Anasayfa / GENEL / İdam ipiyle tehdit eden FETÖ’cüyü tahliye ettiler
gokce2

İdam ipiyle tehdit eden FETÖ’cüyü tahliye ettiler

FETÖ’nün medya yapılanması’na ilişkin davada mahkeme Atilla Taş’ın da aralarında bulunduğu 21 sanık tahliye edildi.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) medya yapılanmasına ilişkin aralarında “fuatavni” hesabının kurucusu olduğu tespit edilen firari sanık Said Sefa’nın da bulunduğu 26’sı tutuklu 29 sanığın yargılandığı davada cumhuriyet savcısı, aralarında Atilla Taş’ın da olduğu tutuklu 13 sanığın tahliye edilmesini istedi.

İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesindeki beşinci duruşmaya, Ünal Tanık, Ufuk Şanlı, Atilla Taş, Gökçe Fırat Çulhaoğlu’nun da aralarında bulunduğu tutuklu 25 sanık, 2 tutuksuz sanık ile avukatları katıldı. Duruşmada sanık ve avukatların talepleri alındı.

Cumhuriyet savcısı, suç vasfının değişme ihtimalinin bulunması, tutukluluğun tedbir mahiyetinde bulunması ve tutuklu kaldıkları süre dikkate alınarak tutuklu sanıklar Atilla Taş, Gökçe Fırat Çulhaoğlu, Yakup Çetin, Yetkin Yıldız, Seyit Kılıç, Mustafa Erkan Acar, Hüseyin Aydın, Abdullah Kılıç, Ali Akkuş, Bünyamin Köseli, Cihan Acar, Oğuz Usluer ve Murat Aksoy’un haklarında yurt dışına çıkış yasağı konularak tahliyelerine, diğer tutuklu 13 sanığın ise mevcut durumlarının devamına karar verilmesini talep etti.

Savcının talebini açıklamasının ardından söz alan tutuklu sanık Atilla Taş mahkeme heyetine hitaben “Ne olur bizi yalnız bırakmayın. Sizi seviyoruz.” dedi.

Mahkeme heyeti 21 sanığın tahliyesine karar verdi.

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

1 Yorum yapıldı

  1. SAYIN SOYLU BAKANIMIZ SIZ KK’ NIN NASIL CHP BAŞINA GELDIĞINİ YARGIYA TAŞIFIK DİYORSUNUZ ANCAK YAARGIDA ÖYLE FETOCU DAMAR VAR Kİ EMİN OLUN İÇİŞLERİ VE ADALET BAKANLIĞI ORTAK BİRİM OLUŞTURUP BU YARGIYI KEŞKE TAKİP ETSENIZ. ALTI IBADET DENEN BU FETOCULAR VARYA ASLINDA ÇIFIT KAZANI GIBILER.GEÇEN GÜN GÖRDÜM MAHKEMEYE ÇIKMADAN SALIVERİLMİŞ. HEÇ PIŞMANLIK YOK. DAHA DA BİLENMİŞ TAM BİAT ETMİŞ HALİFEMİZ hocaefendi diyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir