Anasayfa / GENEL / İki terör yancısının basın kartları iptal
hasan-dogan

İki terör yancısının basın kartları iptal

Fetullahçı terör örgütü (FETÖ) ve PKK terör örgütünün yayın organı gibi bir çizgi izleyen ve CIA tarafından fonlandığı iddiası olan t24 sitesinin başındaki Doğan Akın ile yazarı Hasan Cemal’in basın kartları “gazeteci” olmadıkları için isabetli bir kararla iptal edildi.

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü 3,5 ay önce ilan edilen olağanüstü hâl sürecinde aşamalı olarak yüzlerce basın kartı iptal edildi. Son olarak T24 yazarı ve Bağımsız Gazetecilik Platformu P24’ün kurucu başkanı Hasan Cemal ile T24 Genel Yayın Yönetmeni Doğan Akın’ın sürekli basın kartlarının iptal edildiği de ortaya çıktı.

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesindeki (byegm.gov.tr) “Sorgulama” bölümünde kişisel bilgileri girildiğinde Cemal ve Akın’ın sürekli basın kartları için “İptal edilmiş” ifadesine veriliyor.

Hasan Cemal ve Doğan Akın uzun süredir FETÖ ve PKK’nın yayın organı marjinal operasyoncular olarak varlık gösteriyorlardı. FETÖ medyasının terörüne son verildikten sonra devreye t24, Cumhuriyet gibi mecralar girmiş, bu kanallardan Türkiye aleyhinde ve terör örgütlerinin çıkarlarına hizmet eden bir yayın çizgisi izleniyor. t24’ün CIA tarafında fonlandığı da gündeme gelmişti.

İşte FETÖ ve CIA tarafından fonlanan t24 sitesinin aklamaya çalıştığı PKK’nın TAK ile organik bağı

MEDYAGUNDEM

hasan4

Teröre iliştirilmiş gazeteci artığı!

FETÖ’nün medya yapılanması davasının ilk duruşması bugün görülecek. Hasan Cemal şimdi de orada ortaya çıktı. …

odatv

FETÖ ile Odatv’nin yalan işbirliği

Fetullahçı terör örgütü ile Odatv gibi sözde FETÖ karşıtı ancak İslam düşmanı kemalist maskeli darbeci …

hcemal

Terörist Hasan Cemal’e 9 yıl hapis cezası

Gazeteci Hasan Kaya Cemal’in “terör örgütü propagandası yapmak” suçundan yargılandığı davada mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir