Anasayfa / TELEVİZYON / İki Yaka Bir İsmail başlıyor!
2yakabir

İki Yaka Bir İsmail başlıyor!

İki yakanın doğal güzellikleri eşliğinde, sımsıcak bir hikayeyi ekrana taşıyacak olan ‘2 Yaka Bir İsmail’ başlıyor. İki yakanın doğal güzellikleri eşliğinde, sımsıcak bir hikayeyi ekrana taşıyacak olan 2 Yaka Bir İsmail, 13 Mayıs Pazar günü 20:00’da izleyicisi ile buluşuyor.

İSMAİL (ERDAL ÖZYAĞCILAR) Gönlünü biri Türk, biri Yunan iki kadına kaptıran Ayvalıklı balıkçı… Çocuk yaşta anne-babasını kaybetmiş, Ayvalık eşrafından Kamil tarafından büyütülmüş. Evlenecek yaşa geldiğinde Kamil’in kızı Hacer’e gönlünü kaptırıyor. Ancak düğünden önce İsmail’in teknesi alabora oluyor. Geçici bir hafıza kaybı yaşayan İsmail, birkaç gün Midilli’de kalmak zorunda kalıyor. O sırada da Kaliope adında bir Yunan kadına âşık olup onunla evleniyor.

Hafızası yerine geldiğinde Hacer’i hatırlıyor ve ondan da vazgeçemediği için onunla da evleniyor. Hacer’den iki kızı, Kaliope’den de bir kızı oluyor, ayrıca Kaliope’nin ilk kocasından olan oğluna da babalık yapıyor. İyi niyetli, temiz kalpli bir mizacı olan İsmail, dostları tarafından çok seviliyor.

HACER (MELTEM GÜLENÇ) Hacer, tipik bir Türk kadını. Sert görünüşünün altında son derece sevecen ve fedakâr bir kadın. Sertliği kontrolü elde tutmaya çalışmasından kaynaklanıyor. Bahar ve Hande isminde iki kızları var. Çocuklarına ve İsmail’e çok düşkün. Aynı zamanda annesi öldükten sonra yalnız kalan babası Kamil’e de bakıyor. En büyük sıkıntısı babasının kocasını sürekli dağıtıma göndererek İsmail’den haftanın üç günü ayrı kalmak zorunda oluşu.

BAHAR (GİZEM DENİZCİ)  İsmail ve Hacer’in büyük kızı… Aklı başında, çalışkan bir kız. Her zaman mantıklı ve sağduyulu.

HANDE (CANSU DAĞDELEN) Hacer ve İsmail’İn küçük kızı…   Okula erken başladığı için, aralarında bir yaş olmasına rağmen ablasıyla aynı sınıfta okuyor. Aklına eseni yapmayı seven, havai kız. Bahar’a göre daha gözü kara ve fırlama. Neşeli ve esprili

KAMİL (RANA CABBAR) Hacer’in babası, Bahar ve Hande’nin dedesi, İsmail’in kayınpederi… Yörenin eşrafından ve hatırı sayılır zenginlerinden… En büyük zevki seneler evvel acıyıp evine aldığı ama kızına göz koymakla suçladığı damadı İsmail’e eziyet etmek. Her ne kadar İsmail’den nefret ediyor gözükse de aslında onu seviyor.

ÜSTÜN (İBRAHİM KENDİRCİ) İsmail’in arkadaşı Efe Ali ile Atiye’nin biricik oğulları… İsmail’in küçük kızı Hande’nin biricik aşkı…Askerden yeni dönmüş. Annesi çok üstüne düşüyor.

ŞAİR NİYAZİ (SERHAT ÖZCAN) İsmail’in diğer arkadaşı, sırrını biliyor. Kahve işletiyor aynı zamanda radyoda program yapıyor. Hem de şiir yazıyor.

FİLİZ (EYLEM YILDIZ) Şair Niyazi’nin karısı… Kıpır kıpır, deli dolu bir ev kadını. Kocasını çok kıskanıyor.

KARPUZ OSMAN (BÜLENT ŞAKRAK) Üçkâğıtçı, ayyaş, güvenilmez biri… Hapisten yeni çıkmış. Herkesin sırtından geçiniyor.

KALIOPE (ELENI FILINI) Çok duygusal ve hassas bir kadın… Çocuklarına ve İsmail’e çok düşkün… Seneler önce oğlu ufacıkken kocası tarafından terk edilmiş, bundan dolayı erkeklerden nefret ediyor ama aynı zamanda sevgiye ve şefkate muhtaç bir kadın. Midilli’de bir tavernada şarkıcılık yapıyor.İlk evliliğinden Adonis isminde bir oğlu, İsmail ile olan evliliğinden de Narissa isminde bir kızı var.

ADONIS (GIANNIS CHATSSIGEORGIOU) Kaliope’nin ilk evliliğinden olan oğlu… Midilli’nin en yere bakan yürek yakan delikanlısı. Hem çok yakışıklı, hem çok yetenekli… Gündüzleri İsmail’in kendisine açtığı hediyelik eşya dükkânında çalışıyor. Akşamları Takis’in meyhanesinde şarkı söylüyor. Ayrıca adanın futbol takımının yıldız oyuncularından.

NARISSA (GEORGINA LIOSSI) İsmail ve Kaliope’nin küçük kızı… Deli dolu, biraz sert mizaçlı. Açık sözlü, lafını esirgemez. Cesur ve gözü kara.İsmail ve Kaliope’nin küçük kızı… Deli dolu, biraz sert mizaçlı. Açık sözlü, lafını esirgemez. Cesur ve gözü kara.Abisi Adonis ile arasında güçlü bir bağ var.

Yapımcı  :  Adam Film

Yönetmen  :  Kemal Uzun

Genel Yönetmen:   Serdar Akar

Senaryo   :  Ayça Mutlugil, Arzu Birol, Nuray Uslu

Oyuncular : Erdal Özyağcılar, Rana Cabbar, Meltem Gülenç, İbrahim Kendirci, Eylem Yıldız, Bülent Şakrak, Nail Kırmızgül, Serhat Özcan, Gökhan Yıkılkan, Gizem Denizci, Cansu Dağdelen, Şener Kökkaya, Özlem Şendiç, Zeynep Kankonde, Elini Filini, Keti Papanika, Manolis Sormainis, Zafiris Katramadas, Stefanos Damatos, Georgina Liossi,   Giannis Hatzigeorgiou

MEDYAGUNDEM

erdogan-atv3

Dün gece Türkiye Başkomutan’ı izledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuk olduğu ATV – A Haber ortak yanını Türk siyasi ve …

fusun2

“Gerilla annesi olmak istiyorum” diyen PKK sevici oyuncuya tepkiler çığ gibi; ATV de o diziyi yayından çıkardı

“Gerilla annesi rolünü oynamak istiyorum” sözleriyle diyerek terör seviciliği yapan oyuncu Füsun Demirel’e tepkiler çığ gibi. …

rtuk-ysk

Demokrasinin yüz karası 2 kurum: RTÜK-YSK

YSK, 7 Haziran Genel Seçim sonuçlarını saat 21.00’den önce yayımlayan 65 kanala ikişer kez program …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir