Anasayfa / GENEL / İsrail paralellere tekmeyi vurdu!
paralel-israil

İsrail paralellere tekmeyi vurdu!

MEDYAGUNDEM.COM- Yeni Şafak yazarı Cem Küçük bugün paralel örgütün son çare olarak MOSSAD’ın kapısına gittiğini ve İsrail’den hükümeti düşürmek için yardım istediğini yazdı.

Küçük’ün yazısına göre İsrail paralel örgütle iş tutmayacağını Türkiye Cumhuriyeti devletine bildirdi. Paralel yapı böylece ortada kaldı.

Paralel örgütü İsrail’in sattığını da aylar evvel yazarımız Erdem Yavuz ilk kez yazmıştı.

erdem-yavuz63

İşte Küçük’ün yazısı: 

İSRAİL’İN KAPISINI ÇALDILAR

Paralel yapı girişimlerinden sonuç alamadı. Ne hükümet düştü ne de başbakan gitti. Şu an saldırmaktan başka yol yoktur diye illegal her işi yapan bu yapı bir yandan Erdoğan’dan ranedevu istiyorlar bir yandan da İsrail’den yardım istiyorlar. Paralel yapının adamları Erdoğan’ı istifaya götürecek ve onu zor durumda götürecek belge var mı diye çok yakın bir zamanda bizzat MOSSAD ve İsrail’in kapısını çaldılar. En az üç defa bu tür belgeler varsa ve verirlerse nerelerde yayınlayacaklarını söylediler ve Erdoğan sonrasında İsrail’le ilişkileri eski haline sokacakları konusunda garanti verdiler.

İSRAİL PARALELCİLERLE İŞ TUTULAMAYACAĞINI TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNE İLETTİ 

Yerel seçimlerden son 40 güne girilirken elinde bir şey kalmayan paralel yapı ne yapsa istediğini elde edemedi. Ne dinleme kayıtları ne baskınlar ne de hukuksuz davalar halkta etki etmiyor. Yapılan anketlerin en kötüsünde AK Parti yüzde 42, en iyisinde yüzde 50 görünüyor. O yüzden acaba İsrail’den bize ekmek çıkar mı diye arayıştalar. Ama onlara üzücü bir haberim var. İsrail paralelcilerle iş tutulamayacağını Türkiye Cumhuriyeti devletine iletti. Sıkıntılar yaşasalar da Erdoğan gerçeğini kabul etmiş durumdalar. İsrail devleti yerel seçimler öncesi yapılan bütün kamuoyu anketlerinden haberdar ve gerçeğin farkındalar.

İSRAİL KANMADI

Paralel yapı düzmece seçim anketleri yapıyor ama itibar eden yok. İsrail’e de gönderilen o anketteki rakamlar gerçeği değiştirmedi. 25 Şubat’ta büyük ihtimalle –hayat ve siyasette her şey olabilir gerçeğini unutmadan –İsrail ve Türkiye tazminatlar konusunda anlaşmaya varacaklar ve iki ülke arasında yeni bir dönem başlayacak. Bu gerçekten hareketle paralel yapının isteklerine İsrail kanmadı.

Kendi ülkesini uluslararası ceza mahkemelerinde yargılatmak isteyen, kendi ülkesini teröre destek veriyor algısı yaratmak için çalışan, kendi istihbarat örgütüne operasyon yapan, kendi Başbakanı hakkında başka ülkelerden belge isteyecek kadar gözü dönmüş bir yapıyla karşı karşıyayız. Bakalım daha hangi yollara tevessül edecekler?

KÜÇÜK’ÜN YAZISI İÇİN TIKLAYIN

MEDYAGUNDEM

karadavi

Kudüs ümmetin davasıdır

İsrail’in Kudüs’te yaptığı, terör olayları sırasında 3 Filistinli şehit oldu, İslam coğrafyası bu zulme son …

israil

İşgalci İsrail’den alçak müdahale

Kudüs’te cuma namazı sonrası yaşanan olaylarda hayatını kaybeden Filistinli sayısı üçe çıktı. İsrail güçlerinin, işgal …

tepki

Türkiye Mescid-i Aksa için ayakta

Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa’nın İsrail tarafından ibadete kapatılmasına yurt genelinde gösteriler ve basın açıklamalarıyla …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir