Anasayfa / GENEL / İngiltere’nin terörist aşkı
ingiliz1

İngiltere’nin terörist aşkı

SETA, Londra Üniversitesi’nde bir konferans düzenleyecekti… Ancak üniversite yetkilileri, panele sadece 1 saat kala, ‘büyük salon’u vermeyeceklerini açıkladı. Ardından o salonda PKK’nın teröristlerinin konferans vermesi, İngiltere’nin gerçek yüzünü gözler önüne serdi

Türkiye’nin gerçek düşmanı İngiltere, terör örgütü PKK’ya desteğini arttırdı… Örgüt köşeye sıkıştıkça farklı ülkelerde düşünce özgürlüğü adı altında Türk vatandaşlarına yönelik provokasyonlar gerçekleştirmeye başladı. Son örnek İngiltere’nin başkenti Londra’da yaşandı. Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) geçen 15 Aralık’ta British Institute of Turkish Affairs (BITAF) ortaklığında Londra’daki Yunus Emre Enstitüsü’nde “Brexit Sonrası Birleşik Krallık’ta Yabancı Düşmanlığı ve İslamofobi’nin Yükselişi” başlıklı bir panel düzenledi. Panel normalde SOAS Londra Üniversitesi’ne ait konferans salonunda gerçekleşecekti ancak üniversite buna izin vermedi. Almanya, Avusturya, İngiltere ve Türkiye`nin önde gelen akademisyenlerinin katıldığı İslamafobi ve yabancı düşmanlığı başlıklı konferansının, PKK yandaşlarının oluşturduğu SOAS Kurdish Society’nin baskıları sonucu SOAS yönetimi tarafından engellendiği anlaşıldı. Panel için SOAS Konferans Salonu haftalar öncesinden rezerve edilmesine rağmen, programa 1 saat kala üniversitesi yetkilileri, SOAS Kurdish Society`nin baskısıyla hiçbir geçerli bahane göstermeksizin salonu PKK yandaşlarına verdi. Provokasyon bununla da sınırlı kalmadı. Kapıda bekleyen örgüt yandaşları gelen yabancı konukları da tehdit etti. Son dakika provokasyonuna rağmen program başka bir mekanda yapıldı ancak üniversite yetkilileri hiçbir açıklamada bulunmadı. Her yıl birçok Türk öğrencinin yüksek maliyetlerle kayıt yaptırdığı SOAS Üniversitesi’nin bu tavrı hem konuklar hem de öğrencilerden büyük tepki topladı. Yaşanan bu provokasyon geçen gün Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun açıkladığı “Yurt dışında PKK’ya aktif destek verenlerin vatandaşlıktan çıkarılması” konusunu yeniden gündeme getirdi.

PKK’NIN İŞÇİSİ!
İngiliz The Times gazetesi, İngiltere’de ana muhalefetteki İşçi Partisinin lideri Jeremy Corbyn’in, terör örgütü PKK’yı meşrulaştırma çabası içerisinde olan PKK’nın İngiltere’deki lobi örgütleriyle bağlantılı olduğunu yazdı. Gazetenin İstanbul mahreçli haberinde, Corbyn ile İşçi Partisi’nin Gölge Uluslararası Kalkınma Bakanı Kate Osamor’un, İngiltere’de faaliyet gösteren, PKK bağlantılı sözde “Kürdistan’da Barış” kampanya grubunun patronları arasında yer aldığı kaydedildi. PKK’nın 2001’den bu yana İngiltere’nin yasaklı terör örgütleri listesinde bulunduğunun hatırlatıldığı haberde, Corbyn’in desteklediği sözde “Kürdistan’ta Barış” girişiminin “öncelikli hedefleri arasında, PKK’nın İngiltere’deki yasaklı terör örgütler listesinden çıkarılması olduğu” bildirildi. Corbyn, iddialara cevap veremedi.

-TAKVİM-

MEDYAGUNDEM

kk2

KK ile PKK aynı yalanı söylüyor

PKK elebaşısı Mustafa Karasu ile Kılıçdaroğlu aynı ağızdan konuşarak 15 Temmuz’u değil, OHAL’in ilan edildiği …

basbaglar

Başbağlar katliamında FETÖ’nün rolü

Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde 5 Temmuz 1993 akşamı gelen terör örgütü mensupları, kadınları …

merkel

Almanya’dan “PKK bizi nasıl haraca bağladı” raporu

Almanya’da iç istihbarat servisi, PKK’nın Almanya’da topladığı paranın son 10 yılda iki kat arttığını bildirdi. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir