Anasayfa / GENEL / İki “paralel” Yozgatlının aşağılık kompleksi!
cem1

İki “paralel” Yozgatlının aşağılık kompleksi!

Yeni Şafak yazarı Cem Küçük bugün de ikisi de Yozgat’ın bir köyünden olan Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç ile Hürriyet yazarı Taha Akyol’un aşağılık kompleksini yazdı.

Yazısından bazı bölümler şöyle: 

HAŞİM KILIÇ’IN AŞAĞILIK KOMPLEKSİ

Dün de yazdığım gibi Haşim Kılıç’a şu an destek çıkan çevreler daha yakın bir zaman önce eşinin başörtülü olması dolayısıyla kendisine hakaretler yağdıran kesimlerdir. Kılıç’ın bundan rahatsız olmak bir yana tam aksine yıllarca aşağılandığı jakoben çevreler tarafından takdir edilmekten mutlu olduğu görülüyor. Kusura bakmasın ama bu ruh halinin psikoloji literatüründeki karşılığı aşağılık kompleksidir. Liberal-demokrat-muhafazakâr bir yazar olarak bu durum beni kahrediyor. Afrika ülkelerinde yıllarca ezilmiş siyahların sömürgeci beyaz efendilerinin başlarını okşamasından mutlu olmaları gibi trajik bir olaydır bu. Bu tür tiplere ABD’nin siyahi halkı Self Hater Nigger diye lakap takmıştır. Yani Kendinden Nefret Eden Zenci…

TAHA AKYOL DA ÖYLE

Hem Haşim Kılıç’ın hem de Taha Akyol’un psikolojisi de bu bağlama oturuyor. İkisi de Yozgat’ın bir köyünden çıkmış. İkisi de yoksul ailelerden gelen iki dindar Anadolu insanı Akyol ve Kılıç. Meslek hayatları boyunca her zaman Kemalistler, solcular ve Beyaz Türkler tarafından aşağılanmışlar. İkisine de yeri geldi mi CHP zihniyeti ‘Pis taşralı pis köylü’ diye saldırmış. Eşleri, kızkardeşleri, anneleri, teyzeleri başörtülü diye dalga geçilmiş. Peki şimdi ne oluyor? Yozgat’ın bu iki muhafazakar çocuğu senelerce kendilerini ve ailelerini aşağılamış Beyaz Türk zihniyetine hizmet ediyor.

TAHA AKYOL KENDİSİNİ İNKAR ETTİ

Akyol son seçimlerde açıkça CHP’ye destek vererek kendisini inkar etti. Resmen geçmişten kalma itibarını kendi eliyle çöpe attı. Haşim Kılıç ise şu an CHP’nin, Kemalistlerin, solcuların umudu oldu. Kılıç da jakoben üsluplu konuşmasıyla kendi kendini çöpe attı. Sivas’ın bir köyünden çıkmış, senelerce giydiği mor pantolon bile aşağılama konusu yapılmış muhafazakar Abdüllatif Şener de aynı Akyol ve Kılıç gibiydi. Beyaz Türklerin sözde desteği aşağılık kompleksine sahip Şener’in başını döndürdü. ‘Ben şarabın tadı hariç her şeyini bilirim’ gibi ancak karşı tarafa yaranma ihtiyacıyla söylenmiş sözleri ederek ezikliğini herkese gösterdi.

ŞENER’İN ŞU ANKİ HALİ KILIÇ VE AKYOL İÇİN İBRET VESİKASIDIR 

Şimdiyse hiç kimse Şener’in yaşayıp yaşamadığından bile haberdar değil. Partisinin adı nedir diye sorsak kimse bilmez. Beyaz Türkler de yüzüne bakmıyor ve arkasından gülüyor. Şener’in şu anki hali Haşim Kılıç ve Taha Akyol için ibret vesikasıdır. Sizi siz yapan bu halka sırtınızı dönerseniz itibarınız kalmaz. Bakın bu olayın küresel versiyonu da Pensilvanya ve paralel örgütün yaşadığıdır. İsrail’e ve küresel efendilerine yaranmak için Müslüman halka ihanet eden örgüte de millet sert bir tokat attı. İtibarları tamamen bitti. İnsan içine çıkamıyorlar. Paralel yapının akademisyenlerini ciddiye alan yok, gazetecileri kendi çalıp kendileri oynuyorlar. Normalde hiçbir dedikleri çıkmadığı için sokağa bile çıkmamaları lazım. İtibarsız konumdalar.

KILIÇ VE AKYOL MİLLETE SIRT DÖNDÜLER

Paralel yargıya, Pensilvanya’ya ağzınızı dahi açamıyorsunuz. Herkesin bildiği basit gerçekleri bile dile getiremiyorsunuz. Gerçek hukukçular doğrunun yanında olur güçlünün değil. Ne yazık ki hem Kılıç hem Akyol millete sırt döndüler. İtibar zor elde edilir. Bazen 40 yılda elde ettiğinizi 5 dakikada verirsiniz. Umarım her ikisi de yanlış tutumlarından bir önce dönerler. Yoksa hiç kimse Kendinden Nefret Eden Zenci durumuna düşmek istemez.

KÜÇÜK’ÜN YAZISI İÇİN TIKLAYIN

MEDYAGUNDEM

fatih

Savcılık harekete geçti Fox TV’nin lisansı iptal edilsin

Fox TV’nin referandumun sonucunu provoke edip meşruiyetini sarsmaya dönük yayınlarının savcılık tarafından incelemeye alındığı ve …

kk2

CHP-cunta darbesi için düğmeye bastılar!

Büyük skandal! Balıkesir’de askeri üste törenle karşılanan Kemal Kılıçdaroğlu, seçim yasağını ihlal etti. Askeri üsse …

vuslat-dogan

Vuslat Doğan’ı Aydın Doğan görevden aldı!

Medya Kritik’in bugünkü konularından birisi de Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı’nın görevine …

4 Yorumlar

 1. toplumdan kopuk sosyolog

  O malum yazıyı Taha Akyol yazıp cüppelinin eline tutuşturmuşsa, kendini hukukçu, sosyolog diye yutturanın üstüne edeyim.
  Senin sosyologluğun şunun bunun hikayeden başka bir şey değilmiş!
  Tv’lere çıkıp ucuz çağdaşlık numaraları yapan zibidiler, gelişen toplum şartları karşısında yenilenmeyi, değişmeyi, inkişafı bir zafiyet gibi göstermeye kalkmanın neresi bilim adamlığı, neresi aydın-münevver olma, çıkıp bunun izahını yapın da görelim.
  Toplumdaki hızlı değişim karşısında durağan bir pozisyon almak mı çağdaş olmaktır, yoksa koyduğu yerde otlatılmanız mı çağdaşlıktır?
  Gelişen toplumsal olayları 30-40 yıl öncesinin ideolocya örgüsüyle bakıp topluma yön vermeye kalkmak ancak ve ancak sizin gibi çağdışı dinozorların sosyolog görüntüsüyle kakalamaya kalktıkları bir düşünce sistematiği olabilir.
  Çağın gerekleri karşısında gömlek değiştiremiyorsanız, yenilenemiyorsanız sizi sabun fabrikaları bile kabul etmeyeceği bir gerçektir.
  İşte Sayın Başbakanla aranızdaki sayısız farklardan biri de budur. Sayın Başbakanının 20-30 yıl sonrasının Türkiye mücadelesi yaparken, sizlerin konulan yerde otlanıp, çıkıp anlamsız mantık hatalarıyla eleştiri yapmanıza bu toplum gerekli cevabı verdi, her zamanda verecektir.
  Doğmamış çocuğa don-göynek biçmede elinize kimse su dökmeyeceği gerçeğiyle, doğup büyüyen, gelişen bir varlığın gelişmeler karşısında pozisyonlar alması garibinize gitmesinin sebebi; çağın gerisinde kalmanız, olaylara Fransız-marjinal kalmanızdan kaynaklanmaktadır.
  Sayın Başbakanımızın her gelişme karşısında miadı dolmuş her ne varsa çıkarıp bir kenara atıp geleceği yakalaması en büyük özelliği olsa gerekir. Sizler bunu beceremediğiniz müddetçe aya-uzaya gidenler karşısında yaya-biçare zırvalıklarınızla rezil kepaze olmaya devam edeceksiniz.
  Toplumu hiç tanımamış, toplumdan kopuk senin gibi sosyolog hukukçuya çekeyim.

 2. Cem Küçük Allah kalemine kuvvet versin

 3. SÜLEYMAN BİLİR

  İki “paralel” Yozgatlının aşağılık kompleksi! DERKEN SANKİ YOZGAT ERMENİSTANIN BİR ŞEHRİ, VATAN HAİNLERİNİN OLDUĞU BİR YER, GİBİ ALGILANMIŞ.DİKKAT EDERSENİZ YOZGAT TAN AKP YE ÇIKAN OY ORANI BELLİ.AYRICA BENDE YOZGATLIYIM VE KÖYLÜYÜM KÖYDEN ÇIKTIM.AMA VATANIMA UZANAN KİRLİ ELLERİ OYNANAN OYUNLARI GÖREBİLİYORUM.YAZIDAN ŞEHRİ ÇIKARTIRSANIZ YOZGATLILAR OLARAK MENNUN OLURUZ.

 4. Çiçekdağlı Emiroğlu

  Sayın; Haşim KILIÇ KIRŞEHİR İLİ Çiçekdağı İlçesinin HacıAhmetli Köyündendir. Ailesinide kimse aşağılamamıştır. Kendileri Devletimiz TÜRKİYE CUMHURİYETİ ANAYASA MAHKEMESİ BAŞKANIDIR Lütfen kendisine, Kırşehirli ve YOZGAT lı hemşehrililerime saygılı olunuz, kötülükten sakınınız

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir