Anasayfa / GENEL / İBDA-C’li diye illegal dinlenen BBP Genel Başkanı paralel örgütten şikayetçi olmadı!
destici

İBDA-C’li diye illegal dinlenen BBP Genel Başkanı paralel örgütten şikayetçi olmadı!

BBP Genel Başkanı Destici, 6 ay İBDA-C’den dinlenmesine rağmen şikayetçi olmadı. Destici, Turgay Tekin sahte ismiyle 353546..2621 IMEI numarasıyla dinlenmişti.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, paralel yapı tarafından 6 ay boyunca İBDA-C’li olarak dinlendi. Mağdur sıfatıyla savcılığa çağrılan Destici, yine de kendisini dinleyenlerden şikayetçi olmadı. Destici, 17 Aralık’tan bu yana paralel yapıya destek verdiği için partide de eleştiri konusu oluyor. Destici, BBP’nin kurucusu Muhsin Yazıcıoğlu 25 Mart 2009’da helikopter kazası geçirdiğinde partinin teşkilat işlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısıydı.

SAHTE İSİM VERİLDİ

Destici, Yazıcıoğlu’nun vefatının ardından 4. Olağanüstü Kongresi’nde Yalçın Topçu’nun listesinden Genel Sekreter seçildi. Destici, bu tarihten sonra paralel yapının takibine takıldı. Destici, Turgay Tekin sahte ismiyle 353546….2621 IMEI numarasıyla 14.05.2009 ve 14.08.2009 tarihlerinde alınan mahkeme kararlarıyla dinlendi.

TERÖRİST MUAMELESİ

İstihbarat Dairesi Başkan Yardımcısı Recep Güven imzalı dinleme gerekçesinde şunlar kaydedildi: ‘İBDA-C terör örgütü içerisinde üst düzey sorumlu olarak faaliyet gösteren Bünyamin Eser ve propaganda organları ile irtibatlı olduğu yönde bilgiler intikal eden Turgay Tekin isimli şahsın faaliyetleri deşifre edilerek, gerçekleştirilebilecek muhtemel eylemlerin engellenmesi gerekçesiyle takibi talep edilmektedir.’ Dinleme kararını ise Hakim Selahattin Türkeli verdi. Destici’nin, paralel yapı tarafından 6 ay boyunca dinlenmesine rağmen şikayetçi olmaması dikkat çekici bulundu.

DİNLENDİĞİNİ YENİ ŞAFAK’TAN ÖĞRENDİ

Destici, mağdur sıfatı ile 17 Eylül’de verdiği ifadede, usulsüz dinlendiğine dair haberi Yeni Şafak’ta okuduğunu belirterek, kendisine dinlendiğine dair bir tebligatın yapılmadığını ifade etti. Destici, ‘İnsanların kamu görevlileri tarafından usulsüz olarak dinlenmelerine karşıyım, ancak son dönemin mevcut ve değişken siyasal yapısı karşısında şikayet hakkım ile ilgili bildirimi dosyayı vekilim vasıtasıyla inceledikten sonra yazılı olarak yapmak istiyorum’ dedi.  (YENİ ŞAFAK)

MEDYAGUNDEM

destici

Eyalet provokasyonuna Alperen tokadı

BBP Genel Başkanı Destici, “Bu 18 maddelik anayasa teklifi içinde üniter yapımızı tehdit eden bir …

dinleme3

TİB’in yüzde 85’i BTK’nın üçte biri FETÖ’cü çıktı

BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan, TİB’in yüzde 85’inin BTK’nın ise üçte birinin FETÖ’cü çıktığını …

bbp

Doğan medyasından FETÖ tipi BBP operasyonu

Ahmet Hakan yönetimindeki Kanal D’de, referandumda ‘Evet’ diyeceğini açıklayan Büyük Birlik Partisi’nde (BBP) bu karardan …

1 Yorum yapıldı

  1. Siyonist neocon çetenin yerli taşeronu paralel çete ile işbirliği yapıp istişare kandırmacası ile Alperenleri küresel baronların çatı adayına payanda yapmaya kalktı.Rahmetli reis mezarından kalkabilecek olsa partimi ne hale getirdin? deyip buna bir tane patlatırdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir