Anasayfa / GENEL / “İhanet”e kılıf uydurma “ZAMAN”ı!
zaman5

“İhanet”e kılıf uydurma “ZAMAN”ı!

İlk kez Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu tarafından gündeme getirilen, yurt dışındaki Gülen okullarının Türkiye’yi şikayet eden mektuplarıyla ilgili, paralel medyada çarpıcı bir çelişki yaşanıyor.

Davutoğlu’nun, “Kendi vatanlarını dışarıda bulundukları ülkelere şikayet eden metuplar yazıyorlar” sözlerine tepki gösteren Zaman ve Bugün gazeteleri, verdikleri haberlerde de, ‘Ya ispat et, ya da özür dile’ başlığını kullanmışlardı. Cemaatin gazeteleri, bu tarz yazılmış bir mektubun olmadığını öne sürmüşlerdi.

Ancak STAR Gazetesi söz konusu ihanet mektuplarını yayınlayınca ilginç bir habere imza attılar.

Cemaatin yayın organı Zaman’ın web sitesi başta olmak üzere paralel medya, mektupları bu kez inkar edemedi. Paralel medya, sadece, ‘Bu mektuplarda yazanlar yalan mı?’ diyerek kendini savunmaya çaıştı. Zaman’ın haberinde, mektupların varlığı kabul edilerek, “Türkiye’de son aylarda yaşananları özetleyen bir içeriğe sahip olduğu ortaya çıktı” denildi. Zaman haberinde şu ifadeler yer aldı: “Yabancı elçilikleri Türkiye’deki gelişmelerden haberdar etmek amacıyla yazıldığı anlaşılan mektupta “Türkiye’de ne oldu?” ve “Hükümet yaşananlar karşısında ne yaptı?” şeklinde iki maddelik durum tespiti yapılıyor.”

Paralel medyanın önce inkar edip, belge ortayı çıkınca yorum yapmaya kalkışması, ‘Bunlarda yalan var, iftira var, şantaj var, her yol mübah’ iddiasını da akıllara getirdi.

İŞTE ZAMAN’IN SÖZ KONUSU HABERLERİ…

zaman1

zaman2

zaman3

zaman4

(stargazete.com)

MEDYAGUNDEM

kemal-feto1

KK’nın FETÖ aşkına bakın!

FETÖ’nün en önemli yayın organlarının başında gelen Zaman ve Bugün’e kayyum atanması üzerine CHP Genel …

feto-medya

FETÖ’nün terörist yazarlarına müebbet

Zaman yazarları hakkında 3’er kez ağırlaştırılmış hapis cezası istendi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü …

zaman1

FETÖ’nün ilk darbe mesajı

Zaman gazetesi iddianamesinde darbe mesajının FETÖ tabanına 2013’te Gezici ve polisin bir arada gösterildiği afişle …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir