Anasayfa / GENEL / Hüseyin Çelik’in son açıklamalarına kargalar bile güler!
huseyin-celik3

Hüseyin Çelik’in son açıklamalarına kargalar bile güler!

AK Parti’de fitne ateşini yakan ekipten ve paralel yapının AK Parti’deki “truva atı” olduğu iddia edilen Hüseyin Çelik, fitne odununu atmaya devam ediyor. Bu kez de “bana paralel dediler” diye veryansın etti. Çelik’in özellikle Ak Parti tabanına yönelik fitne hamlesi olarak duran sözleri dikkat çekti.


AK Parti’nin kurucu ismi Hüseyin Çelik, Bülent Arınç’ın açıklamaları ve AK Parti içinden Arınç’a gelen tepkilerle ilgili bir yazı kaleme aldı. Çelik, Arınç’a gelen tepkiler için “Biz Ak Parti’nin yanaşmaları değil aslî unsurlarıyız” diyerek, kendilerini Ak Parti’nin asli unsurları ilan etti. Çelik buna dayanak olarak da Ak Parti’nin kurulduğu döneme dair bazı anekdotları paylaştı. “Cemaat devlete sızmış buna kargalar bile güler” diye 2002 yılında tam da 7 Şubat’taki FETÖ’nün MİT’e operasyonundan 5 gün önce açıklama yapan Çelik, Ak Parti ile FETÖ’nün ayrıştığı gerçeğini hiç hesaba katmıyordu.

Hüseyin Çelik, “Sayın Arınç’ın, benim veya başka bir arkadaşımızın söyledikleri, yazdıkları bazı Ak Partili arkadaşların, bazı kapıkulu gazetecilerinin veya sosyal medya kullanıcısı sözümona troll ve troliçelerin hoşuna gitmeyebilir” dedi.

Linç kampanyasının insanlıkla ve İslamlıkla bağdaşmadığını söyleyen Çelik, özellikle paralel örgüt ile adlarının anılmasına fena içerleyerek şöyle devam etti:

“Bizi bundan dolayı eleştirmek de en tabii haklarıdır. Ancak tuvaletlerin kapısının arkasına bile yazılamayacak ifadelerle bize saldırılmasının akıl tutulmasından başka izahı yoktur. Ben Ak Partilileri ve Ak Parti gençliğini bundan tenzih ederim. Çünkü Ak Parti gençliğinin böyle bir seviyesizliğe alet olmayacağına inanıyorum. Eleştirmekle hakaret etmek, haysiyet cellatlığı yapmak, işi şahsiyata dökmek, insanların aile fertlerine saldırmak, onları paralelci ilan etmek ve nihayet bütün bunları fikrini söyleyen, itirazını medeni bir şekilde dillendiren kişiye karşı bir linç kampanyasına dönüştürmek demokrasiyle de insanlıkla da, islamlıkla da bağdaşmaz.”

SADULLAH ERGİN DE PAYLAŞTI

AKP’li eski Bakan Sadullah Ergin de Hüseyin Çelik’in yazısını “Dostça serzenişler” mesajıyla Twitter’da paylaştı.

HÜSEYİN ÇELİK FETÖ’YÜ “KARGALAR BİLE GÜLER” DİYE SAVUNMUŞTU

7 Şubat 2012 tarihinde FETÖ’nün MİT Müsteşarı Hakan Fidan üzerinden darbeyi başlatmasından tam 5 gün önce Hüseyin Çelik’in şu sözleri hiçbir zaman unutulmadı:

huseyin-celik2

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir