Anasayfa / GENEL / İsrail ve Pensilvanya “İhsanoğlu” dedi!
ihsanoglu

İsrail ve Pensilvanya “İhsanoğlu” dedi!

Cumhurbaşkanlığı seçimleri için yurt dışında yaşayan Türklerin oy tercihleri belli olmaya başladı. En çarpıcı sonuç ise Türkiye’nin köprüleri attığı İsrail’den geldi. Erdoğan’ın her fırsatta ağır laflar ettiği İsrail’deki gurbetçilerin sandıklarından Ekmeleddin İhsanoğlu çıktı.

İsrail’de yaşayan Türk vatandaşları toplam iki sandıkta oy kullandı ve seçime katılım düşük oldu.

Kayıtlı 4 bin 603 seçmenden toplamda 43 oy kullanıldı. İsrail’de kullanılan oylara göre Ekmeleddin İhsanoğlu yüzde 58.1 ile sandıktan birinci çıktı.

Erdoğan ise yüzde 30,2 aldı. Selahattin Demirtaş’a çıkan oy ise yüzde yüzde 11.6 oranında.

ABD DE İHSANOĞLU DEDİ

Yurt dışında kullanılan oyların sonlanmasının ardından Amerika Birleşik Devletleri’nde Ekmeleddin İhsanoğlu’nun aldığı oy oranı dikkat çekti.

Seçimlerde bu yıl bir ilk yaşanmış, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yurt dışında yaşayan Türkiye Cumhurtiyeti vatandaşları da oy kullanmıştı. Yurt dışındaki sandıkların açıklanmasının ardından Cemaat üyelerinin yoğunlukta yaşadığı ülke olan Amerika Birleşik Devletleri’nde sonucun ne olacağı merak konusuydu.

ABD’DE İZMİR’DEN BİLE DAHA ÇOK OYU VAR

ABD’de oy kullanan 4 bin 957 seçmenin tercihi Ekmeleddin İhsanoğlu oldu. İhsanoğlu Amerika’da yüzde 76.14 oranında oy aldı. Cemaatçilerin yoğunlukta yaşadığı Amerika’da İhsanoğlu’nun aldığı bu oy oranı CHP’nin kalesi sayılan İzmir’i bile geçti.

MEDYAGUNDEM

karadavi

Kudüs ümmetin davasıdır

İsrail’in Kudüs’te yaptığı, terör olayları sırasında 3 Filistinli şehit oldu, İslam coğrafyası bu zulme son …

israil

İşgalci İsrail’den alçak müdahale

Kudüs’te cuma namazı sonrası yaşanan olaylarda hayatını kaybeden Filistinli sayısı üçe çıktı. İsrail güçlerinin, işgal …

tepki

Türkiye Mescid-i Aksa için ayakta

Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa’nın İsrail tarafından ibadete kapatılmasına yurt genelinde gösteriler ve basın açıklamalarıyla …

1 Yorum yapıldı

  1. Olmuyor Feto olmuyor

    Hah Hah Haaa! Ne haber la Feto! Kırk yol bu ülkeye, insanına tuzaklar kurdun ne oldu? Bak teslimiyet işte bu bu! Bir yetmiş sene daha yaşasan yine avcunu yalayacaksın, yine rezil olacaksın. Olmuyor Feto olmuyor, olmayacakta, hiçbir zaman pis emellerine nail olamayacaksın. Yarın gün daha güzel olacak, yarın yazacaklarımız daha bir bambaşka olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir