi Kartal ile bir araya geldiğini kanıtladı. Bu fotoğraflar Dilek’in dosyasına delil olarak gönderildi.

kanit1 kanit2

PYD sorumlusu Dilek’in terör yuvası Kandil’de kan lobisi ile çektirdiği bu fotoğraflar ortaya çıktı.

BU DA HDP-PYD BULUŞMASI
Terör örgütü PKK ile PYD arasındaki bağ kanıtlandı. HDP de bu koroya katıldı. HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, teröristbaşı Öcalan’ın yakalanmasının sözde 17’nci yıl dönümü nedeniyle Yunanistan’ın başkenti Atina’da düzenlenen konferansta bir konuşma yaptı. Toplantıda, PYD Eş Başkanı Salih Müslim de yer aldı.

Öcalan’ın Kenya’daki Yunanistan Büyükelçiliği’ne sığınmasına kadar geçen süreçte rol oynayan emekli Amiral Antonis Naksakis ve eski ajan Savas Kalanderidis de konferansa dinleyici olarak katıldı.

(TAKVİM)

MEDYAGUNDEM

yunan

Krizin altından ABD çıktı

3 Temmuz 2017’de, Türk bandıralı ticaret gemisine Yunan Sahil Güvenlik botundan ateş açılmış, Yunan tarafı …

ypg

ABD’den teröristlere yeni isim

Terör örgütü YPG’ye ‘isim değiştirme’ tavsiyesinde bulunduklarını belirten ABD Özel Kuvvetler Komutanı Orgeneral Thomas, YPG’nin …

kk2

KK ile PKK aynı yalanı söylüyor

PKK elebaşısı Mustafa Karasu ile Kılıçdaroğlu aynı ağızdan konuşarak 15 Temmuz’u değil, OHAL’in ilan edildiği …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir