Anasayfa / GENEL / Ilıcak’ı şu paralel aşkı daha ne kadar rezil edecek?
nazli

Ilıcak’ı şu paralel aşkı daha ne kadar rezil edecek?

Cemaatçi polislere yapılan operasyonda arkadan kelepçelenen eski Terörle Mücadele Müdürü Yurt Atayün’le ilgili tartışma sürüyor.

Bugün gazetesi yazarı Nazlı Ilıcak, arkadan kelepçe takılmasını Atayün’ün kendisinin istediği öne süren Hürriyet yazarı Akif Beki’ye “Sende hiç akıl, mantık ve izan yok mu?” diye tepki göstemişti. Bugünkü yazısında Nazlı Ilıcak’a yanıt veren Akif Beki, “tek bir soru” sordu.

Akif Beki’nin ‘Nazlı Ilıcak’a tek soru’ başlıklı yazısı şöyle:

YURT Atayün’e arkadan kelepçe takılmasıyla ilgili yorumumu yakıştıramamış bana. Bugün’deki köşesinde diyor ki Nazlı Hanım: “Akif Beki’ye göre eski Terörle Mücadele Müdürü Yurt Atayün talep etmiş, polisler de ellerini arkadan kelepçelemişler. Akif, ‘sözünün sorumluluğunu taşıyacak yetkili bir ağızdan bunu işittiğini’ söylüyor. Bu kadar algı operasyonunun yapıldığı, yolsuzluk davalarına darbe, casusluğu kovalayan polislere casus denildiği bir ülkede, duyduklarına nasıl inanırsın sevgili Akif? Mantık ve izan yok mu?…”

Mantık ve izanı sadece burada mı arıyorsunuz Nazlı Hanım?

Başbakan’ın, MİT Müsteşarı’nın ve aralarında Defne Samyeli’den Can Dündar’a 2 bin küsur kişilik bir şöhretler karmasının İran casusluğundan dinlenmesi, izana cuk oturuyor… Savcı, 250 kişiyi dinlerken diğer 2 bin kişinin tesadüfen dinlemeye takıldığını, istemeden kulak misafiri olunan o konuşmaların da sehven tapeye dökülüp dosyalandığını söylüyor ve bu haydi haydi akla yatıyor… Benim, organize suç şebekesi elemanı gibi gösterilip sahte isimle dinlemeye alınmam, pekâlâ havsalaya sığıyor…

Hakan Şükür’ün ansızın, adliye basan bir insan hakları savunucusuna dönmesi, müthiş sahici oluyor…

“Bu işkence, bu zulme ve toplumu ayrıştıracak şekilde konuşan insanlara tabii ki bir Yavuz çıkıp son verecektir” türünden karmaşık cümleleri kendi başına kurduğu, başkasının Hakan Şükür’ü kurmadığı pazarlaması pek inandırıcı duruyor… Yargıda ve poliste bir paralel örgütlenme, bir cemaat dayanışması varmış izleniminin tamamen algı operasyonu olması çok makul geliyor… Ama yalnızca benim arkadan kelepçe yorumum mu akla ve izana çarpıyor, söyler misiniz lütfen Nazlı Hanım?

 

Bu haber 380 kez okundu.

MEDYAGUNDEM

nazli

Ilıcak’tan FETÖ’nün yalan ve inkar taktiği

FETÖ için aklayıcı kitaplar yazan Nazlı Ilıcak bugün mahkemede neredeyse kendi varlığını inkar etti. İşte …

nazli

Sözcü’nün FETÖ’cü işbirlikçileri

Sözcü Gazetesi’nin FETÖ/PDY ile iltisaklı şirketlerle mali ilişkisi ortaya çıktı. Sözcü’nün FETÖ kurmaylarından Alaaddin Kaya’nın …

feto-medya

FETÖ’nün medyadaki teröristlerine 3’er kez müebbet

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimini önceden bildikleri ve bu konuda çağrışım yapan …

1 Yorum yapıldı

  1. MİT Personeline Yapılan Zulümle Cevap Verelim

    Bu kelepçe olayında hiç dillendirilmemiş bir olayı lütfen bütün medya gündem getirsin. Biraz önce MİT TIR’larına yapılan operasyonu defalarca izledim. Akıl işi değil! O MİT Personelinin yerlere yatırılması, tartaklanması, yerlerde süründürülmesi, silah çekilmesi arkadan kelepçelenmesini hangi vicdan kabul edebilir ki?

    Bana bak Sürtük, hala zırvalamayı bırak da MİT TIR’larına yapılan operasyonu bir daha izle, olamadı bir daha izle! Sende azıcık şeref, haysiyet varsa aynı hassasiyeti bu Vatan Evlatları içinde göster. MİT personeline yapılan zulmü görmemezlikten gelip, yok arkadan kelepçe vuruldu, yok bilmem şuydu buydu gibi zırvalıklarına artık son ver. MİT personelleri bu Vatanın evlatları değil miydi? Onların uğradıkları haksızlığın trilyonda kaçta biri Vatan Hainlerine yapıldığını çıkıp konuşsana, konuşamazsın, çünkü şerefsizlik dedin mi başını alıp seğirtirsin, sen bu ülkenin gelmiş geçmiş en alçak kancıklarından birisi oluğunu herkes bilir.

    Evet, medya yöneticisi arkadaşlara sesleniyorum; MİT TIR’larına yapılan operasyonda MİT personelinin başına gelenlerle bu şerefsizlere cevap verelim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir