Anasayfa / ANALİZ / ‘İçimizdeki Neo-Conlar’ yine görev başında
taraf-neocon

‘İçimizdeki Neo-Conlar’ yine görev başında

MEDYAGÜNDEM- Wall Street Journal’in Uludere haberi gerçeklerin peşindeki her vicdanlı gazetecide “Bu işin arkasında başka bir iş var” dedirtmez mi?

ABD’de yaklaşan seçim kıran kırana bir mücadeleye sahne olurken, Obama’ya karşı yürütülen “sert kampanya” dünya medyasının gözü önünde yaşanıyor.

WSJ’nin haberinin operasyonel mesajının salt Türkiye’ye ait olduğunu kim iddia edebilir?  Böyle bir iddiası olan varsa bilin ki, Uludere’de de WSJ’nin haberinde de eli olanların işbirlikçisidir.

İşte o “iradenin” tetikçisi bir gazete bugün kendini bir kez daha ele verdi.

“İçimizdeki Neo-Con” olan Taraf gazetesi, bugünkü manşetiyle had bilmezliğini yine sergiledi.

Taraf bugün Başbakan Erdoğan’ın WSJ’nin Uludere haberine ilişkin yorumuna, “Zorda olan sensin aslanım” başlığıyla karşılık verdi. Haberinde, “Başbakan Wall Street Journal’ın Uludere haberini ‘Seçimler öncesi Obama’yı zora sokma gayreti’ diye yorumladı ama asıl zorda olan katliamın hesabını hâlâ veremeyen kendisi” dedi.

Sırf bu yaklaşım bile Taraf’ın Obama’ya karşı yürütülen kampanyada kimin safında yer aldığını gösterdi. İsrail lobisinin kontrolündeki WSJ’nin Uludere haberini sahiplenerek ABD’de yaşanan sert seçim kavgasını görmezden gelen ve “küresel çetenin” Başbakan Erdoğan’a karşı stratejisinin işbirlikçisi yaklaşımıyla Taraf cibilliyetini yine belli etti.

Başbakan Erdoğan son derece çarpıcı bir “okuma”yla şunları söylemişti:

“Genelkurmay Başkanımız, kendi alanına giren konunun cevabını vermiştir. İnsansız hava araçları direkt olarak Türk Silahlı Kuvvetleri’nin emrinde hareket ederler. Şu anda Amerika’daki seçimler sebebiyle oradaki mevcut iktidarı zora düşürme gayreti içerisinde olan bir yayın politikasını mevcut gazete kendisine gaye edinmişse onu bilemem. Ben bu haberi mevcut hükümeti bu seçimler öncesinde zora düşürme adımı olarak görüyorum. Zira Silahlı Kuvvetlerimizin de açıkladığı gibi, biz kendi insansız hava araçlarımızla hareket ederek bu adım atılmıştır. Şu anda da gerek idari, gerekse adli yargıda süreç devam etmektedir. Konuyla ilgili başka söyleyeceğimiz herhangi bir şey söz konusu değildir.”

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

taraf-altan

FETÖ’nün kumpas gazetesi satılık!

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) aralarında Taraf gazetesinin de bulunduğu 8 adet basın yayın kuruluşuna …

kiraz

Yine Anadolu Adliyesi yine skandal karar

İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde 31 Mart 2015 günü DHKP-C’li teröristlerce hain bir şekilde şehit edilen Cumhuriyet …

taraf

FETÖ paçavrasının sahibi için yakalama kararı

FETÖ tetikçisi Taraf’ın imtiyaz sahibi Başar Arslan hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Yapılan incelemede ise Arslan’ın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir